Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz czanga #4788 üzenetére

    Nagyszerűen vontad le a konzekvenciát, ritka az ilyen! :)
    Mindenképpen jól jársz, ha az U2311H mellett döntesz.
    Az ára nem tudni, hogy meddig lesz ilyen, sok mindentől függ (forint erőssége, akciók ideje, készlet), de ez a mostani ezüst U2311H 60k-ert az Oázisban az vmi oltári nagy vásár.
    Ha nem lesz akciós sztem az is 65k körülre ugrik és nem jön egy ideig 60k alá.
    Ez csak találgatás, de sztem ez a 60-as ár az eléggé a "must buy" kategória.
    Ráadásul most még a pixelgari és a kalibráció is olcsó hozzá (2-2k).
    Nemtom mikor akarod venni, de ha megteheted, akkor rohanj! :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • harry

    veterán

    válasz czanga #4788 üzenetére

    Mi a baj a talppal? Szerintem szép, ráadásul igen praktikus is, könnyen állítható, kábelrendezős, stb. Ellenben úgy érzem, a 2209wa betekintési szögei mintha jobbak lennének... nehéz megmondani, nem láttam a kettőt egymás mellett, de úgy rémlik. Avagy a 2311-nél mintha "hamarabb" előjönne, hogy nagyobb betekintési szögnél kicsit lilás lesz a fekete.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • apuc

    őstag

    válasz czanga #4788 üzenetére

    Ez színtiszta marketing.
    Le akarja nyomni az agyon "hypolt", reklámozott Samsungot, szvsz.
    Az előállítása- főleg nagy mennyiségben- így sem lehet több 100 usd-nél/monitor.. :)
    Hiszen ez is- mint minden szinte- "Made in china".. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Isual

    veterán

    válasz czanga #4798 üzenetére

    Nos, mint ahogy az előbb is írtam, az U2311H-nak CCFL-es volta ellenére nagyon baráti a fogyasztása, az érték alapján akár LED-es is lehetne (több LED-es monitor többet fogyaszt a Dellnél!), szóval tuti nem jobb oktávval a Samu nála fogyasztásban.
    Minden másban viszont a Dell oktáv(okk)al jobb az említett Samunál.
    És mivel a LED "nagy előnye" az az alacsonyabb fogyasztás és hosszabb élettartam, ezért ezen kívül nem is tud semmivel sem többet (kontraszt, színhelyesség, betekintési szögek...stb), sőt kevesebbet tud, mint az U2311H.

    A Dell-t vedd! :)

    u.i.: utána néztem a Samunak 25W-ot írnak, a Dell meg 33W-ot ír. (ami kalibrációval csökken!) Szóval, amit írtam helytálló.

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz czanga #131707 üzenetére

    Szia!
    Végül nem vettem meg, de ennyiért másodnak elgondolkodtam én is rajta. Nem azt mondom, hogy a legborzasztóbb monitor, de persze vannak (és voltak újként) jobbak is (ha nagyon a válaszidő a lényeg). Egyébként a jelenlegi monitorod válaszideje is hivatalosan 5 ms :D én azt mondom ennyiért teljesen rendben van.

    IPS testvére 60k - 24GN60R, illetve a keretből még kijöhet az MSi G2412, Acer VG240YS és VG252QP.

    [ Szerkesztve ]

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz czanga #131715 üzenetére

    Itt a teszt, az UFO teszten mellette egy jobb fajta VA és egy IPS van viszonyításképp.

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz czanga #131721 üzenetére

    Akkor marad az IPS.

    prime77
    Ha megveszed a Dell-t, akkor a Smart HDR legyen kikapcsolva, mert random csíkozni fog és/vagy eldobálja a képet :) tudomásom szerint még mindig nincs hozzá javított firmware.

    [ Szerkesztve ]

  • czanga

    őstag

    válasz czanga #131707 üzenetére

    Végül átvettem az LG Ultragear 24GQ50F monitort.
    Egyrészt szeretném megköszönni mindenki de különösen @sztivo segítségét a kiválasztásban. Másfelől írnék pár sort, mivel egy ideje már nálam van, és nyüstölöm.

    Tehát akkor a monitorról, hátha más is venne ilyet:
    - Első és legfontosabb, hogy 45k-ért vettem. 50-ért még megvenném, de afelett már IPS variánsok érnék meg jobban, szó se róla
    - Ettől függetlenül végtelenül elégedett vagyok vele.
    - Szerencsémre nincs pixelhiba sehol, pedig nem kötöttem semmit rá. Mák.
    - A külleme nagyon bejön. Visszafogott, minimalista, nem is akar "gémernek" látszani, aminek örülök, de ha közel mész, akkor vannak árulkodó jelek.
    - Mindenhol matt felületek ami nagyon jó, kivéve a kijelző szélét oldalt körben egy vékony sávban, ott zongoralakk.. Azt nem tudom minek kellett, de ez van.
    - A felépítése nagyon jó, nem nyeklik nyaklik, stabil.
    - Nincs visszajelző LED rajta. Sehol. Ez részben jó, mert nem zavaró, másfelől ha lemegy stand by módba nem tudod megmondani, hogy ki van e kapcsolva vagy nem. Megszokást igényel,.
    - 3 oldalon nincs káva gyakorlatilag. Nagyon jó dolog. :K
    - TN panel után ATYAÉG mennyire jó, de a "legendás" DELL U2311H monitorom mellett is sokkal jobbnak érződik, pedig attól nem válnék meg semmi pénzért. Itt erősen közre játszik a friss design és a kávák hiánya... :D
    - 2db HDMi és 1 displayport (csak utóbbin tudja a 165Hz módot). Örülök a három portnak, mert kettő kapásból foglalt lett, a harmadik tesztekhez nagyon jól jön. Plusz 1 hangrendszer elég a két géphez, mert van jack a monitoron. (nem értem ennek az IPS-es tesóján miért csak két port van)
    - Laikusként, de igényes szemmel megáldva: A képe nagyon szép, jó. A 165Hz teljesítménye csak OS alatt volt kipróbálható nálam, mivel sajnos az RX570 cseppet elég acélos ehhez, hogy COD alatt lássam mit tud. OS alatt viszont egy álom 60Hz után.
    - A gyári színbeállítási lehetőségekkel számomra teljesen jóra belőhető volt. A feketék pedig valóban szépek. VA panelhez dukál is.
    - A betekintési szögek nem túl acélosak, de ezt le tudom tojni. Szemben ülök elötte, nincs gond.
    - Az antiglare rétege a kijelzőnek nem annyira "matt", mint a leváltott 22"-os ezer éves Samsung volt érzésem szerint. Érdekes, de nem úgy kell elképzelni, hogy rossz, vagy zavaró, csak feltűnt.
    - A menü rendszere egy 5 irányba működtethető pöcök gombbal üzemeltethető. A gombot elég erősen kell nyomkodni, ez hátrány. A menü egyszerű, és nem a legjobb, de kiismerhető, és használható. Érdemes beállítani, hogy mik legyen a hot key parancsok, mert jól jön.
    - A fényereje papíron nem túl acélos. Na most a műhely ahol ülök és dolgozom az épület tetejében van, a tetőtéren felül, és 180 fokban körben ablakos. Ez azt hozza magával, hogy szép a kilátás Budapestre, de roppant meleg van mint egy szaunában olykor, és rettentő világos. A fényerő pedig ehhez mértek nekem teljesen elég. 75%-on hajtom jelenleg, és nem vettem feljebb.

    45.000 Ft-ért ez szerintem egy legális lopás volt, nagyon örülök neki! :))

Új hozzászólás Aktív témák