Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Sziasztok!

    Ívelt Philips monitor beszerzésén gondolkodom (VA panel), de egyre több helyen olvasom, hogy az ívelt paneleknél teljesen normális, hogy fényerő eloszlási problémák vannak, a széleken sávosan erősebb a világítás, stb. Ez tényleg így van, vagy valami fail? Egyébként erről lenne szó (persze nem ennyiért, hatvan körül is ki lehet fogni):

    KATT

    Köszi előre is!

  • Timer

    veterán

    válasz Qlux #86559 üzenetére

    Köszönöm a választ! Excelnél, weboldal böngészésnél mennyire zavaró, hogy Rád hajol a monitor? Próbáltam élőben megnézni, de MM-ban sem találtam ilyet. Alapvetően azért gondolkodom íveltben, mert 3 monitort használok, itt már lenne értelme, szerintem.

    Az sem lenne baj, ha szemkímélő lenne, ezért kötöttem ki a Philipsnél, plusz, még régebben volt egy Brillance sorozatú Philips LCD-m, és valami eszetlen szép képe volt, a panelről persze fingom sincs, mi lehetett, még suttyó voltam. Most 3 darab U2311H-t kellene leváltani, mert kezd rossz lenni a szemem, ezért akarok FHD 27 hüvelykre fejleszteni, íveltből pedig ilyen paraméterek melett (plusz ne legyen Samsung vagy ASUS, és legyen rajta DP) nagyjából csak a Philips van.

    Ha esetleg használ valaki ilyen monitort, ossza meg legyen kedves a véleményét, mert minimális tesztet lehet olvasni erről a típusról a hazai / külföldi médiában, és youtube videóval sincs tele a padlás (és azok is olyanok, amilyenek).

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    Kezdem feladni az ívelt kijelzőhöz történő ragaszkodást, miután átnyálaztam vagy harminc lengyel/orosz/szlovák tesztet a korábban preferált Philips típusról.

    Tudnátok ajánlani valamit, ami:

    - Legalább 27-es
    - FullHD felbontású
    - FlickrFree technológiás (ez lenne a váltás oka alapvetően!)
    - Van rajta DP port
    - Nem Samsung
    - Nem drágább bruttó 65 ezernél

    Köszönöm! ;)

  • Timer

    veterán

    Urak, erről mi a véleményetek? A tesztek rendre dícsérik, de van olyan komment is, hogy megbízhatatlan, rossz selejt arányú cucc. Használ ilyet valaki? 3 darab U2311H kiváltására keresek valamit igazából, és mivel nem találok normális monitort (és Ti sem javasoltatok) a " 60 ezer max / ne TN / ne Samsung / DP port legyen / FlickerFree legyen / az se baj, ha ívelt" vonalon, elkdeztem 1 kijelzőben gondolkodni.

    Amúgy a Samsunggal van ellenérzésem, nem is kevés, de ez nem tűnik rossznak, viszont 3 darab ilyenből már bőven kijön ez is, ami meg jobban tetszik, kérdés, hogy jobb-e, vagy sem.

    Eredetileg ebből szerettem volna 3 darabot, de sok helyen kiemelik, hogy a széleken nagy a bevilágítás, így letettem róla, pedig minden igényemnek megfelelne.

    Fáradnak a szemeim, néha görnyedek a 23-asok előtt, talán jobb lenne, ha nagyobb lenne a képátló. Mondjuk az fura lenne 1 darab esetén, hogy már megszoktam az elválasztott munkát 3 kijelzővel, ez jó is volt, és így csak FHD-t kell kihajtani játék során. 1080 van a gépemben, ami elvileg elég 4K-ra is (még), szóval igazából utóbbi csak elvi kérdés, pláne, hogy ritkán játszom, akkor is BF3-at, meg PCARS2-őt.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Brekk #86714 üzenetére

    Köszönöm a részletes véleményt! Eby bajom van az ívelt típussal: fehér... Nincs ez feketében, esetleg? Nem találtam, de hátha. A 40 és a 43 között jelentős a méretbeli különbség? Nem igazán tudom elképzeli, hogyan néznek ezek ki mondjuk a 3 darab 23-ashoz viszonyítva, megomondom őszintén.

  • Timer

    veterán

    Brekk és scott_free, köszönöm a válaszaitokat! Valahol meg kellene ezeket néznem vásárlás előtt, mert igazából a 43-as felé húz az eszem (így is vesztek képernyő területet a 3 darab 23-ashoz képest, a 40-es modellel meg pláne), de esztétikumra a 40-es tűnik jobbnak. Mivel nappaliba megy, nem mindegy ez sem, és a 43-as tényleg olyan snassz, TV szerű...

