Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv!

    Tudom, hogy ki lett már tárgyalva, és tudom, hogy jobb a Dell, de az jelenleg 50k fölött van. Szomszéd kért meg, hogy válasszak monitort nekik, holnap meg kéne rendelni. Ami fontos:

    - legyen az üzletnek raktáron (küldjék emberi időn belül, és ne két hét múlva), valamint legyen az üzletben subpixelgarancia,
    - lehetőleg még jó eséllyel létezzen az üzlet a garanciális idő lejártáig,
    - a monitor LED-es háttérvilágítású legyen (gondolom ilyen áron csak edge-LED),
    - 23.6" legyen (16:9, FullHD),
    - legyen használható játékra, de ne legyen gagyi a képe/színhűsége, hátha majd másra is kell (TN monitorok, ha egy mód van rá, akkor inkább ne, hacsak nincs belőle valami tényleg jó betekintési szögű, de azt kétlem),
    - szállítással (pikkpakkpont, effélék), mindennel max(!) 50.000Ft. Nem 51.000, hanem max. 50.

    ...ezen feltételek mellett néhány árlistát átnézve két monitort találtam alkalmasnak:
    - LG IPS231P-BN
    - LG IPS236V-PN

    Gondolom ezekből az első érné meg. Talán itt olvastam, hogy az AS-IPS jobb, újabb, estébé. Megaztán ha már nem TN, akkor van értelme a pivotnak is :)

    Véleményt kérnénk, hogy melyik legyen, illetve egyéb ötletet is meghallgatok.

    Másik kérdésem az lenne, hogy tudják-e a fentebb írt LG-k legalább azt a szintet hozni, mint a Samsung F2380 (SPVA paneles). Nekem ilyen van, merőben más, mint az általam ismert TN panelesek, erre már azt mondom, hogy használható monitor... utánhúzásban is még viselhető szinten van ez a Samu, nem tudom, hogy az LG az IPS rendszert etéren hova fejlesztette. Valakinek e két cucc összehasonlításában van tapasztalata?

    Előre is köszi :)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Nyugdíjas #11650 üzenetére

    A márkaszerviz gari megnyugtató. Tényleg CPVA, én írtam el, bocs... És tényleg vannak hibái, de árában akkortájt nem tudtam jobbat. Egy hasonárú TN-est még mindig ver :) Ami nekem zavaró benne, hogy fényerőben az alsó 10-15%-ra behúzott LCD olyan hatást kelt, mint egy pivotos TN élére állítva -- nem ugyanazt az árnyalatot látod a két szemeddel. Ez időnként zavaró tud lenni, de megtanultam már vele együtt élni... az utánhúzása meg nem foglalkoztat, lévén akciójátékokat nemigen tolok, sőt, leginkább csak álló képernyőtartalom van rajta (web, chat, effélék).

    Még annyi kérdésem lenne, hogy a 231-es tükrözős kijelzővel van szerelve? Vagy ez megint nem divat manapság? Oké, hogy valamelyest jobb, tisztább a kontraszt, de igencsak zavaró dolog, amikor magad látod benne egész nap... persze gondolom ez is megszokható.

  • spidersoft

    senior tag

    Sziasztok!

    Mivel már jó ideje nagyon nem akaródzik lenni 3d monitor a piacon, így lassacskán nyugalmaznám fő-monitorként a meglévő LG D2343 monitoromat, és meghagynám olyan játékra, ahol kell a 3d, vagy néha egy-egy filmre.

    Az új monitornak a következőket kell tudnia:
    - Ettől lényegesen jobb fekete szint (előtte F2380 volt, sokat gyalázott C-PVA panellel, aminek a képe szerintem nagyon szép volt, legalábbis sokkal szebb, mint ennek a moziminősítésű hiperszuper LG-nek. Nyilván a VA az VA... A tévém is VA (Pana TX-50AS600E), a képével meg vagyok elégedve. A konyhai és a anyám IPS tévéjével nem vagyok megelégedve... szóval valószínűleg VA panel az, ami nekem feltétlenül kelleni fog.
    - 4K felbontás (vagy ha nagyon muszáj, elég a QHD is, de 4K lenne az ideális)
    - nagyobb képernyőméret (32"-tól nagyobb egyrészt nem fér, másrészt már a 32" se kicsi kb. 80-90cm-ről, kisebben meg már lehet, hogy apró lenne minden ezen a felbontáson)
    - VESA rögzítőfuratok (mostanság nem találkoztam olyannal, amin ne lenne, de az ördög nem alszik)
    - Keret: 150k környéke

    Amit nem kell tudnia:
    - 60Hz fölötti frissítés
    - gsync/freesync (ha játszok, akkor arra nekem elég a 30FPS)
    - pivot (azazhogy feltétlenül kell pivot, de tudja a konzolom, amire ráteszem)
    - gamer funkciók (célkereszt meg effélék)
    - tévé tuner, okosfunkciók, stb.

