Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    Sziasztok!
    Fiamnak gimibe kellene használt laptop.
    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? - egy hónapon belül
    2. A gépre szánt összeg forintban? - 80 k alatt, a kevesebb jobb, a hordozás miatt kicsit félek, h mi lesz a sorsa.
    3. Felhasználás? - tanulás, excel, word, power point, chrome, film nézés, zene hallgatás, komolyabb progikra van asztali gép itthon
    4. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 13-14" körül, IPS nyilván szebb, de ebből tudunk engedni. Matt inkább, de fene tudja... fHD ha belefér.
    5. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - heti koleszes túra, sok átszállással, de út közben nem használná.
    6. Operációs rendszer? - Windows, Linux, semmi.win-el jobb lenne (7 vagy 10). Sajnos iskolai szinten nem használják a linuxot.
    7. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? -SSD, 256 GB vagy több, ez később is cserélhető. Ram 8 GB vagy több, ez kell már bekapcsoláshoz is...
    8. Egyéb kívánság, speciális igények? Jó zsanér, kijelző káva ne legyen nyeklő-nyakló. Sokat fogja pakolgatni, egyik óráról a másikra, utazás, stb. Ezért is gondoltam, hogy a műanyag belépő laptopok helyett nyugodtabb lennék egy régi, de komolyabb modellel.

    Itthon i3-4030U procis (8 GB RAM, SSD) laptop van, nem fHD, a teljesítménye a pont elégséges kategória, így kb. minden jó, ami ennél erősebb, de nem fűtősebb.
    A szokásos USB, webcam, mikrofon, stb. Matricázott bill-es példányokat láttam aprón, az sem probléma, német bill-t használt eddig. Gari azért előny.

    Amiket találtam és elvileg megfelelnek (spec alapján, mind win10 + SSD + 8 GB ram):
    - HP EliteBook 820 G3: fHD, 12,5", i5-6200U, nekem ez jónak tűnik, olcsó is, hordozható is
    - HP EliteBook 840 G2: fHD, 14 ", i5-5300U
    - Dell Latitude E7450: i5-5300U, fHD, IPS, 14"
    - Dell Latitude E5450: i5-5300U, HD,

    Drágábbak kicsit:
    - Lenovo Thinkpad X270: fHD, 12.5" , I5-7200U, 8 GB ddr4, 256 GB M.2 SSD, fém ház
    - Lenovo Thinkpad T460 touch: I5-6300U, 16 GB Ram 256SSD, 14" fHD IPS
    - Lenovo ThinkPad T470: fHD, 14", i5-6300U, 8 GB ram

    Köszönöm!

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák