Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz Zola007 #45264 üzenetére

    16:10-es VA-t szerintem nem kapsz led háttérvilágítással, de a ledet leszámitva megfelel a kritériumoknak a Dell 2709w. Akad az aprón is, és ha még nem fogytak ki, az ajánlott boltok is árulják 60 körüli áron. Érdemes lehet hardveresen kalibráltatni.

  • Isual

    veterán

    válasz Zola007 #45264 üzenetére

    "Mivel a többi cég is főleg LG panelt használt, ezért gondolom nem sokkal jobb a helyzet más téren" - Alapvető tévedés. Akkora logikai szakadékot ugrotok át ilyenkor, hogy elmondani sem tudom.
    Hol láttad LG IPS-t használva, milyen környezetben, milyen beállítással, milyen megjelenített tartalommal? Mikor volt zavaró? Járjuk körbe a dolgot.

    U2709W egyébként. 16:10, S-PVA, wide gamut, 1200-as kontraszt. Nem vagy sokkal előrébb, de ha ez a kritérium, akkor ez van.

    (#45266) Zola007: Már többen estek ebbe a gödörbe bele. Szóval az, hogy egy tesztben egy monitor milyen dE-t produkál úgy, hogy egy koloriméter szenzira van 2 cm-re rácuppanva egy pár négyzetcentiméteres pontjára azt ugye nem gondolod, hogy bármit is elmond a színhűségéről? Mert nem. Egy pontról igen. Csak éppen az IPS-nek - és csak ennek - van meg az a tulajdonsága, hogy az a koloriméter által mért pont az bármelyik pontra igaz, amire normális használat közben az emberi szem rálát, bármilyen szögből. Színtorzulás mentesen! Ez a színtartás. Ez az, ami csak az IPS-nek (közel)tökéletes. Így lehet TN-t is 0.2-es dE-re kalibrálni (tették is már, TheChosenOne példának okáért annak idején egy BenQ TN-nel), meg VA-t is lehet, csak éppen már szemből a megjelenítő 4/5-e közelében sem lesz annak a pontnak a színhelyességéről, amiről a koloriméter a kalibrálás végén tájékoztat. Ez világos? Ha igen, akkor érted, hogy miért írtam azt, amit.

    Nos ha még ezután is kalibrálhatatlan egy AMVA (lásd EiZO monitora), akkor aztán mindenről beszélhetünk csak színhűségről nem. Gamutról nem is szólva!

    "Én már komolyan nem tudom, hogy lehet-e a teszteknek hinni" - Lehet, csak érteni is kéne hozzá, és helyesen interpretálni, amit mondanak. Vagy megkérdezni minket itt.

    (#45270) shouryuken: Fentiek rád is vonatkoznak.

    (#45272) I3EI\ICE : Nem ide tartozik, de ez a hardveres-szoftveres kalibrálás/beállítás. Ropi kezdte el a műszeres/koloriméteres vagy spectrofotométeres szoftveres kalibrációt hardveresnek nevezni. Ezt csak azért nem kéne összemosni mert értem én, hogy ő a hardver alatt a műszerre utal, de attól még az szoftveres (VGA LUT) kalibráció. Hardveres kalibráció csak pár monitornál lehetséges, ahol a monitor saját LUT-ja kalibrálható. Minden más műszeres szoftveres kalibráció. Szóval műszeres, nem hardveres, de a sima kalibrációt is megértjük. A "szoftveres beállítás", amit te írtál meg hát legyen szemre belövés inkább.

    (#45262) killermonkii: Dell P2214H, U2312HM (S2240L, S2340L - ha nem zavar a tükröződő panel). 8 ms ügyben meg olvasd el az összefoglalóban lévő linket.

    (#45263) MasterDeeJay: Dell U2713HM, amivel előre tudsz lépni. Egyébként maradj a 2311 mellett. 3D meg egyéb feature hanyagolandó, ha jó monitort akarsz.

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Új hozzászólás Aktív témák