Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Planner555

    csendes tag

    Sziasztok.

    Olyan kérdésem van amire nem nagyon találtam választ sehol. A gyártók honlapján se lehet erről pontos információkat találni.
    Melyik klímának a legjobb a széles légterelése, tehát melyik klíma tud a leghatékonyabban, legerősebben és a lehető legszélesebb tartományban hűteni-fűteni?
    Úgy tudnám a klímát elhelyezni a lakásban, hogy a hálószobákkal szembe egy folyosó végére tenném, a nappali ajtó nélküli nyílása mellé merőlegesen. Tehát ha tud hatékonyan oldalra fújni a klíma, akkor jó lehet, szerintem elég a nappalinak. Modern, szigetelt, új építésű ház padlófűtéssel, jó árnyékolással. Csak fűtéskiegészítésre és nyáron enyhe hűtésre szeretném használni. Van amikor este ha hazaérek csak egy picit szeretnék melegebbet a lakásban, de ilyenkor ha bekapcsolom a padlófűtést, csak jóval később érzed a hatását, lényegében addigra már alszom. Ezért szeretnék klímát. Bekapcsolom és viszonylag gyorsan meleget ad.
    Szóval az oldalirányú légterelés fontos, meg mondjuk H-s vagy Geo tarifára alkalmas legyen. Bár lehet, hogy lesz napelem, akkor meg úgy tudom, hogy nem lehet kedvezményes tarifát igénybe venni.
    Előre is köszi a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Planner555

    csendes tag

    Sziasztok.
    Ti melyik klímát választanátok? Hűtésre, kiegészítő fűtésre(ezt úgy kell érteni, hogy minden nap, akár a legnagyobb hidegben is bekapcsolhatom egy kicsit). A fő fűtésrendszer egyébként padlófűtés.
    Fontos a széles légterelés, melyet ne kézzel kelljen állítgatni.
    Ezeket néztem 3,2-3,5 kW:
    Midea Xreme Save
    Midea Xtreme Save Pro
    Midea All Easy Pro
    Gree Pulse (tudom, nem fűtésre optimalizált)

    Konkrétan ezekről a Midea klímákról van valakinek valós, használatból eredő véleménye, tapasztalata? Mert én nem nagyon találtam, főleg az All Easy Pro-ról. Az Xtreme Save Pro megéri a felárat a sima Xtreme Save-hez képest? A Midea tálcafűtése is olyan sokat fogyaszt mint a Gree-é?
    Szóval ti melyiket választanátok?

  • Planner555

    csendes tag

    válasz Orlin #52682 üzenetére

    Szia.
    Oké de a Sensira-nak nincs széles légterelése. Fűtésre nem tűnik túl hatékonynak, csak a jóval drágább Daikin-ok. H tarifa sem igényelhető vele, ha jól látom.
    És egyébként milyen vele fűteni?

Új hozzászólás Aktív témák