Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poli27

    veterán

    válasz Chal #62307 üzenetére

    Van egy víz része valahol, és mint egy normális rendes levegő víz hőszivattyú (tudom a klíma is az, de nem dedikált erre a célra) melegíti neked a vizet, amit tudsz keringetni a központifűtésben... én ilyennek gondolom..

  • kardkovacsi

    senior tag

    válasz Chal #62307 üzenetére

    Van sima hibrid kazánjuk és azt gondolom simán telepítik is. Annak van saját kültérije de van egy opció, hogy nem kell két kültéri (nekem úgyis kéne klíma) hanem egyel nagyobb multit veszel és annak a "legnagyobb" teljesítményű lábára is rá lehet kötni. A nagyobbik 8-as hőszipkás rész csak a 80-as négyes és a 90-es ötössel megy, míg a kisebbik 5 kw-os bármelyik 3-as vagy nagyobb multival.

    Igen, úgy kell elképzelni, hogy az áram és gázárak alapján folyamatosan számolja a rendszer, hogy melyik fűtés az olcsóbb. Általában olyan 4-5 fokig csak hőszivattyú üzemmódban megy, -5-ig kombinált, tehát a hőszipka előmelegíti a vizet a gázkazánnak, extrém hidegben meg csak a gáz megy. Napelemes fórumban van is valaki akinek ilyen rendszere van és szerinte nagyon hatékony cucc ő nagyon szereti.

    Más gyártóknak is van ilyen, Immergasnak meg az Aristonnak is, ők egy monoblokkos 4-es klímát házasítottak össze egy gázkazánnal. Ezek olyan 2M körül mennek a Daikin viszont rendes split rendszerű hőszivattyút használ és 2,5-3,0M az egész kültérivel, beltérivel hőszipka teljesítmény függvényében.

    Viszont itt jön be az, hogy az 5-ös 90-es multi csak egy százassal több mint 4-es 80-as ami nekem kéne és a hibrid kazán meg 1,5M. Szóval azért elég jelentős a különbség gyakorlatilag egy kültéri ára.
    Csak tényleg az van, hogy nem akarnak baszódni vele, mert ugye kell hozzá gázos ember is, meg klímás is. Az itthoni Daikin konkrétan letagadta emailben, hogy így menne a dolog. Bent még működött amikor megbeszéltük :)
    A poén az, hogy mind weboldalukon ott van a konkrétan, hogy megy a kettő együtt, meg itt van a split installer catalogban is [link] az 51-ik oldalon.
    Lehet várok tavaszig, remélhetőleg nem borul el a forint addig és akkor már lemegy ez a nagy klíma roham is. Talán addigra megváltozik a szemlélet és lehajolnak azért 5-6M-ért amibe az egész kerülne még ha van is vele meló.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák