Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    Hello klímások!

    Nagyon elvagyok veszve a split klímákkal kapcsolatban. Felső szintre kellene valami lájtos. Kb 50-60 nm... Max 30-31 fok van jelenleg is... és kb 26-27 fokra elég lenne már hűteni.

    Ide szerintetek lehet 90-100K körül split klímát tetetni? Vagy felejtsem el, és elég lenne egy mobilklíma... abból a szempontból az talán jobb lehet, hogy nem kellene fúrni hozzá és van kéménycsati is. Esetleg csak egyes szobákba berakni, az működne. Csak gondolom mocsok hangosak...

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Zeki #7486 üzenetére

    Van egy kémény ahová be lehet dugni a csövet szóval ez nem lenne gond.
    Az a baj, hogy kb 60-70K lenne a max keret rá és annyira nem sürgős,mert olyan jól szigetelt a ház, hogy az alsó szinten kb 25 fok van max ilyen melegben. Többiek addig lent lógnak, tehát lehet elég lenne az én tetőtéri szobámra is ami nem túl nagy (15-20 nm lehet és a fele le van vágva a tető miatt). Oda gondolom röhögve elég lenne egy mobilklíma... csak visszatart az 56 db :/

    Szereléssel együtt bárhogy is nézem a split nem jönne ki 120K alatt, még ismerőssel sem :(

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    Amúgy az lehet, hogy a drágább klímák kevésbé egészségkárosítóak? Gondolok most itt olyan alap problémákra mint megfázás... vagy ehhez is hozzá lehet szokni?

    Eddig akárhányszor voltam kis motelekben, horvátországi apartmanokban ahol volt inverteres klíma szobában, kint 35 ben 26-27 fok de ha már picit ránkfújt, akkor gyakran rekedten kissé náthásan ébredtünk. Illetve a levegő is olyan pállott volt reggelre főleg. A lényeg, hogy baromira nem olyan, mint egy kellemes mozi/pláza nagy légtérben friss hűvös levegő.

    Gondolom egy jól kiépített drága rendszernél ez nem jellemző annyira. Ti hogy viselitek? Hozzá lehet szokni gondolom.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Julot #7552 üzenetére

    Amúgy mennyi a cél? 23 fok mondjuk? Mert ahhoz gondolom már erős gép kell...

    Itt most reggelre 26,5 enyhe légmozgással, és ez már teljesen komfortos érzetre. Ha ennyire le tudná hűteni a 30-31 fokot napközben, és főleg este a sugárzó falak miatt, én 100% elégedett lennék. Elvileg nem is annyira jó a szervezetnek, főleg gyerekeknek a nagy külső-belső hőmérséklet különbség. 35-23... nagybátyám is mindig meg volt fazva kb nyáron a wisconsini hazukban. Persze ezek szubjektív érzettől és immunrendszer tűrőképességtől is függő dolgok, meg hogy mennyit járkálsz ki napközben, mennyire izzadsz le stb...

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Julot #7565 üzenetére

    Csinálj neki valami fehérre festett lemezből egy kis tetőt. Sógoroméknál a kültéri 1:1-ben napos oldalon van és szerintem rettentően szenved. Nálunk árnyékban több fokkal hűvösebb van amúgy.

    ...de jó is hogy írtál, mert faterral most mégis lehet splitben gondolkozunk, nagyobb kerettel. Csak ugyan az a probléma mint nálatok. Családi ház felső szint, utca felé elvileg törvényileg nem rakhatjuk, szomszéd terasz felé még talán, de rácsöpögne a kocsikra pont. Napos oldal marad csak, de ott meg ronda lenne nagyon. Esetleg tetőre lehetne egy állványon... ott meg meg kéne bontani a tetőt, az eléggé para. Illetve még a napos oldal felé is át kéne fúrni a szigetelést :(

    Amúgy kb azok a körülmények vannak nálunk is, mint nálatok panelban. Kint 36 fok, akkor bent max 30-31 emeleten. Falak eléggé átmelegednek és még este 10-12 körül is tartja. Főleg amióta horror áron kapott a ház egy full szigetelést. Télen nagyon pöpec, nyáron is, mert a kánikula beütése után még napokig tartja a 26-27 fokot a tetőtér, de ha egyszer bemelegszik éjszakára is alig bír kihűlni (amióta szigeteltük). Igaz alsó szint meg légkondi nélkül stabil 26-27 fok a legdurvább nyáron is.

    Szóval egyelőre a lehetőség egy mobilklíma 1-1 szobába és kéménycsatlakozó. Csak hangos mint a dög. Vagy tetőre szerelt 3.5 kW split, viszont akkor kelleni fog rá árnyékoló doboz és szét kéne kapni a tetőt : :W

    Szerk:: A csöpögés szerintem teljesen normális, eddig mindenhol láttam a csatlakozóknál ahol nincs szigetelve, kondenzálódik a pára a levegőből.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz netkoo #7616 üzenetére

    Ez viszont engem is érdekelne, hogy 23.5 fokot hová lehet még hűteni... ha kint 36 van mondjuk, az nem necces fizikailag? (Netán süti is a kültérit a nap, simán 40 fok) Nekem túl nagy különbségnek tűnik.

    (Mármint sokunknak a 26 fok is kellemes 31 helyett :D)

Új hozzászólás Aktív témák