    Amire használnám:
    - web, gépész tervezés (főleg emiatt kéne a nagyobb felbontás), néha játék (leginkább logikai, szerep- és kalandjátékok, multi kizárt)
    Ki mit javasol?

    Amit néztem eddig:
    - Samsung U32J590UQR: MVA, amiről azt olvastam, hogy nem hozza a "sima" VA szintjét. A 4K 32" monitorok között olcsónak számít, de ez nem tudom, hogy azt jelenti-e, hogy túl olcsó, azaz gyenge minőségű... valakinek esetleg tapasztalat?
    - Samsung LS32A800NMU: elvileg rendes VA (legalábbis azt olvastam, hogy az MVA nem tud HDR-t). A HDR amúgy egyelőre nem szükség, mert GTX960 van a gépben, a szupport szerint meg GTX1xxx kártya kell a HDR-hez minimum. 2-3 évet még szerintem kihúzok ezzel a kártyával...
    - LG 32UP550-W: tud mindenféléket...
    - Dell S3221QS: ez lenne a legszimpatikusabb, csak hát ívelt, olyannal meg még nem volt dolgom, nemtom szeretném-e vagy sem :) sokan ellene vannak, de az általam használt majdnem egy méterről egy 3" geometriailag kéri az íveltséget... csak, ugye, a fiziológiát nem érdekli a geometria :D

    Nagyon budgetek a fenti kijelzők, vagy bevállalhatóak?

    Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de megpróbáltam kitérni mindenre, ami eszembe jutott.

    Köszönöm, hogy elolvastad, ha válaszolsz, azt meg külön köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Luck Dragon #126033 üzenetére

    Köszönöm az ajánlást és az értékelést. Szabad tudnom, hogy miben győz a BenQ a többi fölött?

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Luck Dragon #126097 üzenetére

    Még egy kérdésem maradt: mit jelent a TSE/FSE/TPE? Semmit nem találtam róla, az árát tekintve viszont nem mindegy...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Ijk #126219 üzenetére

    Nekem volt 40"-os fhd badpixeles tévém: a kéken világító subpixel a fekete háttéren a tévétől tolatva kb. 3 méter távolságban eltűnt. Közelebb mentem 20 centivel, megint előjött, visszacurikkoltam, megint eltűnt. Úgy, hogy közben a hibás képpontról nem vettem le a szemem. Szóval efölötti szögfelbontás nekem felesleges: 40" fhd 3m-ről, azaz nálam a 32" 4k 120 centiről még oké, de attól közelebb van a monitor, kb. 80-90 centire. Hasonló háromszögek elve, ugye, mert a szemnek nem XY felbontása, hanem szögfelbontása van, azaz x méterről y méretű objektumokat tud megkülönböztetni, 2x távolságról 2y méretűeket. De nyilván ahány szem, annyi csap- és pálcikamennyiség... fiataloknál valószínűleg sűrűbb, idősebb korban kidöglenek az érzékelősejtek, gyengül a lencse, homályosodik az egész, akkor meg gyengül a felbontás...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Puculo #126244 üzenetére

    Igen, minden vélemény segít a választásban annak, aki vásárlás előtt áll :K Mások meg megnézik az árlistát, és kiválasztják azt, amelyiknek jó az ára és szép a talpa :D Azért vagyunk sokan, hogy sokfélék lehessünk :U