    Dell-nél tényleg nincs olyan monitor ma a piacon, ami DisplayPortos, flickerfree, 27/24-es FHD felbontással, és nem kerül többe mondjuk 70 ezer forintnál? Mikor a tökömbe drágultak meg így a monitorok, 24-es U2412H-t ha jól emlékszem, nem egészen 60 ezerért vettünk 4 éve a céghez, az elmúlt évek pedig ha másra nem, hát arra jók lehettek volna, hogy a 27-esek is veszítsenek az árukból.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    Tényleg nem akarok floodolni, de erről vagy erről tud valaki mondani valamit? Elsősorban a Dell-t néztem ki, de az AOC-val sincs ellenérzésem, tehát ha az a jobb monitor, azt venném meg, pláne, mert árban is számottevő az eltérés.

    Éjszaka megálmodtam, hogy mindenképpen maradok a 3 * 27-es felállásnál, a munkám miatt ez így jobb, mint az egybefüggő nagy terület, még ha anyagilag rosszabbul is járok. Az fontos lenne, hogy flickerfree kialakítású legyen, de ha jól látom, mindkettő az. Az állvány picot módja számomra nem létszükséglet, sőt.

    Köszönöm előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Brekk #86744 üzenetére

    Köszi Brekk, akkor szerintem végül emellett maradok! A linkelt P2717H-tól képminőségben, backlight bleedingben, bármiben elmarad? Azt látom, hogy kisebb a fényerő, de amúgy sem maximumon használom soha a monitorokat, szóval ezzel szerintem nem lesz baj. A bevilágítási egyenetlenségtől viszont tartok a vékony kávák miatt, jogosan?

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Brekk #86751 üzenetére

    Rendben, köszönöm a válaszaidat, nagyon sokat segítettél! A vásárlás részleteivel kapcsolatban lenne még néhány kérdésem, ha nem gond, ezek miatt megkeresnélek privátban!

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz saen #87088 üzenetére

    A fentebb linkelt 27-es kisebb, 24-es változatából van néhány a cégnél, eddig nem tűnik rossznak. Igazából egy botegyszerű monitor, de van olyan típus, amin egyszerre van DP/HDMI/VGA, és emellé bruttó 42 ezer forintba kerül. A színei szépek, bár kissé túlszaturáltaknak tűnnek, de nem vagyok szakértő! Ha valaki teljesen általános felhasználásra keres valamit, nem biztos, hogy rossz választás, sőt.

    Brekk segítségével ma végre megrendeltem 3 darab AOC I2790VQ/BT-t, ami szintén elég jónak tűnik a speckók alapján. Nagyon kíváncsi vagyok a szettre, pláne, mert árban ez sem a csúcs, cserébe kicsivel drágább, de a várakozásaim szerint jóval igényesebb alternatívája lehet a fentebb emlegett Philips-nek.

  • Timer

    veterán

    válasz Werkly #87413 üzenetére

    Ha NVIDIA kártyád van, és fehéres fátyol húzódik a kijelzőre, ne aggódj, van megoldás, bár egy estét én is szoptam vele, mire rájöttem. Nekem más AOC-m van (hamarosan beszámolok arról is), de röviden annyi, hogy a DisplayPort + NVIDIA duónak köszönhető, nem minden monitornál jelentkezik (és nem újkeletű a gond, 2014-es topikok is vannak már ezzel kapcsolatban). A megoldás: az nvidia vezérlőpultban a felbontás módosítása fülön kell az "alapértelmezett színbeállítások használata" helyett az NVIDIA színbeállításokat használni...

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    Na szóval, egy kis beszámolót szeretnék írni az "AOC I2790VQ/BT" típusról!

    Az előzmények: olyan monitort kerestem, ami 27-es méretben kínál FullHD felbontást, van rajta DisplayPort, rendelkezik flickerfree illetve kékfény csökkentéssel, VA vagy IPS paneles, és nem kerül többe 65 ezer forintnál. 3 darab U2311-et kívántam leváltani, szóval azért valamilyen szintű elvárásom volt a képminőséggel kapcsolatban is, de 144 hertzre és társaira nem volt szükségem. Elég szűk paraméterek ezek, amelyekből egy Philips ívelt típus, illetve a címben említett AOC jött ki kizárólag, mint alternatíva. Végül az AOC mellett döntöttem, merthogy az Oázisnál volt belőle készleten, és Brekk volt olyan jófej, hogy kibontott és véleményezett egy darabot számomra, mivel személyesen megtekintetni nem tudtam a távolság miatt. Miután komolyabb problémát nem talált rajta, sőt, összevethetőnek találta a P2717H-val, amivel szintén szemeztem (csak az ár, ugye), rendeltem belőle 3 darabot, pixel garanciával.

