Új hozzászólás Aktív témák

  • Ereshkigal

    őstag

    válasz Ducky92 #118662 üzenetére

    Én is mindenes, 1440p monitort kerestem az elmúlt hetekben (mondjuk gsync és konzol nálam nem volt kitétel, fotó szerkesztés és nyomtatás viszont igen). Árban és méretben végül engedékenyebbnek kellett lennem, mint terveztem, 200e Ft környékét és 27 colt lőttem be.

    Amik számításba jöttek végül:
    LG 27GL850-B: rossz kontraszt, rossz black uniformity
    Dell S2721DGF: nincs srgb emuláció, rossz black uniformity, rossz kontraszt, gyárilag gyenge kalibráció
    MSI Optix MAG274QRF-QD: nincs srgb emuláció, nincs raktáron (ez közben megoldódott)
    Gigabyte AORUS FI27Q-X: nem jó kontraszt, rossz black uniformity, BGR sub-pixel layout, ehhez képest drága
    ASUS ROG Strix XG27AQ: 60 Hz-en baromi nagy input lag (ez az XG279Q utódja, amit említettél)
    Acer Nitro XV272U KVbmiiprzx: beszerezhetetlen, pedig jó lenne (bántanám, aki ezeket a neveket kitalálja)
    Acer Predator XB273U GXbmiipruzx: beszerezhetetlen, pedig jó lenne

    (Elvileg az összeset rá lehet venni g-sync-re is.)

    Ha árban megfelelt volna, a Predatort választom, de egyik Acert sem kapni. A színek nálam fontosak, így az srgb mód hiányát kizáró oknak vettem végül. Az Asus-t rendeltem meg, azzal papíron elégedett vagyok :D (elvileg holnap meg is jön). A 60 Hz-en produkált input lagja mondjuk gáz, viszont nem 60 Hz-en fogom használni... magasabb frekvenciákon pedig nincs gond vele.
    32 colban lett volna még egy-két jelölt, de akkorát nem akartam.

    Az Alienware szerintem nem ér annyit, hacsak nem kell a 240 Hz. Cserébe viszont nem olyan jó a kontrasztja, a feketéje meg szar (mármint IPS-hez képest is). :) Persze ez leginkább csak akkor jön elő, ha sötét szobában filmezel vagy játszol, és sok sötét tartalom van.

    Egyébként nem értek hozzá, csak unatkoztam, és gondoltam írok neked valamit. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák