Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Scroll Lock #69300 üzenetére

    Nem tudom mihez kell a monitor, de az olvashatóság kapcsán megjegyezném, hogy sok program GUI-ja nem skálázható, tehát hiába teszed fel a windows-ban a DPI-t, egy fix GUI-s programban ennek nem lesz hatása.
    Én évek óta szívok ezzel, grafikai és zenei szoftverek esetén egyaránt. Mondjuk nekem nem teljesen 100-as a szemem, de még az éles látásúaknak is gondot okoz, főleg azoknál, akik napi 8-12 órában dolgoznak ezekkel, mert brutálisan fárasztja a szemet. Mivel az LCD-ket natívban célszerű használni, a felbontás változtatása nem célravezető. Magam részéről emiatt vagyok kénytelen 27-es monitornál is FHD-t venni, mert ott a pixelméret nagyobb, ergo a szarul megírt programok sok esetben csak 8pt-s fontjait is viszonylag jól látom. WQHD-n már kifolyik tőle a szemem, megkockáztatom, hogy munkára ez hosszabb távon használhatatlan annak, aki nem bírja. Persze ez főként a szofverfejlesztők hibája, és sajnos ott tartunk 2016-ban, hogy a problémát sokan még mindig nem ismerték fel, és sok esetben képtelenek skálázható GUI-val ellátni a programokat. 4k-ról emiatt nem is álmodom, pedig anyagilag nem okozna gondot.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák