Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Strezi

    őstag

    válasz angelside77 #49241 üzenetére

    Igen, erre is tökéletes egy klíma. Nállunk egész nyáron páramentesítésben megy, észrevétlen, és az RH sem megy 50 fölé, ami a kb. konstans 25 fokkal kellemes mindíg.
    Kb napi két kanna kondenz csöpog ki(majd 20 liter), amit viráglocsolásra tudunk használni a ház körül.

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

  • Miklósbácsi

    csendes tag

    válasz angelside77 #49241 üzenetére

    Szia!

    Én is úgy vagyok, hogy nehezen viselem el a magas páratartalmat a hőségben. A klíma hűtő üzemben elég jól csökkenti a szoba páratartalmát - ezt jól mutatja a szabadba vezetett csőből csöpögő ( néha csordogáló )
    kondenzvíz mennyisége. Az általam tapasztaltak megegyeznek Strezi 49248 sz. hozzászólásában leírt tapasztalataival. Én páramentesítő állásban ugyan nem használom, de a sima hűtésben is szépen csökken a lakás páratartalma nyitott ajtóknál. Így aztán a +25, +26 C fok jól elviselhető.

    Fűtés : az őszi, tavaszi átmeneti időkben jól bevált a klímás fűtés. Ilyenkor is nagy előnye a szabályozhatósága. A fő fűtésünk a gázfűtés, de ilyen időkben az még túl soknak tűnik. Tartaléknak egy jó cserépkályha is van, de annak a befűtését is érdemes későbbre tartogatni, túl sok meleget adna óvatos fűtés mellett is.

    2018 őszén szerelték fel a Daikin 3.5 Sensirát. Azóta zaj és hiba nélkül üzemel, megfelelő karbantartással. A családban van egy 2017 őszén felszerelt Daikin FTX 35 tip.elődje, arról ugyanezeket mondhatom el.

    Hogy miért ezeket a gépeket választottuk ? Egyiket sem ismertem először. És kevéssé hittem egyes szerelők csodás ajánlataiban, viszont mindent elolvastam a klímákról ( mások itt leírt tapasztalatait is beleértve ). Sok türelem kellett hozzá, de megérte.

Új hozzászólás Aktív témák