Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz Kékes525 #14574 üzenetére

    Ezt így nem lehet meghatározni, nyilván jobb minden egy alaplapi hangkártyánál, de amíg nincs kitesztelve a hallgató által, addig kár egyáltalán erről beszélni. Hiába vannak ilyen meg olyan tesztek, ezek nem jelentenek semmit. Ahhoz, hogy ezt a különbséged te "kihalld", sok százezer forintos audiophile rendszerre van szükséged.

    Ezt pedig a legjobban úgy lehet kivitelezni, ha egyetlen kapcsolóval ide-oda tudsz váltani a két kártya között, miközben egy eléggé "süket" szobában ülsz, ahonnan nem verődik vissza semmilyen hang. Lehet, hogy semmilyen különbséget nem hallanál, vagy hangyányi lenne az eltérés. Mondjuk a Yellow zenéi erre nagyon is alkalmasak, nem azért, mert annyira komálnám őket, de a legtöbb High-end rendszert is az ő zenéjükkel szoktak tesztelgetni, és itt ugye már olyan dolgokról beszélünk, ahol egy sima rca kábel is elérheti a fél millió forintot. De azért ne "szaladjunk" el az átlag valóságtól, a High-end más téma, külön szekta, ha lehet így nevezni kiszabottul gazdag embereknek, akiknek talán tényleg meg is van a fülük hozzá.

    A kérdésedre válaszolva pedig, most is csak ismételni tudom magam. A legtöbb alaplapi hangkártyát teljesen felesleges lecserélgetni, amíg nincs alatta egy komoly rendszered, ilyen Z kategóriás Logitech cuccoknál és a többi pc-és parasztvakításra szinte teljesen alkalmatlan pl egy Asus essence stx és hasonló kaliberű kártyák, de még egy sima Dg is, mert ezek játékszerek pc-és embereknek. Közük nincs a jó és főleg a minőségi hangzáshoz, persze sok tesztben meg írják, hogy kell a jó hangkártya ezekhez, persze, mert el is kell adni, ha már megcsinálták, a User meg majd úgy is "bebeszéli" magának, hogy mennyivel jobban szól a gagyi rendszere egy 40-50 ezer forintos hangkártya alatt.

    Ha jó minőséget akartok, először legyen meg az alap. Ezt már írtam, legkönnyebben úgy tudsz hozzájutni, hogy veszel egy 70-es max 1985-ig gyártott vintage erősítőt, szintén ebben a korban gyártott hangfalakkal.
    Ha ez megvan, akkor gondolkodj hangkártya lecserélésen egy jobbra.

    Egy példát is írnék, de nem nagyzolás, vagy ilyesmi miatt. Ezt az erősítőt valamikor itt árultam, szinte félárban. Ez egy brutális dög volt házimoziban, viszont sztereó zenehallgatásra annyira gagyi kategória, hogy arra nincsenek szavak. Akkor szerintetek egy pl Z5500-as "hifi" mennyire alkalmas.

    Régi álmom volt (gyűjtőként), hogy a tulajdonomban tudjak egy Pioneer SX-1980-as erősítőt, amit 2500 dollárért tudtam megszerezni, szinte gyári állapotban, de még így is "olcsó" volt, viszont akkoriban annyira jól rakták össze ezeket a hifi rendszereket, hogy a nem olyan rég említett 77-ben gyártott Technics hifi, amelyről linkeltem egy videót és olyan is van nekem, hangzásra néhol a technics lágyabban szólt az én füleimnek, viszont a nagy Pio meg naturalistább és nagy hangerőn is végig tudja tartani a high end hangzását. Az előbb említett Technics erősítőt több helyen láttam már pl a vaterán 30 ezer forint körül is.

    Ezek itt saját videók, mondjuk jobban örültem volna, ha ezüst színben szerzem meg ezt a Technics hifit,
    de szinte gyári állapotban volt mindegyik. [link]

    Van ilyen tornyom is: [link]
    Meg ilyen is: [link]

    Meg még jó pár vintage erősítő, de mint írtam a legszebben a 77-es Technics szól.
    Mondjuk a Yamaha azért már elég közel van hozzá, az 550-es erősítőt azóta egy 1070-re cseréltem.

    Üdv

Új hozzászólás Aktív témák