Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiralytom

    aktív tag

    Sziasztok!

    Monitort szeretnék venni. Competitive játékokat játszom, FPS-t.

    Elolvastam egy rakás tesztet a rtings oldalán, megnéztem szintén egy rakás tesztet neten.
    Amit én találtam és nagyjából belefér a büdzsébe :

    - ASUS TUF Gaming VG249Q1A 144hz (overlocking 165hz) 1 ms MPRT de a GTG-t szinte sehol nem találom.
    - LG UltraGear 24GN60R-B 144 hz 1 ms GTG
    - AOC 24G2SPAE 165 hz 1 ms-sel reklámozzák de az MPRT és azt mondták nekem a GTG a fontosabb!
    - ViewSonic Omni VX2428 165 hz (overclocking 180 hz) 0.5 ms MPRT és 1 ms GTg ( bakker ezt most vettem észre)

    Ezek közül , a sok teszt és miegymás után leszűkítettem az LG-re és az Asusra. Végül az LG mellett döntenék, mert a jobb back light strobing miatt (Asushoz viszonyítva) úgy tűnik, talán kevesebb a blur.

    Kérdésem az, hogy mit gondoltok, esetleg van-e olyan monitor ami elkerült a figyelmem ebben az árkategóriában?

    Nézegettem a AOC 25G3ZM-t 240hz-cel de végül elengedtem. Igaz egy huszassal több mint az LG de tényleg akkor különbséget hozna?

  • kiralytom

    aktív tag

    válasz kiralytom #135062 üzenetére

    Elolvasva a topic javasolt hozzászólásának formátumát:

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    60-80eFT
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    max 25" , a Hz terén a segítságeteket kérem, de abbban biztos vagyok, hogy min 144 Hz kelleni fog
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS vagy VA ( TN túl fakó, OLED megfizethetetlen)
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Mindegy, de talán a sík képernyőt preferálom. Nem tényező igazán.
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Competitív FPS.
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    RX6650XT
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Nincsenek elvárásaim, ha van benne a HDMI és a DP-n kívül más akkor annak örülök, de nem tényező.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem különösebben.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?

    A magasság állítása jó volna, de ebben az ér és méret szegmensben ez nem igazán van jelen. A dönthetőség a lehet tényező.

    Elolvastam egy rakás tesztet a rtings oldalán, megnéztem szintén egy rakás tesztet neten.
    Amit én találtam és nagyjából belefér a büdzsébe :
    - ASUS TUF Gaming VG249Q1A 144hz (overlocking 165hz) 1 ms MPRT de a GTG-t szinte sehol nem találom.
    - LG UltraGear 24GN60R-B 144 hz 1 ms GTG
    - AOC 24G2SPAE 165 hz 1 ms-sel reklámozzák de az MPRT és azt mondták nekem a GTG a fontosabb!
    - ViewSonic Omni VX2428 165 hz (overclocking 180 hz) 0.5 ms MPRT és 1 ms GTg ( bakker ezt most vettem észre)

    Ezek közül , a sok teszt és miegymás után leszűkítettem az LG-re és az Asus-ra. Végül az LG mellett döntenék, mert a jobb back light strobing miatt (Asushoz viszonyítva) úgy tűnik, talán kevesebb a blur. Jó a gondolatmenetem?

    Kérdésem az, hogy mit gondoltok, esetleg van-e olyan monitor ami elkerült a figyelmem ebben az árkategóriában?

    Nézegettem a AOC 25G3ZM-t 240hz-cel de végül elengedtem. Igaz egy huszassal több mint az LG de tényleg akkor különbséget hozna az LG-hez vagy a fentebbiekhez viszonyítva?

    [ Szerkesztve ]

  • kiralytom

    aktív tag

    válasz sztivo #135092 üzenetére

    Megjött az LG Ultragear 24GN60R-B

    Fantasztikus a response time. Szép a kép, de 5 perc után biztos voltam benne, hogy mennie kell vissza. Kicsi.

    Eddig egy 17"-es laptopom volt, egy hete váltottam asztalira és amíg nem vettem meg a monitort, egy barátom adott kölcsön egy 32"-os Viewsonicot. Na az hatalmas ( 6 napja használom), ekkora az ért nem kell. Talán a 27" lenne az ideális.

    De ahogy mondtam a ma megérkezett ( netes rendelés) LG meg picinek tűnik.
    Adok neki pár napot, de ha nem szokom meg hétfőre, akkor jelzek az LG-nek, hogy elállnék a rendeléstől. ( Közvetlen tőlük vettem a készüléket).

    Erre az eshetőségre felkészülve (ne akkor kelljen még kapkodni és keresgetni) , mit javasolsz/tok?

    Ugyanazok az elvárások, csak 27"-on, beillesztem

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    60-80eFT
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    27"-es , a Hz terén a segítságeteket kérem, de abbban biztos vagyok, hogy min 144 Hz kelleni fog
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS vagy VA ( TN túl fakó, OLED megfizethetetlen)
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Mindegy, de talán a sík képernyőt preferálom. Nem tényező igazán.
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Competitív FPS.
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    RX6650XT
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Nincsenek elvárásaim, ha van benne a HDMI és a DP-n kívül más akkor annak örülök, de nem tényező.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem különösebben.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    A magasság állítása jó volna, de ebben az ér és méret szegmensben ez nem igazán van jelen. A dönthetőség a lehet tényező.

    Amiket ÉN találtam az elmúlt 30 percben:

    1. Lenovo Legion Y27-30
    2. MSI Optix G2712
    3. ASUS TUF Gaming VG279Q1A
    4. AOC 27G2SPAE

    De megmondom őszintén az eddigi tesztekkel összehaosonlítva és ehhez a 24"-os LG-hez képest egyedül a Lenovot érzem hasonlóan jónak. A többit picit gyengébbnek.

    Jól informálódtam-e, illetve ajánlott-e az a monitor? Van-e más javaslat?

    u.i: Használt is játszik, nem csak az új!

    [ Szerkesztve ]

  • kiralytom

    aktív tag

    válasz sztivo #135111 üzenetére

    Az LG ebben a méretben arányaiban lényegesen drágább a versenytársakhoz képest, kb 15ezerrel több. 85eFt körül van (általam is ismert forrásból) . Max felhívom az LG Magyarországot náluk ez mennyi (jelenleg a honlapon nem találom). Hátha tudnak segíteni :) Ezt a 24-est ugyanis 56eFt-ért kaptam meg és nagyon kedvesek, készségesek voltak.

    A Lenovo Legion Y27-30 rtings teszt alapján nagyon jól szerepelt : link

    Ebben a tesztben az ,,elődje van", az Y27q-20. Az említett és mérlegelendő Lenovo Y27-30 , 165hz helyett 180hz-es, van beépített hangszóró, usb portok. Olyan nagy difi nincs a két monitor között, és a teszt tényleg biztató. Tudom hogy az Y27-30 és az Y27Q-30 között óriási a különbség.

    Kicsit tovább kutakodva erős a gyanúm hogy az LG 27gn65r és a Lenovo Y27-30 egy és ugyanaz a model/panel. Szinte mindenben milire/beállításra pontosan ugyanakkorák, egyformák.

    Gyűlölöm, hogy rengeteg gyártónál nem találom meg a GTG-t. Keresem ennél a Gigabyte-nál is, de egyszerűen sehol. Tippelni tudok hogy az 1 MSRP-nél kb 4 GTG lehet, de hogy sehol nem találni, egyszerűen nonszensz.

    Összehasonlítva a Lenov - AOC és a Gigabyte trió.

    Szóval ha felállíthatnánk egy sorrendet ajánlás alapján azt megköszönném. A Gigabyte-ról online is eléggé megoszló teszteket néztem (videó).

    Árak:
    AOC: 70 eFt
    Lenovo: 75eFT
    Gigabyite: 80eFT
    LG: 85eFT

  • kiralytom

    aktív tag

    válasz sztivo #135117 üzenetére

    Akkor azt nagyon benéztem. Erről a Lenovoról van bármi vélemény, tapasztalt? Neten keveset találtam. :W


    illetve a lentebb leírtak kapcsán a javaslatokat szívesen fogadom.

  • kiralytom

    aktív tag

    Sziasztok. Egy hete vettem egy 24”-es fhd monitort kompetitív játék céljából. Említettem hogy picit talán kicsi.
    27”-es lesz a választásom DE a kérdés:

    A 27”-es QHD monitort ha az FPS játékban 1280x960 as felbontáson használom ugyanannyira terheli meg a vga-t , mintha ezt a felbontást egy FullHD monitoron használnám? Mindegy hogy QHD vagy FullHD a monitor, ebben az esetben a felbontás számít? Nem lesz fps (frame) visszaesés?

    Más játékban élvezném QHD-t (MOBA) , de a First Person Shooter előnyt élvez és nem szeretnék fps (frame) esést.

  • kiralytom

    aktív tag

    válasz Genji #135220 üzenetére

    Tehát akkor érdemes lehet a QHD-t választani az FHD-val szemben ( főleg ha kicsi az árkülöbözet) , mert nem áll fent a frame vesztés esete (hisz az alkalmazott felbontás a mérvadó nem a monitor képessége) . Máshol pedig élvezhetem a részletesebb ,szebb felbontást!? :C

    [ Szerkesztve ]

  • kiralytom

    aktív tag

    válasz Ribi #135223 üzenetére

    Csak a felét értem :)

    DE most ha az FPS-t nézzük: QHD és az FHD között 1280*960-as felbontáson lehet különbség vagy sem a frame per sec-ben, ronthatja-e a teljesítményt?

    u.i: az 1280-as felbontáshoz szoktam, 4:3-as képarányban, valszeg régi berögződés, ami a tényleg kompetitíven játszók körében is elterjedt.

    A lehető legmagasabb FPS-re van szükségem úgy hogy még észlelhető, kivehetőek legyenek a karakterek. Ha ezt a QHD nem rontja, mert ígyis-úgyis alacsonyabb felbontáson játszom akkor annak örülök, mert máshol élvezem a felbontás előnyét. Ha ezt az FHD szolgálja jobban, akkor pedig megelégszem azzal.

    A 27"-on kényelmesebben érzem magam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák