Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • assemble

    addikt

    válasz assemble #68537 üzenetére

    Es meg is jott mult het vegen, gyors beszamolo: Samsung U24E590D
    Roviden: elegge tetszik.

    Hosszabban: kicsit feltem, hogy el kell ugranom majd meg egy HDMI kabelert, mert azt sok gyarto rendszeresen ki szokta sporolni. Itt a dobozd kinyitva egybol ott volt a HDMI 2.0 kabel, szoval alapbol egy jo pont. Radugtam a gepre. Nem kellett allitanom semmit, a windows alapbol 200% scaling-re lotte be. Mar alapbol a desktopon uvolt, hogy a kepelesseg eszmeletlen (aki latott mar 4k monitort, annak gondolom nem kell magyarazni), egyszeruen nem latni pixeleket a betukon, a legtobb ikon is szep nagy felbontasu es tueles (amelyik nem, azon persze latszik) a szinek mocskos jok, betekintesi szogek kb tokeletesek.
    Megmozditom az egeret... Hat gyerekek, ez nem 60 fps, a kozeleben nincs. Olvastam h csak az egyik HDMI portja 2.0-as, szoval at a masik portba, de ott se jo. Beallitasok megnyit: 29p-n van, 30 a kivalaszthato max, masik porton szinten. Ragooglizok a gpu-ra (ami jelenleg atmenetileg egy integralt Intel HD 530 - varva amig a 1070-hez hasonlo kartyak meg kicsit olcsobbak lesznek), es mint kiderul, bar a GPU tamogatja a 4k 60fps-t, azt csak a DisplayPort-on tamogatja. Benezek a dobozba, szerencsere adtak hozza DP kabelt is, radugom vegre 60 fps, orom bodotta.

    Pixelhibakat kerestem, nem talaltam. Bevilagitast is kerestem, azt se latok olyan mertekben ami kulonosebben feltunne. Ha nagyfelbontasu tartalmakat nezek rajta (kepek, videok, vagy akar ha csak bongeszek es szoveget olvasok), nagyon durvan jol neznek ki.

    A gomboktol feltem meg elsore kicsit, mert azok nincsenek rajta. Pontosabban egy gomb van a hatuljan a jobb also sarokban, ami valojaban egy 4 iranyu (+ benyomhato) joystick. Szoval szkeptikus voltam amiatt is, hogy csak 1 gomb van, es amiatt is, hogy a hatuljan van, de elkezdtem elolrol nyomogatni (jo helyen van a gomb es kiall, szoval nagyon konnyu kitapintani), es barmifele elozetes tajekozodas nelkul, 1 percen belul kitalaltam hogy mukodik az egesz. Baromira kezre all, gyorsan, reszponzivan lehet a menuben lepkedni. Tulajdonkeppen 1 perc utan hatekonyabban tudtam hasznalni, mint barmelyik korabbi kijelzom 6-8 gombjat ahol sokszor nem talaltam ki, hogy melyik gombbal lepek epp be, es melyikkel vissza, melyikkel valtok csatornat, stb.

    Az alapbeallitasokkal egyebkent ugy erzekelem, hogy a pixeles (nem nagy felbontasra felkeszitett) dolgokat megprobalja kicsit elmosni, kisimitani. Es bar a nagyfelbontasu dolgok tovabbra is jol neznek ki igy is, bizonyos reszleteket azert igy elveszni veltem ahogy probalgattam. Ezt egy sharpness kapcsoloval is lehet allitani, de a game mode-ot bekapcsolva is lathatoan megszunik ez a hatas, szoval mas hatranyat nem latva egyelore benyomtam a game mode-ot, amugy sem szeretem az ilyen utofeldolgozasokat, es igy a valaszido is csak jobb lehet. Persze igy ami pixeles, az buszken pixeles is marad, nincs rajta szepites.
    Van amugy meg rajta "eye saver mode", amitol ilyen kis halvany sarga lesz az egesz. Erzesre tenyleg kellemesebbnek tunik a szemnek, szoval mondjuk hosszu szovegek olvasasara nem biztos, hogy hulyeseg.

    Ami persze ki tud zokkenteni, hogy meg a legujabb anniversary frissiteses windows 10-en is miket latni neha egy ilyen nagy dpi-s monitoron. Es a legtobb ilyen forrasa persze rosszul megirt, nagy dpi-re egyaltalan fel nem keszitett programok. A legtobb dolog egyebkent jo, es hasznalhato. De van, ahol siman minden pixel 4-szer akkora. Ilyen peldaul a utorrent, de peldaul az os beepitett "device manager"-re is ilyen, amire mondjuk nem szamitottam, es ami azert szanalmas. Mashol mondjuk meg nem lattam ilyet. Megrosszabb, amikor valami szimplan miniatur marad, peldaul az MPCHC kezelogombjai. Szoval itt azert rosszabb a helyzet, mint gondoltam, van egy kis early adopter feeling meg, de errol nem a monitor, hanem a windows, es foleg azon a legacy programok tehetnek. Elvileg linux-on joval jobb a helyzet, ott nincs ennyi legacy bullshit.

    Eddig egy aprobb kellemetlenseget talaltam ami tenyleg a monitorhoz kotheto: ha nagyon fulelek a hatuljanal kicsit sipolo hangot hallok. De ha elotte ulok, akkor ebbol semmit nem hallok. Probakepp megfuleltem egy masik, amugy Dell monitort, es annal is hallok kis sipolast ha ugyanigy fulelek, csak talan egy kicsit halkabban. Gondolom ez meg a "normalis mukodes" kategoriaba esik?

    Szoval ezt leszamitva tulajdonkeppen eddig kozel hibatlannak tunik a dolog, illetve tobb szempontbol kifejezetten pozitiv csalodas. Az arahoz kepest pedig plane. Tulajdonkeppen olyan erzes, mintha eddig 5-10 evvel a multban eltem volna, most meg hirtelen a jelenbe csoppentem volna, ahol a vilagon semmi nem indokolja, hogy hatalmas pixeleket kelljen az x szazezres asztali PC-m monitorjan bamulnom, es hogy ne legyen rajta tobb pixel, mint a telefonom <5"-os kijelzojen.

    Szoval tetszik, valszeg marad :)

Új hozzászólás Aktív témák