Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz Xero #5999 üzenetére

    Ha már ugyis beszédbe vagyunk elegyedve (ejjdeszípen fejezem ki magam:D), én azt mondom, hogy az EiZO semmiképpen.
    A név az ami huz téged is, és abszolút emocionális alapon. Véleményem szerint jórészt ez tartja a márkát életben. A Nagyobbik DELL-el van valóban kb egy szinten, még arra is hajlok, hogy tényleg tudják is ugyanazt (egyébként az sRGB mód pl. hiányozhat, ezt az EiZO nem tudja),de hogy többlet pénzt nem ér, az biztos.

    Én személy szerint az xVA-t sem kedvelem,de ez izlés dolga.

    Az ASUS nekem egyelőre nemtudom mit gondoljak kategória... Elég jó lett, tetszetős is, csak van benne valami olyan izé... :D Asszem ezt érezheted te is. Egyébként én belsőleg is találtam benne olyanokat, hogy egy picit megtekergettem a nyakam mint a kutyák amikor érdekeset látnak (tudod melyik az...), de még közel sem végeztem vele, ezekre lehet lelek megoldást.

    Hogy egy kis igazán "hitelesnek tűnő" tanácsot is adjak. Én igazán egyiket sme venném :) Nekem most az "olcsóbb kategóriában" a PA231-es NEC a szivem csücske. Persze ez meg bőven túl van a plafonodon,de szükségét éreztem megemliteni.

    BTW, ha hajlasz a használtra én elehet levadásznék egy EA231WMi-t. Szerintem megfelel az igényeidnek (már, ha elég az sRGB szintér, persze ha nem akkor a PA231 is kiesett), és én sokkal jobban kedvelem a képét, mint mondjuk az egyébként észérvek szerint befutó DELL-ét.

    NEC b.zi-e vagyok :DDD

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • #83425024

    törölt tag

    válasz Xero #5999 üzenetére

    Szia Xero
    Én is nagy dilemma előtt álltam 2-3 hónapja.Én az általad említett Eizo-t választottam,annak ellenére,hogy Asus proart volt a kiszemelt monitor.Sokat olvasgattam a fórumokat,de az eizo-ról sokat nem tudtam meg.Mindenesetre amit mondhatok róla:hááát a külseje nekem annyira nem tetszik viszont nem tudom milyen műanyagból csinálták,de sem a káva sem a kijelző nem nagyon porosodik.Könnyen forgatható,masszív darab.A kábeleknek van egy bújtató panel így rendezetten néz ki.A beépített hangszóró egy vicc.Bármelyik laptop szebben zörög.Ami viszont jó,az az EcoView és EyeCare mód.Amikor nem fotót szerkesztek (tehát a színhűség nem lényeges) és este a sötét szobában ülök tényleg nem süti ki a szemem.A színek,a felbontás meg úgy az egész nagyon jó.Sajnos nem tudom hasonlítani a versenytársakkal.Ami viszont elsőre is feltűnik és azt hiszem az ips panelek ebben nem a legjobbak.A FEKETE tényleg feketének néz ki.Amikor kikapcsolod a monitort nem sok a különbség a megjelenített feketétől.Igazán a név miatt gondolkodtam el rajta én is,de nem csalódtam benne.Az égiek akarták így hogy ezt vettem mert az Asusra és erre tettem ajánlatot az íbéjen és ezt minden gond nélkül megnyertem.Az hogy az adobe rgb 95 vagy 98 százalékát fedi le a színtérnek az nekem annyira nem volt mérvadó.Az viszont hogy az Asus állítólag előre kalibrálva van az nem rossz dolog.Bár számít a környezeti fény is a tényleges kalibrációnál.Na de ebben én nem vagyok profi.Viszont az EIZO 5 év garit ad ami nem rossz megint csak.Ha van kérdésed esetleg írj a cow77@freemail.hu-ra
    Szia

Új hozzászólás Aktív témák