Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrszitya

    senior tag

    válasz fjani #55883 üzenetére

    Szia!

    A topiclakók között többnyire nem túl népszerűek a tuneres monitorok, mondván hogy a tunerből adódó plusz költségek miatt nem ugyanazt a minőséget kapjuk feltétlen, mint a normál monitoroknál.
    Rendszerint itt azt szokták inkább javasolni, hogy egy standard IPS-paneles monitort válasszon inkább az ember, és ahhoz külön vegyen egy STB-t.

    Véleményem szerint a megjelenítés minőségét tekintve a legfrissebb szériákkal nem lehet már gond, a tévés rész tudása inkább a kompromisszumos rész.

    Én egy-két hete vettem egy Samsung T24D390EW típusú tuneres monitort (PLS-paneles, vagyis lényegében IPS, csak más néven nevezik Samsungéknál), így pont a megbízhatóság kérdéséről érdemben nem tudok még mit mondani. Mindenesetre halott pixel vagy észrevehető bevilágítási probléma esetemben nincsen.
    A menürendszerről nem mondható el, hogy túlzottan okos és innovatív lenne, és amit még érdemes figyelembe venni, adást felvenni nem lehet ezekkel a monitorokkal (legalábbis a specifikációk alapján erre az LG-k sem képesek).
    Jó dolog viszont, hogy van PIP, azaz "kép a képben" opció. (Ez egyébként a sima monitorokba nincs beépítve sajna).
    Csatornákat rendezni igen, törölni ellenben nem lehet (illetve a csatornalista pendrive-ra exportálását követően egy erre szakosodott szoftver segítségével végül is megoldható a dolog).
    A képe amúgy nagyon szép, a színek élethűek, az élesség kiváló, a betekintési szögek is messze-messze jobbak a TN-paneles megoldásokénál. Én filmnézésre, játékra, tévézésre is használom a standard dolgok mellett.
    A gari 3 évre bővíthető ingyenesen, ha regisztrálunk a Samsung hivatalos oldalán.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák