Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    Sziasztok!

    Reg jartam itt, 2018-2020 kozott rendszeres olvasoja voltam a topiknak, utoljara fel eve neztem be, mert havernak kellett tanacs, akkor szomoruan lattam hogy windy mar nem aktiv, de most orommel latom hogy a komment kupac tetejen ujra lathato :)

    A kerdesemben akar o, akar mas ha tud segiteni megkoszonom!

    Adott egy 34nm-es 5. emeleti teglalakas, ahol a falak nem igen szigeteltek jol, egy szomszed fal van, a masik fal a lepcsohazra nez, az ablakok 10 eve cserelt muanyag ablakok, nem a legjobbak de azert alapvetoen jol zarodnak es szigetelnek. Jelenleg egy gazkonvektor felel a futesert es van egy 2013-as Gree 3.5kW-os legkondi is (GRS-121EI/JCC-N2).

    A helyzet az hogy a gazkonvektort szeretnem leszereltetni, mert nagyon sok problema van vele amit most hosszabban nem reszleteznek. Az egyik ilyen az, hogy ha kikapcsolja az ember 1 napnal tovabbra, akkor csak szerelo kihivasa utan lehet ujrainidtani (valoszinuleg telemegy levegovel ezert nem lehet begyujtani). Ez utoljara 2 hete tortent meg, azota nem is tudtam visszakapcsolni, azota a Gree legkondival futok. Mivel feltoltos ora van a lakasban, igy nyomon tudom kovetni a fogyasztast, kb orankent 0.6kW-val ugrik meg futesnel a fogyasztas. Ami alapvetoen nem lenne problema, viszont eleg keveset fut osszehasonltiva a 2023-as szinten 3.5kw-os 260 ezres Greehez kepest, aminek a meleglevegojet kb 120-150 centirol is erezni mig ennek mondjuk inkabb 50-60.
    Most ebben az ejjel 5 fokban napkozben 15 fokban fel tudja futeni a lakast olyan 20-22 fokra, de ehhez kb 15-18 ora folyamatos jaratas kell. Telen mar edeskeves, ha egesz nap megy akkor talan egy 15-18 fokig kozt tudja a homersekletet tartani.

    A lakast 1 ev mulva eladnam, es szeretnem kerni a tanacsotokat, hogy:

    - hivjak ki szerelot, aki gazzal feltolti, mivel ugy gondolom hogy minimum 5 ev nem tortent meg ez (de lehet hogy akar az uzembealltiasatol kezdve) es ezaltal fog akkorat ugrani a teljesitmenye hogy telen is hasznalhato lesz (igazabol nem kene sok hozza)
    - csereljem le a legkondit.

    Ha cserelnek akkor elso korben Daikint vennek, viszont itt elakadtam, mert latom hogy van a Sensira szeria, ami -15C-tol hasznalhato, es biztos vagyok benne hogy boven kifutene ezt a lakast. Viszont nem ertem, hogy a Comfora (illetve a Perfera) szeriat. Mivel kb 3-szoros az arkulonbseg. Amennyire emlekszem, az ,,igazi" futesre optimalizalt klimaknal van talca futes meg hasonlo plussz funkcionalitas. A kerdesem az lenne, ha vegul a csere mellett dontenek, akkor eleg lesz nekem a Sensira 3.5kw-os gep ( FTXC35C illetve FTXF35 ) vagy csak a Comfora?
    Ha esetleg nem Daikin, akkor mi az a gep ami meg ajanlott, es hasonlo arban, esetleg olcsobban ugyanez tudja? A nyaraloban egy Gree GWH12ACC-K6DNA1D Comfort X van, ez igazabol barmiben rosszabb mint a Daikin Sensira? Itt latom hogy van karterfutes es csepptalca futes is, mikzoben 50-60 ezer Ft-tal olcsobb is.

    Koszi elore is :R

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák