Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Dave™ #4900 üzenetére

    Köszönöm az info-kat! :R

    "Az ESI kártyák nagyon jók, de ezek zeneszerkesztésre/otthoni stúdiózásra vannak, nem arra, amire te szeretnéd használni, szóval oda felesleges is meg nem a legjobb választás."

    Tulajdonképpen nekem egy univerzális kártya kell.

    Használnám játékhoz (99%-ban SWG), MP3, CD audio zenékhez, online filmek (pl. Youtube) hangjának lejátszásához, de...

    Mivel zenész vagyok, így a basszusgitáromat is rákötném felvétel céljából, valamint szintetizátort (USB-MIDI kapcsolat).

    Szóval, ha többet tud, mint a "csak szórakoztató célú" hangkártyák, az nem baj.
    A lényeg, hogy mindegyik feladatra tudjam használni.

    "A problémád így már kb-ra tiszta egyébként, ha jól értem din-din csatlakozón szeretnéd összekötni a rendszert a maya 5.1-el, viszont ha ilyen kábellel kötöd össze, bízva abban, hogy a digitális a megfelelő helyre van kötve mindkét oldalon, mert ugye ott négy csatlakozó analóg, ellenben a hangfalszetted din csatlakozója digitális jelet vár csak."

    Nagyjából ez a lényeg. :C Az SB LIVE!-ot is világ életében úgy használtam, hogy szoftverben az "S/PDIF" kimenetet állítottam be, így gyakorlatilag a hangkártyából minden jel digitálisan távozott a dekóderbe.

    Az sem baj, ha továbbra is két külön szálat kell használnom (tehát mini DIN-mini DIN a DIN csati digitális szálán, mellette pedig a hangkártya TOSLINK vagy RCA - típustól függ - kimenetét a dekóder RCA - AC3 only - bemenetébe kötve), s így a "sima" digitális PCM hangok és az AC3 jelfolyam is külön-külön szálon jutna a dekóderbe, ahogyan eddig.

    Az a fontos, hogy a számítógépemet és a dekódert együtt továbbra is teljes funkcionalitással tudjam használni; minden féle hang továbbítására.

    A sejtésed egyébként helyes... az elmúlt 2-3 hétben, amikor csak lehetőségem volt "nyakig merültem" az összes témával kapcsolatos fórumba, a Creative support fórumába, a hangkártyák leírásába, stb.

    Úgy találtam rá ezekre a hangkártyákra is, mint potenciális megoldásra.

    Halkan jegyzem meg, hogy úgy berágtam a Creative support-ra az elmaradt terméktámogatás miatt (s azért, mert az első email-emre 4 nap alatt válaszoltak, a másodikra viszont már egyáltalán nem), hogy elhatároztam: soha többé nem vásárolok Creative terméket! :(((

    Az Audiotrack fórumára írtam; meglátom mit válaszolnak. ;) (Őszintén remélem, hogy jobb a support, mint a Creative esetében.)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák