Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chopin42

    őstag

    válasz snecy20 #69794 üzenetére

    Mivel én a szellőzést, illetve rácsos előlapot keresem minden házban legfontosabbként, p600 vagy meshify s2. Nálam a p600s a favorit, mivel konfigurálható, a márkában nem csalódtam (enthoo pro van), bitang jó belseje van, stb...

    Szakmai kérdések csak a fórumban...

  • Demo07

    aktív tag

    válasz snecy20 #69794 üzenetére

    Kicsit elfogult vagyok előre jelzem! :)
    (BQ DB900 PRO2-m van)

    Be Quiet Dark Base 700 vagy Phanteks Eclipse 600S ha később akár vizezni akarsz vagy munkaállomásnak, vagy egy nagyon csendes, minőségi, és mindenes ház kell

    A Be quiet mellett annyi szól pluszban hogy full moduláris, akár jobbos-balos, vagy fejtetőre is fordítható... valamit a szereléshez a felső venti/radiátor tartó rész egy sínen mozog így baromi könnyű azt beépíteni,, hangszigetelés elég vastag(5mm), gyári ventillátor vezérlője is nagyon jó, két csatornás, külön-külön sebességre lehet állítani a 3-3 ventit, amit aztán utána még az előlapi kapcsolóval feljebb is tudsz kapcsolni igény/terhelés szerint, beépített silent wings 3 pwm ventik iszonyat csendben dolgoznak és jó a légszállításuk is. Plusz ledes a ház első részének élei, amennyiben ez számít. 3 Év gyártói gari.

    Phanteks meg eleve egy vízhűtéshez kitalált ház, rengeteg lehetőséggel, leginkább high airflowra kitalálva,szintén hangszigetelt, és van fan hub is, max annyi különbség hogy nem tudod az alaplap tálcát átfordítani, de lehet ezzel tévedek! 5 Év gyártói gari.

    Minőségben szerintem nem egyszerű már hibát találni ilyen árban, nyilván lehet, de mindkettő jó választás lesz hosszú időre!

    Ha a kinézet is fontos szempont akkor szerintem a be quiet, de mindenkinek más az ízlése.
    Ha pedig kizárólag funkcionalitáson van a hangsúly akkor egyértelműen a Phanteks! :N

  • Navaren

    aktív tag

    válasz snecy20 #69794 üzenetére

    Én most cseréltem Meshify S2-re.
    Hát, mit ne mondjak, nem vagyok elvarázsolva tőle, pedig sokat vártam.

    Sima Meshify C-ről váltottam, mert kicsi volt a ház a 1070-es viszonylag hosszú nyákjának (a kiszemelt utódjáról nem is beszélve) és egy front-beszerelt 280-as radiátornak (fentre az alaplap cuccai miatt utóbbit nem lehetett rakni), és így kevesebb mint egy centi hely maradt a kettő között.
    A VGA így fuldoklott picit, így váltottam a nagyobb, de azonos dizájnú és elveket követő modellre, viszonylag jó üzletet kötve.

    Nos, S2 váz ide, vagy oda, a Meshify C valahogy "masszívabb", "feszesebb", és a dizájn is valahogy jobban néz ki a rövidebb vázon.
    Az új házra valahogy az előlap sem pattan fel elég passzentosan, marad kb fél mm rés a műanyag előlap és a fém váz között (nem, nem akadt/szolrult be és szorul itt semmi) és a fehér LED-es 140-es ML Pro ventik fénye átszivárog itt, ami elég sz@rul néz ki.
    A felső, bepattintható, szintén 'mesh', porszűrős betét illesztésével szintén akadnak gondok, nehezen pattan be a helyére a 3 rögzítési ponton egyszerre, és picit érezni, hogy feszület van, pedig vetemedés nincs, illetve ha magas fordulatszámon pörögnek az ide szerelt, nem gagyi, nem gyári és nem filléres ventik (amiknek másik házban semmi bajuk nem volt), akkor rezonál. Nem nagyon, de én hallom és k...va idegesítő egy ilyen drága háznál.

    Szerelni nagyon jó és nagyon könnyű (bazinagy, mindennek van helye és nagyon tudatos a tervezés is, aki szerelt R6-ot, S2-t, az tudja). Összerakva, az asztalon nagyon szép, de összességében csalódás, persze lehet, én kaptam 'so-so' példányt.

    Szerintem ne vegyetek.
    Van még a piacon szellős, nagy, mesh front ház, a Meshify - terápia nem tett jót az S2-nek.
    Mérges vagyok, ősszel én is cserélni fogom, ha majd Ryzen 3-ra váltok.

    iBalu // Ordo Ab Chao //

Új hozzászólás Aktív témák