Új hozzászólás Aktív témák

  • KMRC

    újonc

    Szervusztok!

    Szeretném kiváltani az asztali gépem és a laptopom egy jól összerakott, használt irodai géppel és dokkolóval.

    Az előre definiált kérdésekre az alábbi válaszokat tudnám adni:
    (1) Nem sietek a vásárlással, az év első felében terveztem beszerezni.
    (2) Maximum 250e-t szeretnék rá költeni, de ha szerintetek számomra egy 150e-s használt gép is elég lehet, annak csak örülök.
    (3) Ezt használnám munkára és privát gépnek is. Építészeti tervezésre, 3D modellezésre, látványtervezésre kellene (AutoCAD, ArchiCAD, Artlantis, Photoshop, Office) meg persze a klasszik netezés-filmézés:)
    (4) Játék nem fő szempont (amivel játszanék az tuti elmegy bármin)
    (5) Matt kijelző érdekelne, minimum FullHD. 14 colos tetszik igazán. (Nem hátrány, ha érintős, de nem fő szempont)
    (6) Főként dokkolóról szeretném használni, de megbeszélések, vagy utazás miatt 1-2 hetente kimozdulna otthonról.
    (7) Win10Pro-val használnám, de nem fő szempont, hogy már rajta legyen.
    (8) Optikai meghajtóra nincs szükségem, SSD kellene bele min. 256GB, inkább 512GB (rendszernek, és az aktuális munkáknak, filmeknek, adattárolást külső HDD-n oldom meg)
    (9) A csatlakoztatandó itthoni monitorom lehet a nehéz pont. Egy 34 colos 21:9-es 1080p-s LG-t kellene meghajtani vele, gondolom ez a grafikus kártyát megizzaszthatja. DisplayPort jó lenne, ha lenne rajta.
    (10) Használt, időtálló, strapabíró modell lenne az ideális. (Szeretem a jól összerakott dolgokat, a csili-vili kinézet kevésbé érdekel)

    Ezek alapján, főként ThinkPad T440/450/460-asokat nézegettem (akár a p széria). Ezek alkalmasak lehetnek arra, amire nekem kell, vagy muszáj lenne az asztali gépnél maradnom, esetleg nem üzleti modellben gondolkodnom? Gondolom az i7 processzoros és nem az integrált videokártyás változatok lehetnek érdekesek. Ha inkább valamelyik konkurenciáját ajánljátok, az is szívesen meghallgatom.

    Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák