Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B4ndiBuild3r

    tag

    Melyik monitor lenne alkalmasabb játékra, általános jellegű böngészésre, filmnézés.

    Megbízható, jó képminőségű monitor legyen. FullHD.

    ASUS VG248QE ~90-95 ezer forint
    [link]

    előnye: 1ms, 144Hz
    hátrány: TN panel

    Dell S2415H ~75-80 ezer forint
    [link]

    előnye: IPS panel
    hátrány: 6ms, 60Hz

    Nem tudom eldönteni melyik legyen. Játékra az ASUS értékei jobbnak tűnnek, csak félek nem lenne sok különbség a mostani 60Hz-es monitorom és ez között. Videók alapján a Dell monitorának képe olyan lenne, mintha üvegből lenne a képernyő nagyon tiszta és tetszik a keskeny sávja is a jó betekintési szöggel.

    [ Szerkesztve ]

    „We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

  • B4ndiBuild3r

    tag

    Sziasztok!

    Az 5 éves Samsung P2470H (24", FullHD, TN, 2ms, 60hz) helyett egy új monitort szeretnék, ami egy DELL U2414H lenne.

    Viszont azok az aggályaim, hogy mivel DP és HDMI kimenete van, amivel rendelkezik is a videókártyám (HD7870, később GTX 970), nem vagyok biztos benne, hogy jól működik.

    DVI-vel használtam az eddigi monitorom, de volt egy felesleges Hama aranyozott HDMI kábelem rádugtam a monitorra és nem töltötte ki az egész képernyőt, valamint homályosabb is volt. Állítottam monitor élességén, Catalyst Control Centerben a manuális képernyőkitöltést nagyobbra, javult minden, de így sem volt olyan, mint a DVI-vel.

    Ez most a monitor hiába, a nem prémiumkategóriás HDMI kábelé, vagy talán a videokártya (ATI) a ludas?

    A monitor DVI-vel tökéletesen üzemel, a HDMI a PS3-LED TV mellett szolgált kitűnően, a kártyát meg nem tudom okolni, így kicsit bizonytalan vagyok egy HDMI-DP kimenetű monitor vásárlásán főleg, hogy 80 ezer forintba is kerül, vagy maradjak a P2414H-nál, amin biztosan van DVI kimenet?

    Extra kérdés: A fejlődéssel mennyivel számít jobbnak a VGA->DVI->HDMI/DP csatlakozás?

    [ Szerkesztve ]

    „We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

  • B4ndiBuild3r

    tag

    Sziasztok!

    Egy ASUS VG248QE monitort szeretnék váltani.
    Amikor megvásároltam a fő szempont a játékban nyújtott teljesítmény volt és az árkategóriájában hozta, amire szükségem volt (TN, 144Hz, 1ms). Azonban az általános képminőség csalódást okozott.

    Ma már bővült a felhasználási köröm CAD-CAM programok használatával, valamint ma már erősebb géppel is rendelkezem (6700K, GTX1080), mint a megvásárlásakor, így szeretnék egy komolyabbat az asztalomon tudni.

    Amik fontosak:
    - legalább 27",
    - legalább 100Hz,
    - felbontás 2560x1080/2560x1440/3440x1440,
    - legyen rajta USB 3.0 bemenet,
    - opcionálisan legyen benne hangszóró,
    - opcionálisan GSync

    Amik kérdésesek számomra, hogy milyen legyen a panel típusa? IPS, TN, VA?
    Milyen legyen a képarány? 16:9 vagy 21:9? Támogatási szinten a jövőre nézve milyen a 21:9? Külsőre jobban preferálnám, milyen hátrányai vannak?
    Van érezhető különbség az 1ms és a 4-5-6ms válaszidő között?
    Miért kerülik sokan az ívelt kijelzőt a monitor vásárlásnál?
    HDR, QLED - ezek mennyire használható technológiák a gyakorlatban?
    Ha Nvidia kártyám van nyújt valamilyen előnyt a FreeSync támogatottság?
    Ezeket a modelleket néztem ki, melyiket lenne érdemes? Hosszú távban gondolkodom.

    16:9-ben:
    (TN, 27", QHD, GSync, 1ms, 144-165Hz)
    - ACER PREDATOR XB271HUABMIPRZ
    - ASUS PG278QR ROG SWIFT
    - ASUS PG27VQ ROG SWIFT
    - HP OMEN 27"
    - DELL S2716DG
    (IPS, 27", QHD, GSync, 4ms, 165Hz)
    - ACER PREDATOR XB271HUBMIPRZ
    - ACER PREDATOR XB271HUTBMIPRZ
    - ASUS PG279Q ROG SWIFT

    21:9-ben:
    - SAMSUNG LC34H890WJUXEN
    - SAMSUNG C34F791WQU
    - LG 34UC89G-B
    - ASUS MX34VQ
    - PHILIPS 349X7FJEW/00

    Más monitorok ajánlásokat is szívesen fogadok!
    Köszi a választ előre is!

    [ Szerkesztve ]

    „We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

  • B4ndiBuild3r

    tag

    Sziasztok!

    Van valami általános képlet, vagy várható FPS csökkenés azonos játék mérések esetén az egyes felbontásokban?

    Jelenleg egy 1920x1080-as monitorom van, de hamarosan lesz egy 2560x1080.
    Érdekelne, hogy a GTX1070-es kártya mennyivel fog kevesebbet teljesíteni.
    10-15%-kal?

    Nem feltétlenül váltanék, ha esetleg új kártya is kellene, hogy 60+ FPS-el menjenek a 2015-17-es játékok, magas felbontáson.

    „We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

  • B4ndiBuild3r

    tag

    válasz dugo_ #85349 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ!

    „We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

  • B4ndiBuild3r

    tag

    válasz AxBattler #85351 üzenetére

    Köszi, kb. egy az egyben ilyen cikket kerestem!

    16:9-ről váltok 21:9-re, ahol ez a felbontás van, meg a 3440-es nagytestvére, ami biztosan túl nagy lett volna már.

    [ Szerkesztve ]

    „We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

  • B4ndiBuild3r

    tag

    Sziasztok!

    Lehet, hogy kicsit off topik lesz a kérdés, de remélem valamennyire a témába illik.

    Van kettő monitorom:
    Dell Alienware 27 Inch Gaming Monitor AW2723DF 2560x1440 280Hz (ebben használom)
    Dell Alienware 25 Inch Gaming Monitor AW2523HF 1920x1080 360Hz (ebben használom)

    Gyárilag járt hozzájuk 1,5 méteres DisplayPort 1.4 kábel, amivel tökéletesen működnek, de a PC-től távolabbi monitor kábelje pont, hogy elér a PC-ig, ezért szeretnék egy 2 métereset venni az egyik helyett, mert így csak feszül a kábel és nem is esztétikus. Lényegtelen, hogy melyik monitor lesz a távolabbik szerepében.

    Esetleg tudna valaki linkelni egy minimum 2 méteres DP-DP kábelt, ami tudja a gyárit pótolni?

    Olvastam, hogy az 1.4 kábeleken belül sem mindegy, hogy melyik mennyi "Gbit/s-t" tud és a legtöbbnél "FullHD @ 240Hz" maximum van megjelölve, de a 300+ Hz monitorok kb. 3 éve vannak a piacon és lehet csak nincs frissítve a leírás, de biztosra ezt nem merem kijelenteni.

    [ Szerkesztve ]

    „We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

Új hozzászólás Aktív témák