    Mindenképp meg kell jegyeznem - igen, ez itt a reklám helye -, hogy Brekk nagyon segítőkész volt, még akkor is, amikor (céges beszerzés révén) lassabban sikerült lezavarni a vásárlás folyamatát, mint azt előzőleg felvázoltam számára privát üzenetekben. Brekk fórumtárs hozzáállása részemről csillagos ötös! :R

    Néhány szó a típusról. Nem vagyok szakértő, de az informatikában dolgozom, így azért látok néhány monitort a munkám során. Eddig a "Monitor neve Dell!" szemlélet jegyében éltem, és ez nem változott meg most sem (elsősorban az építési minőség az, amit gyengébbnek érzek az AOC-vel kapcsolatban), azonban azt kell mondanom, hogy ennyi pénzért egészen szerethető monitort rakott le az asztalra a gyártó! A design szerintem nagyon rendben van, a káva és a talp amolyan gunmetal színezésű, tehát nem ezüstös, ahogyan az például az Oázis webshopjában látható kép alapján tűnhet. Mondanám, hogy elegáns, mert az, viszont fémet ne várjunk, minden műanyag. Szerencsére minden matt, egyedül a panelt szegélyező vékony műanyag keret kapott zongoralakk fényezést, így várhatóan nem kell majd aggódni a tisztítások során begyűjtött karcok miatt sem. A bemenetek köre ennél a típusnál mondhatni teljes, hiszen a DP és HDMI mellett D-SUB is van, utóbbi néha aranyat ér.

    A menürendszer kissé lassú és avittas, de mindent be tudunk állítani benne a hátlapra helyezett jyostick segítségével. Ennek használatát szokni kell, mire belőttem mindhárom monitort a saját ízlésemre, már kívántam a gyártót a francba, de alapvetően nem lesz vele gond, úgysem nyomkodjuk gyakran. Gyorsmenü is társítva van a joy négy irányához, ez frankó ötlet, villámgyors így példál egy bemenet váltás. Kikapcsolni is a joystick hosszan nyomásával lehet, de nem érdemes éjjelre szenvedni vele, mert alig fogyaszt kikapcsolva (mérhetetlen otthoni eszközzel), és a kikapcsolt állapotban narancsárga színben pompázó, szolid fényerejű státusz LED sem zavaró.

    Panel, képminőség. Nem kértem kalibrálást a monitorra, így csak az alapbeállításokról tudok nyilatkozni. A különféle ECO módok mellett van sRGB illetve User defined mód is, én utóbbit javaslom használatra, mert ez az sRGB-n alapul, cserébe szabadon állítható a fényerő mértéke. Én ezt 65 százalékra raktam be, így még direkt fényben is olvasható marad a matt panel (ablak mellett van a gép, a háromból 1 monitor az ablak felé van fordítva, és a középső is direkt fényt kap). Kezdetben nem voltam elégedett a képminőséggel, olyan volt, mintha egy fehér lepel lenne a kijelzőn, rettentően zavart, már kacérkodtam a gondolattal, hogy Brekk segítségét kérem, és mondjuk visszaviszem kalibráltatni a monitorokat, de végül ráleltem a megoldásra. A probléma nem ismeretlen, az NVIDIA + DisplayPort + tetszőleges monitor esetében néhanapján jelentkezik, a gond az alapértelmezett színkezeléssel van, az viszont kérdés, hogy a Windows, vagy az NVIDIA oldalán. Szerencsére viszonylag könnyen megoldható a dolog, csaz az NVIDIA színkezelését kell aktiválni, és a "Kimeneti színtartomány" részen a "Teljes" lehetőséget választani. Egycsapásra eltűnt az opálos lepel, a feketék mélyek lettek, a színek pedig vibrálnak, pont olyan, mint amilyet szeretem volna! ;) Az, hogy a FHD felbontás kevés-e egy ekkora panelre, személyfüggő, de tény, hogy a nézési távolság terén fél métert minimum kíván a monitor, anélkül számomra már pixeles a kép, 50 centiről viszont teljesen rendben van.A káva vékony,de tényleg, ezt jól eltalálta az AOC (kép mellékelve).

    Játékok. Nem vagyok gamer, de azért el-el eresztek egy BF3 meccset hétvégente. A képfrissítés ennél a típusnál 60 Hertz, 58 és 59 Hz állítható még, 75 nincs. Ez picit meglepett, némi tweakkel a régi U2311-ek tudták a 75/72 Hertzet, itt erről le kellett mondanom. Utánhúzást viszont még alapbeállításon sem észleltem, de egyrészt ez megint csak szem-függő, másrészt háromlépcsős elektronikus segítség javíthat a helyzeten, ha valaki mégis látna ilyesmit.

    Beépített hangszórók. Kár volt értük, a hasznuk számomra nulla, de legalább DP-n is átviszi a hangot a rendszer, nincs szükség más kábelre! ;)

    Összegzés. Ha általános célra keresel egy nagyméretű, megfizethető monitort, azt gondolom, ez a típus is érdekes lehet számodra. Ha lenne rajta még egy USB host is, ennyi pénzért maga lenne a tökély. Az állvány kellően stabil, nem hajlamos a borulásra, de magasság állítás ennél a változatnál nincs, az a nagytesó (100k felett) sajátja. A képfrissítés talán kevéske, de ha nem a hardcore játék a cél, elegendőnek tűnik. A filckerfree érezhetően javít a használhatóságon, talán placebo, de egész napos masszív munka mellett sem fárad annyira a szemem tőle, mint az U2311-től fáradt (pedig az sem volt szörnyű).

    Ha kérdésetek van, írjátok le, próbálok segíteni. Elnézést, ha hosszú volt! ;)

    SZEMBŐL

    HÁTULRÓL

    TRIÓ

    KÁVA

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Bazsi1987 #87457 üzenetére

    Nem tudom, mennyire van értelme mezei felhasználáshoz kalibrálást kérni, mert én nem kértem, ahogy írtam is! :) Mivel nem végzek grafikai munkát, számomra nem volt lényeges a maximális színhűség. A beepített színprofilok közül szoktam kiválasztani azt, ami "jól esik a surmeimnek", és kész. A másik dolog ezzel kapcsolatban, hogy úgy rémlik, a monitort kalibráltatni alapvetően a videókártyához kellene, mert mindegyik picit más, sőt, a kimenetek sem egyformák, még adott példányon sem! Az én esetemben 3 DisplayPort hajt meg ugyanolyan kábelekkel ugyanolyan monitorokat, mégis, azonos beállítások mellett látható különbség van a színhőmérsékletekben! Az egyik láthatóan melegebb árnyalatú képet ad, mint a másik kettő, de vélhetően azok is csak szemre egyformák. Ugyanez volt a Dell U2311-nél is, sőt, ott konkrétan mindhárom más volt picit, így azonos eredményhez 3 különféle beállítással hajtottam őket. Ha kényes lennék erre, biztosan megérte volna kalibráltatni, de ha közben VGA-t váltok, akkor vélhetően új kalibrálás is szükséges lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Sefter #87460 üzenetére

    Szemeztem ezzel is, meg az ívelt nagytesójával is, még Brekktől is rákérdeztem itt ezek felől, meg persze egy csomó tesztet elolvastam. Két dolog miatt maradtam a hármas felállás mellett : egyrészt játszok is néha, így a 4K csak nehezítette volna a helyzetet, másrészt a munkám miatt egyszerre több gépen is dolgozok távolról, és így könnyebben át tudom tekinteni, hol és mit csinálok éppen, mintha fizikailag egyetlen kijelzőn lenne minden.

    Plusz, a háromszor 27 inch még mindig nagyobb fizikai képméretet jelent ugyanannyi pénzért, mint az 1 darab 43-as.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    Némileg off, de a CRU, és ezzel együtt a magasabb képfrissítési ráta használata okozhat valami gondot a monitorban? Igazából elvi a kérdés, a monitor épségét semmiképp sem kockáztatnám, csak kicsit keveslem az "AOC I2790VQ/BT" alapból rendelkezésre álló 60 Hertzét. A korábbi monitoromnál 72 Hertz volt a max, amit egy inf fájl mókolásával értem el, de ezúttal erre sem volt szükség, a CRU-val könnyedén fel tudtam 70 hertzig menni, a 75-öt viszont már nem tolerálta a monitor.

    Elsősorban a szakértőket kérdezém, hogy árthatok-e a magasabb ráta használatával, vagy valami elvi/jogi korlátja van annak, amiért például ennél a monitornál 60 Hertzre korlátozták a teljesítményt (lásd autóknál ugyanaz a motor eltérő teljesítmény szintekkel)?

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz John D'oh #87710 üzenetére

    Én fehér monitort mostanában nem is nagyon láttam, talán egy ívelt 24-es Samsung-ra emlékszem ebben a színben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák