Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz IzI #129258 üzenetére

    Az S2522HG maximum fogyasztása 72W, míg a HP 46W maximum. Azt is nézd, hogy melyik gyártó hogy adja meg, van aki az átlag/tipikus értéket adja meg, van aki a maximumot.
    Egyébként mi lenne az igény, frissítés, ár? FreeSync-et már tudjuk egynek.

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz IzI #129258 üzenetére

    X24ih magas fogyasztása a max. fényereje miatt lehetséges. Kb. ~20-25%-kal nagyobb a max fényereje. Napos, világos szobában számíthat.

    Én az Asus vg249q1a-t javasolnám: 60/120/144Hz-en is megfelelő a pixel response time, nagyon minimális smearing és overghost jelenség, input lag alacsony, és a freesync mellett ott az nvidia listában mint tesztelt G-sync kompatibilis monitor. A HP x24ih nincs. Ami lehet PR is, de lehet hogy tényleg produkál alkalmi framedropot vagy más szinkron hibát, amit esetleg az rtings teszt során nem jött ki. (Nekem van jelenleg egy freesync monitorom, ami igazából láthatóan működik g-sync kompatibilis módban, de nem minden helyzetben tökéletes. Ha beteszem az AMD kártyát, akkor viszont még simább. Úgyhogy szerintem fontos a vállaltan/ellenőrzötten való támogatás.)

    144Hz/165Hz-nél gyorsabb monitorokat csak kifejezetten try-hard üzemmódban fast-paced arena shoterekkel játszóknak javasolnék. Mondom ezt úgy, hogy még párhuzamban megvan a régi LG 24GM77 144Hz monitorom a 240/280Hz Acer XV252QZ mellett.
    Ráadásul a 240Hz esetén a 144fps feletti teljesítmény is ki kell hajtatni a vassal: erősebb CPU, GPU és magasabb fogyasztás. A magasabb fogyasztással erősebb hűtés, jobban szellőző ház, stb... csőstől szakadnak az emberre a plusz terhek.
    Ami fontos az átlag számára szerintem (PRO szint alatt): jó input lag, jó pixel response time és megfelelően működő aktív szinkron (freesync, g-sync vagy tesztelet/hitelesített kompatibilis mód). Ha ezek megvannak, akkor 144/165Hz is bőven elég.

    Asus esetében ne zavarjon a magasságállítás hiánya szerintem. Mondok jobbat, ami ugyan megdrágítja az upgradet, DE egy életre megoldás: monitor tartó kar.
    Életem kb. 25 éves IT vásárlásai közül az egyik legjobb üzletnek tartom, hogy vettem egy monitor tartó kart kb 3-4 éve. Ha olvasol kitolod falig, hogy kényelmes távolságban legyen, vagy elforgatod 90 fokkal. Ha pedig ranked meccset játszol, az arcodba húzod a monitort 40 centire. 10-20k forint között már lehet kapni olyat ami el fogja látni a feladatát hosszú távon.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák