Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • langerius

    csendes tag

    Sziasztok,

    monitor vásárlás előtt állok, tanácsot kérnék.

    Az ár max. 200 környéke, de az nagyon plafon már, ami tuti:
    - 34”
    - 3440 x 1440, szinte mindenhol azt mondják, hogy itt máér felejtsem el a FHD-t
    - 100 hz vagy 144 hz ez még kérdéses
    - hobbiból programozom, azt olvastam jobb erre egy ívelt
    - hobbijátékos vagyok, lövöldék nem érdekelnek vagy nagyon ritkán játszom velük
    - MSI RX470 8GB Gaming X kártya hajtaná egyenlőre, nem mai darab, de mivel nem vagyok gamer így nekem ez bőven elég
    - Freesync a Radeon miatt jó ha van
    - Magasságállítás fontos lenne
    -USB-k nélkül elvagyok, de nem bontom le ha van a hátulján

    Szóval amiket nézegettem:
    ismerősöm ajnározza a „Xiaomi Mi Curved 34 BHR5133GL Monitort” ami nem lenne rossz, csak az a baj, hogy szinte csak kétes hátterű „félkínai” cégnél elérhető, én meg gari miatt nem bízok bennük
    Amit néztem még:
    - MSI Optix MAG342CQR Monitor rendes forrásból pl Aqua beszerezhető 194 környékén, de nem sokkal drágábban ott a nagytesó MSI Optix MPG341CQR a Foremaxnál, ami 200 (ingyen szállítással, biztos hátterű magyar cég, de nekem nem kell webcam bele, meg világítás meg gamer hülyeségek, szóval lehet nem kell ennyire cicoma)
    - Sokan dícsérik az AOC-t, főleg a „AOC CU34G2X Monitort” de ez már 230 az Alzánál, szóval ez nagyon nem férne bele, viszont van olcsóbb kistetvére, de az „csak” 100 hz-es „AOC CU34G2 Monitor” 152-ért Emagnál. És itt jön a képbe a 100 hz vs. 144 hz, mert 100 hz-esből lenne még más is pl. emagnál a „LG UltraWide 35WN75CN-B Monitor” ami megint szimpatikus 180-ért.
    - Szimpatikusak a Dell gépei is 180-ért a „Dell S3422DW Monitor” emagnál 100 hz-en, vagy nagytesőja 205 környékén 144 hz-en „Dell S3422DWG Monitor”
    - Lenovoról, Gigabyteról, Philipsekről nem olvastam jókat, de meggyőzhető vagyok
    - Néztek Asus-t, Acer, de pl. Acer csak síban van íveltben nem pedig ott sík lenne 180 körül IPS-el ha jól láttam

    Illetve jó lenne ha még két ünnep között ideérne, ezért 2 hetes szállítás szóba sem jöhet.
    Ami érdekelne az a 100 hz vs. 144 hz, és hogy kell e mindenképpen ívelt vagy jöhet a teljesen sík.

    Köszönöm

  • langerius

    csendes tag

    válasz Luck Dragon #127101 üzenetére

    Köszönöm!

    Sokat mérlegelve a Dell S3422DWG lett a befutó, remélem nem lesz gond vele.

Új hozzászólás Aktív témák