Új hozzászólás Aktív témák

  • Kesalon

    csendes tag

    válasz Gaben06 #55837 üzenetére

    Hali, én is nem rég vettem egy LG IPS paneles 23"-os monitort. Ugyanilyen bevilágítás volt rajta, nem egyenletesen mindenhol, hanem a bal alsó részen egy tenyérnyi világos folt, a jobb alsó részen egy kisebb világos folt, mindkettő hasonlóan a tiédhez sötét képernyő esetén látszott. Visszavittem a boltba a vásárlástól számított 3 napon belül. Elismerték, hogy a készülék hibás és kicserélték. Kaptam csere garanciában egy ugyanolyat, aminek ugyanez volt a baja, szintén visszavittem és újra elismerték a monitor hibáját. Rengeteg fórumozás és keresgélés után tudtam meg, hogy ez az úgynevezett "backlight bleeding" hiba, ami IPS paneles monitoroknál jelentkezik. Nem összekeverendő a ledek természetes bevilágításával, viszont annak két oldalt vagy alul-felül egyenletesnek kell lennie, illetve az "IPS glow" nevű jelenséggel, ami tudomásom szerint az IPS gyártási technológia velejárója. Mindkettő sötét képnél jelentkezik, de a glow a nézőponttól függően változik, míg a bleed fix helyen van, előbbi természetes dolog, nem hibajelenség, míg az utóbbi hiba és a javítása/cseréje bele kell, hogy tartozzon a garanciába. Remélem tudtam segíteni!

Új hozzászólás Aktív témák