Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz inf3rno #105779 üzenetére

    És ez valóban széria hiba, úgyértem, van erre bármi meggyőző bizonyíték? :)
    Ha széria hiba lenne, akkor szvsz nekem is rossz kéne legyen fél évesen (450 óra felett van már benne), és a fórumtársnak is.

    Ráadásul nálam először villogott (!!!), kísértetiesen hasonló módon, mint amiket látni pl. [link].

    Szóval én ezt tapasztaltam: [link] .
    Majd ez lett a megoldás: [link] .

    Ez pl. magyarázhatja, miért lehet, hogy visszakapta valaki és ugyanúgy villogott, hiszen lehet, ugyanazzal a rossz minőségű kábellel vagy rosszul beállított videókártyával használta tovább. AMD kártyákon különösen könnyű akár nem szándékosan is esetenként furán működő manuális feszes "OC módba" billenteni a kártyát. Saját kártyámon (ami egy RX580) pl. egy Afterburner vagy Trixx reset is azt csinálta régebben, csak a WattMan-ban látszott, hogy valami nem okés, ha monitoroztad, és tudtad, minek kéne ott lennie. Nem megfelelő minőségű kábelekből is elvileg rengeteg van a piacon, ami megint okozhat gondokat. (Pl. nem megfelelő árnyékolás, hol jó az átvitel, hol nem, akár annak függvényében, hogy hajlott éppen meg.)

    Egy ilyen komoly WQHD 144Hz megjelenítőnél nagyon kritikus a kábel is, hiszen a HDMI 2.0 és DP 1.2 elérhető sávszélességének nagy részét igénybe veszi ez a mód, 14.08 Gbit/s az elérhető 17-18-ból.

    Természetesen nem meggyőzni akarlak ez a monitor mellett vagy ellen, megértem, ha nem akarsz kockáztatni, de szerintem bármilyen termékkel bele lehet futni hibás darabba, így én inkább azt javasolnám, olyan helyről vedd, ahol ellenőrzött, garantáltan jó darabot kapsz, pl. pixelhiba mentesen, kalibrálva. Nálam az 5 év garancia is erős érv volt a vétel mellett, persze, az sem véd meg minden lehetséges szívástól, de azért egy ilyen értékesebb, "tartós" terméknél nagyon nem mindegy, 3 évig "alhatsz nyugodtan" vagy 5-ig. Szóval én összességében továbbra is igen erős ajánlatnak gondolom, a jelenlegi bruttó 138 ezer forintos kiskereskedelmi árán.

    Amúgy lehet majd kipróbálom még azért ha időm engedi, jó volt-e az az Ugreen DP kábel, vagy az is részese volt a villogásnak a videokártya beállításai mellett. Azért érzetre sokkal komolyabb, amit vettem helyette certifikált Club3D DP kábel, igaz, árban is 3X annyit kértek érte. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák