Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrJános

    aktív tag

    válasz zsoltzsolt #1111 üzenetére

    Nem feltétlenül, a qc3 tudja a qc2-t is ;)

    A gyors töltés bár nem tesz jót az aksinak (melegedés miatt), de a sima töltés 5V könnyen esik a feszültség és durván be tud lassulni a töltés (a Powerbank tud 5V 2A) de hosszabb és gyenge? (inkább normál) minőségű kábelen könnyen előfordulhat, hogy csak 1A vagy még kevesebb megy át. Míg 9/12V ról már nehezebben esik a feszültség és akkor át fog menni a megfelelő mennyiségű áram ;) :D

    Bár USB-s feszültség és Árammérőm nincs, de azért "méregettem" egy kicsit.
    Minden esetben 10 percig töltöttem a telót. Megfigyeltem, hogy a Xiaomi 16Ah Power bankom kábelével (ez csak 20cm) 10 perc alatt pont 10% tölt a teló.

    Míg a gyári Samsung és egy Sony kábellel 5%
    De a két kábel a gyári töltővel 5V-ról szintén 10%-ot tölt a telefonba. A gyári töltő 5V 2A -t tud (gyors töltés kikapcsolva)

    Szóval úgy néz ki, hogy a gyári Samu kábelről a teló csak 1A-t vesz fel ha a Power bankról töltöm.

    De van olyan kábelem ami a bankról 8% (Sony) és 7% (Energizer) Szóval "hosszú" 1m kábelről is lehetséges értelmes mennyiségű áramot átvinni, csak jónak kell lennie a kanócnak :D

    És sajnos nagyon úgy néz ki, hogy a powerbank sokkal érzékenyebb a kábel minőségére mint a hálózati adapter.

    [ Szerkesztve ]

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

Új hozzászólás Aktív témák