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Luck Dragon #126277 üzenetére

    részemről no probs, tudom, milyen buli az új hardver, a világért se vonnálak el egy percre se tőle, ami fontos volt, azt amúgyis közölted már :K megrendeltem random a legolcsóbbat, szóval ha [erre] tudod a választ, az nekem már csak érdekes infó. persze ettől még másoknak lehet hasznos is :) (annyit sikerült kiderítenem, hogy amúgyis random küldik, nem szükségszerűen azt, amit rendelt az ember... lehet, hogy hálózati csatlakozót jelöl vagy fene tudja)

    köszönöm szépen még egyszer az ajánlást, várom az új családtagot szeretettel :R

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #126342 üzenetére

    bocs, az előzőt telefonról írtam és valami összekutyulódott a scriptben... egyrészt elmúlt róla az off, másrészt a link helyett code lett, nemtommé... szóval [erről] volt szó.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Luck Dragon #126354 üzenetére

    Eggyel utána javítottam: a TSE/FSE/TPE utótagokat kérdeztem a Benq EW3270U esetében. Csak telefonon valahogy nem megy normálisan a hozzászólás script oszt megette a linket...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Luck Dragon #126097 üzenetére

    Szia, sziasztok!

    Bocs az újbóli zaklatásért... de múlt héten megérkezett a BenQ EW3270U. Fontos lett volna, hogy ne legyen számottevő derengése, de ennek nagyon durva van. Ez ilyen, vagy én fogtam ki hibás példányt?

    A derengést az okozza, hogy a betekintési szög nagyon rossz: a képernyő közepe korrekt, de akár alul-felül, akár jobb-bal oldalon sokkal kisebb kontrasztú, mosott, sokkal világosabb a kép, ami főleg sötét képtartalmaknál érhető tetten (random facebookról loptam egy szürke keretet, amivel kitöltöttem a képet és azzal lőttem pár tesztfotót, ld. lejjebb). Nyilván ha a szélét szemből nézem, akkor a széle jó... de akkor meg máshol nem. Eddig ilyet csak régi TN monitoroknál tapasztaltam: jojózni, billegni kell a monitor előtt, hogy ahova nézek, ott normális képernyőtartalmat lássak.

    Amúgy a színei valóban szépek, élénkek, a fényereje brutál (25%-on használom, de a jelenség megvan 0, 50 és 100%-on, valamint HDR módban is). A méretet és a felbontást nem kellett sokáig szoknom, most már csak ilyen kell, de sajnos nem ez...

    Isten lássa lelkem, próbáltam megbarátkozni vele, de még így egy hét után is nagyon megfájdul a szemem, a fejem a nap végére tőle, mert a két szem, ugye, két külön aspektus, így némiképp más kontrasztot és fényerőt kap ugyanarról a képterületről, ami rettentő zavaró és fárasztó.

    A dolgot valamennyire talán illusztrálják a mellékelt képek: ha szemből nézem, akkor középen jó a kontraszt, körben nem. Ha szélről nézem, akkor ott, ahol eddig rossz volt a kontraszt, most jó, de máshol meg rossz... szóval egyértelműen a betekintési szöggel van baj, nem a háttérvilágítás inhomogenitásával.

    Lefotóztam a VA paneles Panasonic tévémet is (nem egy drága jószág: lassan 8 éves 50"-os, 180k volt, TX-50AS600E), ahol szemből teljesen korrekt, de sokkal nagyobb szögből is ugyan kicsit világosabb, de nagyjából homogén a kép.

    Szerinted, szerintetek ez garanciális eset, vagy ha cseréltetném, a másik is ugyanilyen lenne? Ha igen, akkor melyik a második ajánlott típus? Továbbra is 32" 4K VA panelre van szükségem, de aminek korrekt a betekintési szöge... Ez a fényerőállítgató izé nekem nem jön be mintahogy semmilyen dinamikus kontraszt sem, USBC nemtom nekem mihez kellene (laptopom remélem soha nem lesz, telefont nincs értelme rákötni... van rá sansz, hogy későbbiekben, a monitor életén belül a videokártyákon csak USBC lesz?), szóval ezek nem fontosak. Továbbra sem tudom, hogy az ívelt monitor számomra megfelelne-e, nem ismerem a hátrányát csak tudom, hogy nem mindenkinek jön be, de talán segítene ennek a jelenségnek a minimalizálásában.

    Köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz aginor #126614 üzenetére

    Igen, VA, kb. 1m-ről fotózva. A tévé (szintén VA) nem ilyen, a régi VA monitorom (Samsung F2380) szintén nem volt olyan... szóval önmagában az, hogy VA nem okozhatja.

Új hozzászólás Aktív témák