Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ló úr

    őstag

    válasz deja vu #67097 üzenetére

    Az a PWM mentesség mit takar? Tudom gugli nekemis de hátha itt szakértőbb választ kapok. Mostani monitorom is az és érdekelne :)

    "Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

  • pc-csiga1

    csendes tag

    válasz deja vu #67097 üzenetére

    Szia!

    Ha jól sejtem találkoztunk már a "ház" topicban. Azóta megvettem az R5-öt. Kézben még nem volt, egyenlőre a boltban gyűlik minden komponens. A monitor is egy ilyen lenne.

    Olvasgattam azóta a hsz-ket, és azt látom, hogy Te meg Brekk nagyon keni vágja ezt a monitor témát. Így most azt gondolom, hogy ti kettem biztosan hamarann ki tudnátok számomra választani a kompromisszumot, ami a pénztárca/személyes elvárás/monitor tulajdonság hármasának a legjobban megfelel. Illetve, nem is a döntés másra hárítása, de biztosra veszem, hogy hamarabb volbna olyan gondolatod, hogy; "jó, de ha abból hajlandó vagy engedni akkor..., jó, de ha még ennyit hozzárakol, akkor..."

    Na, ezért írok most Neked/Nektek. Na meg ha másnak is van ötlete, azért mindenkinek. :K

    Szóval mikor amúlt héten írtam, annyit sem konyítottam a monitorokhoz, hogy meg tudjam mondani, hogy mit/milyet akarok. Azóta rengeteg oldalt elolvastam (rengeteg kérdésem lett) Sok-sok monitort megnéztem (neten) és azt látom, hogy most már olyan paramétereket tudok megnevezni, amikre szükségem van. Na meg olyanokat is, amikről azt sem tudom, hogy micsodák.
    Gondoltam nekiállok, rárakom a "szűrőket" a boltok kínálataira. Aztán felkopott az állam; A boltok kínálataiban kiszűröm a válaszidőket, a panelt, a méretet, az árat, stb... Sok-sok "fölösleges" sallangot. De ha felrobbanok sem találok benne olyan kereső opciókat, amikre nekem szükségem van/volna. Amik nekem fontosak lennének. :)) ("rossz" monitorom most is van. Azért nem vennék újat)

    Aztán bemegyek a boltokba személyesen, hogy lássam. De ott meg csa ka káprázat van. Látom a képet, de megy a fellengzős duma, amiket nem igazán értek. Biztos jó, de mit tudom én mire való.

    (Persze amit nem tudom mire való nem fogom kiahasználni. de még ez sem igaz. Lövésem nincs a CCFL háttérvilágításról sem, hogy mi a "ccfl". Azt viszont tudom, hogy van olyan háttérvilágítású darab ami csak oldalról kap megvilágítást, van ami telibe hátulról, de nem tudom hogy jelölik. Meg aztán nincs is kiírva csak a neten/néha. ...pedig nyílván tudom/tudnám, hogy nekem a telibe világítású jobban kellene.)

    Ilyen formában aztán csak azt tudom elmondani, hogy mit/milyet szeretnék és erre/ezekre a tulajdonságokra szeretnék kérni ötletet. Ötleteket, mert akár több darab és típus is szóba jöhet. Tudom hogy döntenem nekem kell majd. És nem csak az ár, vagy a garancia miatt. A legjobb az lenne, ha tudnál olyan oldalt linkelni, ahol a szűrőket magam is meg tudom oldani. De ha egyszerűen rámutatsz egy darabra, hogy ez meg ez, ezt meg ezt tudja, így meg így, cserébe ennyiért. A másik meg némileg többért ennyivel jobban ugyanazt. :R

    Szóval amit szeretnék a monitortól:
    (fontosági sorrendben!)
    -tükrözősédmentes legyen (Ha jól tudom a matt felület kell hozzá. Sajnos ablakkal szemben kell lennie)
    -PWM mentes legyen (Azt nem tudom, hogy ez a flicker free dolog ugyan az e mint a pwm mentesség, vagy csak valami olcsó utánzata. Természetesen szűrőbe ezt sem rakhatom be. :W )
    -IPS paneles legyen, sík képernyővel (Gőzöm nincs mit takar, de látom, hogy az ma az új technológia. Nem szeretnék régit. Olyanom most is van.
    -Led-es háttérvilágítású legyen (Én elvesztem a led, tft, lcd, ccfl, szakkifejezések világában. Már nem tudom egészen pontosan mi micsoda akkor. Amit tudok, hogy meleg felületű sokat fogyasztó folyadékristályos kijelzőt nem, szeretnék. Energiatakarékos ledest kívánok, ahol nem csak oldalt van némi led-sor.)
    -27" os legyen (ettől kissebbet nem szeretnék)
    - WQHD legyen 2560 x 1440 (Látom, hogy árban itt valami félelmetes ugrás van a piacon. És ezért ez az a pont amit a 27" miatt szertnék, de hajlandó vagyok megfontolni/megnézni a szimpla HD-s verziókat is. Aztán majd tudom, rá kell néznem úgy is a képeikre, hogy abban a 27-ben nem soványka e nekem a hd)
    -Színhű legyen (Mivel rajzolnék rajta, valóságosnak szeretnéma szineket. A feketét feketének, és nem szürkének. Nagy csalódás lenne ha nem így lenne.)
    -Fogyasztás Watt (minél kisebb fogyasztású energiatakarékosat szeretnék. A 90-100W az nekem már sok. Olyan 50W-ig szerintem belefér. -De mondom, nem tudom mennyit fogyasztanak, mert ugye ez sem látható/szűrhető tulajdonságuk.)
    -látószög (Mivel moziznék is rajta többedmagammal a 180° közeli értékre volna szükségem.)
    -fénysűrűség (A mozi miatt a "minnél több". Jó lenne a 300cd, de szerintem a 250-el is megelégszem. Hozzáteszem, nem "láttam" még a különbséget sohasem.)
    -válaszidő (Azt hiszem nem kell kifejezetten gyors darab számomra. Egy átlagos gyorsaság megfelel. Játszom ugyan, de sohasem repülőgépszimulációt, ahol gyors képváltozások lennének. A leggyorsabb képváltozású játék talán a heroes VI lesz rajta ...na meg a filmek)
    -csatlakozások (HDMI, display port. 220V :D bocs! Másra nincs szükségem) (Illetve USB. De ez is csak akkor, ha tudnám arra használni, hogy pendrive-ra mozifilm, bedug, monitor bekapcsol, és lejátszás. Ha erre nem lehet, akkor nem is tudom mire való, így azt sem tudom, hogy volna- e rá szükségem. Tényleg, mire való akkor a monitoron az USB? Mit tud?)
    -elforgathatóság (Nincs rá szükségem, nem akrok ilyet felárért. Ha lesz legyen. De nem lesz kihasználva.
    -magasságállítás (szerintem előző kategória)
    - dönthetőség (ez pedig evidencia azt hiszem. Talán csak a dőlés szöge nem mindegy. ...nekem mindegy)
    -ár (még mindig 100K. De hajlandó vagyok többet is adni érte, ha eg ytulajdonság az elvárásokban szerepel és az számomra fontos, és csak ennyiért vehető meg. Majd eldöntöm, hogy kell-e nekem annyiért.)

    Na "csak" ennyi mindent szertnék. És ha e háború és béke elolvasása közben/után máris van valami elképzelés, hogy ki melyik monitort/monitorokat választaná a helyemben, akkor azt szivesen fogadom.

    Ha többet is, annál jobb. Csak arra kérlek hogy mutass rá, hogy miért egy másikat amazzal szemben.
    Kösönöm! :R

    A végére még egy kérdésem van az IPS panellal kapcsolatban:
    Ha ilyet választok/veszek. és nem kérek hozzá kalibrálást, akkor azt nem is fogom tudni használni?
    Vagy fogom használni csak nem középen lesz a kép? Nem fekete lesz a fekete, hanem szürke?

    Ha nem kérek, fogom tudni én kaibrálni?
    Ha én akarom kalibrálni, meg fogom tudni, van hozzá útmutató? (vagy jól elrontom az egész gépet örökre?)
    Hagyjam a francba ne ezen spóroljak és bízzam az eladóra, ekkora mumus ez? :Y
    (Kicsit olyan, mintha vennék egy autót, és a kerekeket nekem kellen felraknom rá a bolt előtt)

    Na, hát ilyen kérdéseim voltak. Tudtok segíteni/választani nekem? :F

    Köszönettel:
    PcCs
    :R

Új hozzászólás Aktív témák