Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csemberlen

    őstag

    válasz ekszn #35490 üzenetére

    Nettó hülyeség amit a klimásod mond, cseréld le. Gangra csak nagyon halkat tegyél, az meg japán lesz. Mért fogyasztana jelentősen többet egy utolagos tálcafütés mint egy gyári?
    A linkelt honlap szakemebreivel beszélj.

    Hja kérem az élet nem egy habostorta

  • asha07lcc

    tag

    válasz ekszn #35490 üzenetére

    Több tagolt helyiség esetén lehet problémás egy berendezéssel fűteni. A fürdőszoba is ilyen ahol pont melegnek kellene lennie de megoldható azért a probléma. Ami kevésbé aggaszt téged de a szakembert jobban(azután persze téged is érint sőt egy idő után csak téged) a hang, csurgalékvíz elvezetés a kültériből hogy ne jéghegy legyen illetve a tényleges fűtőteljesítmény. Az utlag fűtőszálazott illetve a gyári megoldások között lehet fogyasztási különbség de ez nem jelentős. Az utólagos dolog is megoldható a gyárihoz hasonlóan jól illetve van olyan gyári megoldás is ami buta.. A hang és a jég a legnagyobb ellenség főleg a belvárosban. A leírt modellek pont nem a legacélosabbak ha fűteni kell egyébként jó gépek. (mekkora légmennyiség mekkora delta T mekkora fajhő a levegő esetén szoftver stb) eggyel feljebbi kategóriában kell keresgélni legalább.

  • Male

    nagyúr

    válasz ekszn #35490 üzenetére

    A 10 méter nem gond, csak a telepítés árát dobja meg.
    Az előtér-konyha ha pár fokkal hidegebb, az szerintem nem gond.... nálam is így van, és igazából még kellemes is, mert a kinti hidegből fokozatosan jutni be a teljes melegbe (én utálom ami a boltoknál jellemző, hogy a hidegről belépéskor a nyakamba nyomják a 40 fokos levegőt). A fürdőbe meg beraksz egy elektromos konvektort, az egy akkora fürdőt pár perc alatt felfűt, fürdés-tusoláson kívül meg nyitva tartod az ajtaját, és akkor nem lesz rettentően hideg bent. Persze infrapanelt is rakhatsz be, azt szépen el is lehet rejteni ma már, csak azzal nem tudod gyorsan megemelni a hőfokot ott pl fürdés előtt.

    Téliesítés nélkül elég sokan remekül megvagyunk a klímás fűtésünkkel, de ha szükséges, megoldják utólag is jól, szóval ez szerintem ne legyen döntő érv egyik klíma mellett sem. Az már sokkal inkább, hogy elég legyen a teljesítménye a legnagyobb hidegben is, és mindezt csendben tegye... nem csak téged zavar, hanem a szomszédokat is egy zajos kültéri (pláne ha valakinek melletted még ezer éves ablakai vannak). A vizet úgyis el kell vezetned majd, hogy ne legyen ott jégpálya (legalábbis gondolom járnak ott emberek), abba meg kelleni fog fűtés várhatóan, szóval fűtőszálas mókázás amúgy is lesz.

    Távolról irányítást gondold át, hogy valóban szükséges-e! Egyrészt van programozási lehetőség (jobbaknál heti amit ismétel a végtelenségig), másrészt (bár ebben itt mindig két tábor van) szerintem felesleges állítgatni a hőfokot amiatt, hogy nem vagy otthon egy fél napig. (Ja, igen, erre ráadásul pl nekem a Fuji LTCA-n van szenzor, ha bekapcsolom, magától visszavesz pár fokot, ha nem érzékel embert, kipróbáltam, működik, de kikapcsoltam, mert jobban szeretem a fix hőfokot.)

  • windy

    tag

    válasz ekszn #35490 üzenetére

    Még egyszer írok pár sort erről a "téliesített klíma" hoax-ról, mert látom, hogy iszonyatosan dolgozik a marketing. Azt kell tudni a mai klímaberendezésekről, hogy gyakorlatilag az összes amit a piacon lehet kapni alkalmas nagyjából a mi klimatikus viszonyaink között akár egész télen a fűtésre. A kínai gyártású OEM-ek is és a jobb minőségű márkásabbak is. Azt csak pár év múlva tudjuk meg, hogy melyik mennyi ideig, de az nagyjából a vásárlók háromnegyedét nem igazán befolyásolja, vagy legalábbis sokkal kevésbé, mint az ár és az adott termék melletti marketing. Szinte senki nem néz utána, hogy mit jelent fogyasztáskülönbségben, hogy egy klíma energiahatékonyság mutatója "A" vagy "AA", mint ahogy egy SCOP érték ben a néhány tizednyi különbség sem. Azzal sem sokan foglalkoznak, hogy a megadott mutatók csak a gyártó - vagy rosszabb esetben a magyar importőr - által megadott, soha, semmilyen független labor által nem ellenőrzött adatokat tükrözi, vagy esetleg tényleg valósak és ellenőrzöttek. Ha elhangzik a varázsszó, hogy "téliesített klíma", akkor már mindjárt azt gondoljuk, hogy célba értünk és meg is oldottuk ezt a "fűtsünk klímával" dolgot. Pedig ez azért egy kicsinyke átverés. Attól még nem fűtésre optimalizált egy klíma, hogy bele van kókányolva egy csepptálcafűtés. Ráadásul a kínaiak olyan gyatra módon vezérlik a tálcafűtést, hogy csak azt figyelik, hogy 0 fok alat legyen a külső hőmérséklet, és akkor a tálcafűtés bekapcsol. Ez nagyon megnöveli a fogyasztást és a fűtési energiahatékonyságnak ad egy komoly pofont. Ráadásul elektromos fűtőszállal fűti fel a kompresszort is, hogy ne hideg olajjal, kenés nélkül induljon. A komolyabb gyártók már rég elhagyták ezt az elavult technikát, és a kompreszzoron belül megoldják az olaj melegítését. A tálcafűtésnek igazából sok értelme nincsen. Ha rendesen megtervezett csepptálca van a hőcserélő alatt, akkor abból akkor is kifolyik az olvadék, ha nincs megfűtve, ugyanis ilyenkor a leolvadt víz hőfoka elég magas ehhez. Ha meg el kell vezetni a kültéri egységtől a kondenzvizet, mert nem pisálhat maga alá, akkor meg úgyis meg kell fűteni az elvezető csövet, tehát a gyári tálcafűtés megint csak felesleges.

Új hozzászólás Aktív témák