Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jozsi252

    veterán

    válasz pjen #32053 üzenetére

    Aha értem. Szóval akkor nyáron nincs nagy különbség az Automata meg a Hűtés mód között. Akkor érdemes Automatára rakni ha nagy a hőingadozás és hol hűteni kell a szobát hol fűteni. Mondjuk nappal hűteni, de estére mikor lehűl a levegő akkor lehet hogy picit rá kell fűteni, és ilyenkor nem kell semmit állítgatni, épp azért automata mert a hőfokon tartja a szobát.
    Kérdés hosszú távon mennyire tesz jót a klímának a "folyamatos" üzemmód választás, bár gondolom nem nagyon rövidíti meg az élettartamát.
    Nálam a 23nm-es szobámba 3.5kW-os lesz felszerelve, de a mellettem levő 2 szobának az ajtaja du meg estig nyitva lesz hogy azokat is kicsit hűtse le, éjszakára viszont ajtók csukva maradnak. Gondolom ebben az esetben az én kis szobámba bőven sok a 3.5kW-os klíma, így aránylag hamar le fog állni.
    Ha csak a saját szobám lenne akkor 2.5kW-os is elég lenne, de jó lenne ha napközben egy kicsit lenyomná a másik kettőbe is a hőfokot, aztán így a legegyszerűbb megcsinálni hogy inkább akkor legyen egy nagyobb nálam.

    (#32054) noorbertt

    Gondolom azért mert nem kell kompenzálnia az alacsony hőfokot fűtéssel, így igazából be se kapcsol mert csak hűtésen van. :K

    (#32056) Chaser

    De más meg szerintem a klímarendszerben nem okozhat kellemetlen szagot, csak ha elszaporodik benne valami. Viszont ha így ki szoktad szárítani, meg tisztítva is volt, érdekes dolog nagyon.

    iPhone 13 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák