Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz -FreaK- #75954 üzenetére

    Annyira nekem sem fontosak, mármint.. fontosak, de annyira nem, hogy professzionális monitorom legyen. Tanulmányaim során volt közvetlen kapcsolatom 1 évig kiadványszerkesztő gépekhez, amik ennyi idő alatt kellemesen megalapozták ezt az igényemet a terület felé.

    Pont emiatt szóltam meg a dolgot. Almát az almához, körtét a körtéhez. Ha egy árkategóriába tartozó IPS vagy VA-t hasonlítunk össze, akkor nappali fény mellett -ezt direkt hangsúlyoztam ki eddig is- nincs különbség a tipikus eltéréseken túl. A VA kontrasztja nem jön elő csak akkora ha a külső fény nem szól bele a dologba.. és ez fordítva is. Egy bizonyos külső fénymennyiség fölött az IPS "feketéje" jó lesz.
    Te a színek fakóságát is felhoztad, ami egyszerűen nem igaz.. mert a normális IPS sok minden, de nem fakó.

    (#75958) snefftamas Az a baj azzal a logikai menettel, hogy téves.
    A VA Panel azért tud nagyobb kontrasztot mert az egész kijelzőszendvics opacitása rosszabb. (ezért sem tud fényerőben versenyezni az IPS-el) Ami a feketénél áldás, az a látszó pixeleknél már hátrány.

    Mondom ezt úgy, hogy most is egy ~10+ éves VA paneles (annak idején csúcs 300+e) monitort használok, és az utód is csak VA lehet.

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák