Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pszicho

    tag

    Sziasztok!
    Mivel szüleim HP laptopja megadta magát, a monitor fekete és semmi sem látható rajta, így most új laptopot szeretnék nekik keresni. Kb 10 éves volt a laptopjuk.

    1. Jövő héten szeretnék vásárolni.
    2. max. 160-200 ezer körül tudnék rá fordítani
    3. Irodai célra kellene, internetezésre, Lumix kényképezőgéppel felvett HD videók nézése, digitális fotók nézése.
    4. Nem szeretnék játékot futtatni rajta.
    5. Kijelző felbontása: 1920 x 1080, matt, IPS, 13-14"
    6. Nem lesz hordozva, csak asztali gépnek használnám.
    7. Win10-et szeretnék használni
    8. tárhely: legalább 500Gb a hd videók, hd képek miatt , memória 4 gb, ssd is jó lenne, proci 2ghz körüli, intel core i3
    9. usb bemenet, dvd olvasó jó lenne ha lenne benne

    Szeretném ha a közeljövőben nem kéne hozzányúlni, ami feltételezhetően kb. 8-10 évet jelentene, ameddig bírni fogja a készülék.
    Az Asus, HP Pavilon, vagy a Lenovo márkák a jobbak a notebootok terén?
    A kijelző esetében melyik az előnyösebb? Fényes vagy matt kijelző?
    Ki mit ajánlana?
    Köszönöm a segítséget.

  • Pszicho

    tag

    válasz Khelben #1272 üzenetére

    Köszönöm.
    Nos igen, ha én választanám én is csak asztali gépet vennék, az van jelenleg is.
    Szüleimnek lenne a gép és mindenképp ragaszkodnak a notebookhoz. Érteni se értenek hozzá túlzottan. Nagyon hülye szokása apumnak, hogy egész napokra úgy hagyja a laptopot bekapcsolt állapotban, mert egy idő után magától lekapcsol (alvó állapot) és szerinte ez nem árt a gépnek. Többször is mondtam neki, hogy ki kéne kapcsolni, de nem igazán érdekli. Picit gépezik, matat valamit, utána 2 óra múlva megint netezik, megint elmegy egy időre és megint vissza. Olyan gép kellene, ami ezt a fajta használatot bírja és amit ajánlottál irodai laptopok erre a célra jók lehetnek. A Dell Latitude -nek utánajárok.

    Használt laptopnál mire kell ügyelni?
    Jó lenne ha Budapesten meg tudnám valakitől venni személyesen.
    240 giga ssd is jó lenne bele és egy minimum 200 gigás winchester.
    1 év garanciával szeretném, ha valami hiba beütne, akkor lehessen orvosolni.

    [ Szerkesztve ]

  • Pszicho

    tag

    Sziasztok!

    Tudnátok abban segíteni, hogy mely típusszámú laptopok vannak a Dell -nél 15,6" kép átmérővel? Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák