Új hozzászólás Aktív témák

  • WaterWave

    veterán

    válasz pjen #28891 üzenetére

    Nem... totál összetett dolog...
    Engem nem vonz a 19-22dB mert a másik az 20-23 dB (szöszölés mint tót a pinán), nem vonz, hogy most 340 wattot fogyaszt, mert a másik fogyaszt 380wattot...
    Nem érdekel a fűtés, mert központi fűtéses lakásban lakom, ahol ha lekapcsolom a radiátort a fal mellett futó csövekben a meleg árad a lakásban és simán felfűti, ezért nekem nem kell egész nap menni a klímafűtésnek, elég egyszer-kétszer rákapcsolnom. Annak fontos lehet aki a szabad ég alatt lakik, annak mehet egész nap a daikin klímája mert lehet annak fontos hogy 20 ezer forint áramdíj helyett csak 8 ezret fizet.
    Engem nem érdekelnek ezek a dolgok...

    Engem ami érdekel
    -fűtsön télen ha fázom, nem érdekel a wattfogyasztás mert már inverteres klímák vannak ez megint szarakodás a wattszámokkal.
    -hűtsön nyáron
    -tudjak mellette aludni, amihez az kell, hogy 30 dB-t ne érje el a beltéri egység és ettől a mostani nagyon messze van.
    -Legyen rajta éjszakai mód
    -igen legyen rajta wifi, mert elvárom 200 ezerért, hogyha dolgozom akkor melóhelyről el tudjam érni a klímát, és a friss hideg lakásba érjek haza nyáron, nem kell ahhoz egész nap mennie.
    -Igen elvárom, hogy kapjak tájékoztatást a beltéri egységen hogy ki fia borja. Milyen hőfokon van.
    -Kültéri egység a szomszédos lakók számára ne legyen kifogásolható.
    -Garancia megléte és legyen jó szervizhálózata.

    Ezekhez meg nem kell Daikin.

    Daikin elsősorban irodaházakban látom értelmét, ahol egész nap megy, vagy olyan szervertermekben, ahol indokolt...
    30-40-50 m2-es központifűtéses panelokba, szobákba totál fölösleges.

    De hát van aki megvesz egy klimát és élvezi, meg van aki nézi egész nap a fogyasztást és azt, hogy x fogyasztás mellett hány fokos levegőt fúj ki... közben meg napi 2 doboz cigit elpöfögtet. Ez is egy hobbi, de ez engem abszolút nem izgat.
    Remélem nem bántok meg senkit, de én pl munka után örülök, ha luk van a seggemen, utána még asszony is lefáraszt, és ha ezeket a dolgokat kordában tartod és egyensúlyt teremtesz az asszony, a munka, és a szabadidő horizontján, akkor pont nem fog érdekelni, hogy a Daikin csak 20 dB-el "hangoskodik" a te klímád meg 22.

    Peace

    • PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Új hozzászólás Aktív témák