Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mania

    senior tag

    válasz dokesz007 #75 üzenetére

    Nekem Centurion 5 van,és nagyon jó kis kuckó.Deluxe méretű lap,egyenlőre 2 optikai és 2 Hdd meghajtó van benne,és nem mondhatom hogy helyszűkében vagyok.Sokat nyom a latba hogy elöl teljesen perforált(mint a Stacker) és porszürővel van ellátva. Gyárilag jár hozzá 1db 12cm-es és 1db 8cm-es csendes cooler is.Ha gondolod teszek fel képeket.

  • Mania

    senior tag

    válasz dokesz007 #81 üzenetére

    Hátul 12cm elöl 8cm.Mindkettő max. fordulaton megy de még igy is nyugodtan tudok aludni mellette(kb.1m-re van az ágytól).Holnap csinálok képeket és felrakom ide.
    Ui:13k volt itt Zalában,szerintem BP-n ennél olcsóbban is találsz.Addig is Bővebben: link

    [Szerkesztve]

  • gege71.hu

    addikt

    válasz dokesz007 #102 üzenetére

    Nekem az Antec van amit legalul említesz a hsz-edben. ha nem kell táp akkor van a 3700BQE-nek egy táp nélküli és hangyányival szerintem jobb változata hisz van oldalt légtölcsére, ő az: Bővebben: link
    A 3700-ast meg a 3000-est is szereltem már, kultúrált megoldásai vannak, külön kis rácsavarozható gumibakos HDD tartók vannak hozzá amit ezután csak a helyére pattintasz egy elegáns mozdulattal. Az optikai meghajtókhoz is van pánt amit azok oldalára kell csavarozni és eztán csak a helyére csúsztatni.

    Hogy ne csak áriákat zengjek a negatívumok:
    A gyári120-ass venti hátul(Antec) csak két eres így megszokott módokon nem potizható. Egyébként elég halk. Igaz én vettem 2 Noiseblocker SX2 Po ventit TTS-nél, azokat lehet szabályozni és ultrahalkak.
    Se a 3700BQE-hez se a 3000B-hez nem adtak a dobozban használható leírást(van benne egy kis füzet de szart se ér)Pl jó lett volna ha elsőre jó helyre csavarozom a dvd író oldalára a sínszerű pántot és nem kell 2-3x ki be csavaroznom mire rájöttem hogy jó. Ez mondjuk kis gyakorlati érzékkel kitalálható, de futottam 1-2 kört míg ájöttem pontosan hova, melyik rögzítőlukba kapassam a csavart ami odafogja a pántokat.Mindenesetre idegesítő és szvsz egy ilyen cégtől kissé amatőr dolog.
    Még vmi: kölcsonadtam vagy 2 hete a dvd íróm és elég nehezen tudtam a fészkéből kirángatni, ezért szerintem finoman érdemes a sínt picit beolajozni berakáskor, esetleges későbbi kiemelést megkönnyítendő.
    AHDD-ket pikk pakk lehet ki be tolni, azzal semmi gond. Alapvetően meg vagyok elégedve a kuckóval. 10-es skálán kb 8,5-9est adnék neki a néhány apró szirszar miatt.

  • gege71.hu

    addikt

    válasz dokesz007 #106 üzenetére

    A 3700 BQE tápját nem sokáig használtam mert rövid időn belül lecseréltem. 360W-os asszem 1 db 8-as ventivel ami a hőmérséklet függvényében változtatja fordulatszámát. Egyébként elég halk, olyan 7-est adnék ha pl a 10-es mondjuk a leghalkabb aktív hűtésű táp.
    A 3000-es szvsz jobb vétel. A táp pedig megint csak igény kérdése. Kérdés mik a szempontok....?
    Halkság, stabil feszek, ár, teljesítmény?
    Nekem egy 550W-os NoiseBlocker táp van a gyári Antec helyett, előtte 420W-os Chieftec volt 2x8cm-es ventis de az hangos volt...és be is szart.(igen jól olvasod...egy chieftec is le tud seggelni! :( )
    A NoiseBlockerben SX1-es 120-as venti van és atomhalk, nem árt a felfogatásoknál gumilapkákat behelyezni szereléskor, mert hajlamos néha be-be morogni/rezonálni, bár ez a legtöbb ventis tápra igaz. Tehát ha nem a suhogást hallja az ember akkor vmi rezonálást :D..de mondom gumialátétek és akkor az se lesz.
    Ez az 550-es táp amiről regélek kb 22K áfásan, de úgy voltam vele...egye fene...megéri az árát...
    Időnként rámjön az a fajta életszemlélet ha már napi 8 órában szántok akkor megérdemlem, hogy a hobbymhoz a legjobb cuccot vegyem(vagy legalábbas majdnem a legjobbat)...ha már ezt sem tehetném meg megette a fene az egészet... :)
    TTS-nél érdeklődj jobb tápok, de akár egyéb házikó felől is.

    Itt: Bővebben: linka topikja

    Itt: Bővebben: link meg a boltja:

    gege

  • Mania

    senior tag

    válasz dokesz007 #102 üzenetére

    Centurion 5

    Előnyök....

    Jó szellőzés(perforált előlap)
    Csavarmentes könnyű szerelhetőség(alaplap kivételével)
    Nagyon halk ventillátorok,oldallapi szellőzők
    Mosható porszűrő
    Tágas(deluxe méretű alaplapok is bőven elférnek)
    5 nagyhely


    Hátrányok....

    A ventiknél 2 eres kábel


    Értékelés: Nekem nagyon tetszik

Új hozzászólás Aktív témák