Új hozzászólás Aktív témák

  • windy

    tag

    válasz Mtbsrác #33586 üzenetére

    Már párszor kifejtettem. Azt gondolom, és ez nagyjából a klímatechnikában eltöltött húsz év tapasztalata, hogy a japán berendezések jobb minőségűek, üzembiztosabbak, kevesebb meghibásodással működnek, mint a kínaiak. Ha komforthűtésre választunk klímaberendezést, akkor nem mondom, hogy nem lehet alternatíva egy jobb minőségű, megfelelő importőri háttérrel, és jól megválasztott telepítő céggel egy kínai márka, ha jelentősen alacsonyabb árú, mint a japán márkák, de fűtésüzemben a klímaválasztás legfontosabb pontja a biztonságos, hosszútávú működés kell, hogy legyen. Ebben pedig az én tapasztalatom azt mutatja, hogy a Midea egyáltalán nem jó, sőt kerülendő választás. Az élettartam kérdése nagyon fontos, mert fűtésüzemben éves viszonylatban akár tízszer annyi üzemóra is belekegyeghet a klímaberendezésbe, mint komforthűtés esetében. Szereltünk le egy apartmanházról nyolc-tíz darab Mideát, amiből három már a negyedik tél után meghibásodott úgy, hogy gazdaságtalan lett volna a javításuk, és a többivel sem akart már a tulaj nekiindulni a következő télnek. Toshibák kerültek fel a helyükre, azóta eltelt öt év megint, és a rendszeres karbantartásokon kívül egyetlen apró meghibásodás sem volt. Nyugalmat vásárolt. A Mideák importőri háttere is érdekes volt az utóbbi években. A "hivatalos" importőr a Plannin&Trading a saját gépeit még csak-csak ellátta alkatrésszel, bár gyorsnak kicsit sem lehetett mondani az ügyintézést. Csakhogy még vagy négy cég hozta be a Mideákat, és egyáltalán nem volt könnyű kideríteni egy adott meghibásodott berendezésről, hogy hova is kellene fordulni a garis ügyintézésért. Ráadásul jellemzően ilyen esetekben a telepítő cég is elérhetetlen, ezért írtam, hogy azt is érdemes jól megválasztani.

    Összegezve: Fűtésre csak jó minőségű, hosszú élettartamú japán készüléket ajánlok vásárolni, ha valaki mégis kínait szeretne, mert szerelmes a kínaiakba, az iparukba, stb., akkor legalább Gree-t vagyen, mert azok - a Daikin együttműködés hatására - jobb minőségű készülékeket gyártanak, mint a Midea, vagy bármelyik másik kínai gyártó. Persze, ha nincs számottevő árkülönbség, akkor továbbra sem értem ezt a választást...dehát nem is kell, hogy értsem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák