Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dobko

    csendes tag

    Hali !
    10 éves Samsungomat szeretném új monitorra váltani, mert az 1680x1050 már elavult...Amúgy a monitor még mindig jó lenne, legalábbis nekem.

    Most megint hosszabb távra tervezek, ezért 4k ami alap a vásárlásnál, és ezen felül ami belefér. Egy Asus GTX 1070 hajtaná, némi grafikai munkához és játékhoz lenne, a játék nyilván nem 4k-ban hanem full hd vagy wqhd.
    Elsőször egy Samsungot néztem ki ami quantum dot technológiás, tetszik is, csak nincs benne HDR10, ami viszont lehet probléma. Samsung U28H750UQU

    Aztán kerestem egy LG-t ami már támogatja a HDR-t, de ez csak 27 colos, a 28 jobban tetszik a Samsungban, 32-t asztali monitornak meg sokallom, kb 80-90 cm-ről nézem.
    LG 27UK650-W

    A Samsung TN paneles, de viszont a QLED miatt nem sima TN minőség, illetve kevesebbet is fogyaszt, 28 col.
    Az LG IPS, de 5ms -os válaszidő 1 helyett és talán nem is olyan fényes, csak 27 col, ellenben jobb a feketéje.

    Nekem a Samsung jobban tetszene, de a HDR miatt döntésképtelen vagyok, vajon meg-e éri a kicsit kisebb monitor a HDR miatt, mert a színek és betekintési szög szerintem egyébként ugyan olyanok lehetnek kb a QLED miatt.

    Illetve nem tudom, hogy a QLED-nek van-e valamilyen tartóssági problémája, felhősödés, egyéb.

    A Samsung már VA paneleket is csinál, de azon kívül, hogy elvileg szép, viszont lassú, felhősödik, stb, legalábbis régebben így volt, most nem tudom mi a helyzet.

    Szerintetek melyik a jobb választás, vagy esetleg alternatíva? Mivel a Samung és LG adja a paneleket több gyártónak, ezért ha lehet maradok ezeknél a márkáknál, gondolom a többiek nem kapják ugyanazt, még ha papíron igen is, az ember az mindenhol ember.

    Köszönöm előre is ha valaki válaszol valami érdemelegeset.

  • dobko

    csendes tag

    válasz AxBattler #95056 üzenetére

    Nagy grafikai dolgokra nem kell gondolni, csak webdizájn, kis photoshop, premiere pro néha. Quantum dotról én jókat olvastam, de lehet csak a reklám volt jó, mindenesetre nekem meg OLED nem kéne jelenleg, abban több hibalehetőséget látok. Aztán erre mondaná az ember magában, hogy na várjunk kicsit még mire kiforr, de addig jön megint valami új hülyeség, ami megint kitolhatná ilyen elven a vásárlás idejét. Dellekből láttam már jó monitorokat, de Acer-rel nekem eddig nem voltak jó tapasztalataim, igaz nem felső kategóriásokat láttam.
    HDR nekem csak a játékok miatt lehetnek érdekesek jelenleg, van pár cím ami támogatja és játszok is velük, de sajnos saját szemmel nem láttam még milyen is. WQHD monitorért meg kicsit sokallom amit kérnek.

  • dobko

    csendes tag

    Hali !
    Vettem egy Samsung U28H750UQU monitort. Képe szép, fényereje szinte vakító, betekintési szöge elmegy, de én mindig szemből nézem szóval nem számít, összességében nem rossz vétel, legalábbis nekem nem tűnt annak. Ám már első használat után nagyon elfáradt a szemem tőle, a régi monitoromat kb egész nap elnéztem, igaz az egy régebbi típus volt, de munkahelyen vagy bárhol eddig nem jelentett a monitor nézése gondot. Ez 5 perc és adja is az ívet a szememnek. Kezdésnek levettem a fényerőt, próbáltam a lehető legtávolabbról nézni mert 28-as, közelről, lámpa mellet, nappal, esete, de sose volt az igazi, talán éjszaka a sötétben volt a legkevésbé zavaró. A magasság nem állítható, kicsit lehet magasan van, mert az asztalom elég magas.

    Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy az én szemem nem bírja ezt a csodás quantum dot-ot ? Szép tényleg, minőségre jó, de ha kinyírja a szemem akkor cseszhetem...

    Valami tipp ?

    Köszi !

  • dobko

    csendes tag

    válasz Scarletiel #95142 üzenetére

    A windows alapból 150%-ra tette mikor csatlakoztattam a monitort, de én azóta felvettem 200%-ra. A színekre gyanakszom még én is, köszi a tippet ! Amúgy szerintem a 28 col is lehet a ludasok között, lehet-e mellé már nem ártana egy 100Hz feletti monitor, mert pl a TV-m 40-es, de azt akárhonnan nézem semmi gond a szememmel. Olyasmit olvastam még angol nyelvű oldalakon, hogy a pupillám jobban kitágul, mint kéne a monitor miatt, illetve sok embernek okoznak hasonló gondot az újabb fajta monitorok a sok szín miatt, sok sok zagyvaság, amiből vegyem ki mi az igaz. :) Most pl ami villany létezik minden világít a szobában, így most elmegy, de még mindig nem az igazi.

    update: Azt nem tudom, hogy két monitor össze-e tud veszni, a régi DVI-os monitorom is rá van még kötve és ment egyszerre is a kettő, de most csak az egyik, a windowson belül hátha megbolondul valami beállítás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák