Új hozzászólás Aktív témák

  • Talala

    senior tag

    Sziasztok!
    Nem érzem indokoltnak az asztali gépem, ezért elgondolkodtam, hogy notebokra cserélném.
    Mit tudnátok javasolni az alábbi paraméterek alapján?
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    nem sürgős
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    ~200 000 (max250)
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Otthoni átlag felhasználás. Böngészés, YT, FB, filmek (DLNA tv-re), minimál játék
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    full HD, kizárólag LOL (jelenleg R3 2200G integrált GPU-val 16GB rammal is elvagyok)
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    ~15"-ra gondoltam, matt szimpatikusabb, Jelenleg IPS monitort használok (TN sosem volt, nincs viszonyítási alapom, amelyik jobb)
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    minimális, csak lakáson belül
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    win10
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    SSD 256 GB, HDD 1TB (ha cserélni, venni kell bele nem gond), 16GB ram-nál nem kell több
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Időtállóság fő szempont (hasrdveresen és fizikailag is), teljes méretű kurzor billentyűk és billentyűzet világítás plusz pont. Bővíthetőség
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    HA-n nézelődnék, új/újszerű gépek előnyben. Ennyiből van új, ami jó választás az is jöhet természetesen.

    Nem keresek kimondottam "gamer" gépet, sőt...DE 200 körül látni ASUS TUF/ ROG gépeket számomra (laiskusként) egész jó specifikációval. Érdemes ezekkel foglalkozni, vagy a full müanyag ház, esetleg egyéb dolgok miatt, időtállóság szempontjából ezek agépek milyenek?

Új hozzászólás Aktív témák