Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gsc73

    aktív tag

    válasz BaLaVi #3847 üzenetére

    Hali!

    Túristautakon én a "RUSSA" nevezetű programot használom.

    Térképeket innét tudsz ingyenesen, legálisan letölteni.

    A prorgamról információ

    Én egy nagyon alap kínai GPS-en használom (480*272-es felbontás), csak annyi kell hogy el kell érni a WinCE felületet, és már megy is. (Legálbbis az én verziómon simán nem indult el, mert egyhibaüzenettel leállt.)

    Üdv: g.

    [ Szerkesztve ]

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

  • gsc73

    aktív tag

    válasz BaLaVi #3857 üzenetére

    Szia!

    1:

    Én az írtam, hogy nálam, hogyan működik, én hogyan használom. Írtam is a felbontást: 480*272. Soha nem próbáltam más felbontáson. Az ördög mindig a részletekben van! Mielőtt vásárolnál, alaposan utána kell olvasni, mert egyáltalán nem biztos, hogy az adott vason, szoftveren elindulnak ezek a cuccok. Ne feledjük, beágyazott rendszerekről van szó, amit egy adott cél érdekében készítettek, terveztek, optimalizáltak.Az, hogy egy "advanced user" mit tud kihozni egy ilyen kütyüből, az egy másik dolog. Hogy sikerül-e a dolog, az kétséges, garancia nincs.

    2:

    Ne feledd, hogy az autós navi-nak nagyon gyenge az akkuja! Általában 1 óra! Én is úgy használom, hogy ki-be kapcsolgatom, és van egy külsős akku pakkom, mini usb csatival, meg tépőzárral, egy kicsit macera.

    Ha 50k-t szánnék GPS-re, tutira kettőt vennék ilyen árak mellett, és akkor mind a két célt jól fogja szolgálni. (hozzáteszem, hogy a túra GPS-eket egyáltalán nem ismerem, de logikusnak tűnik az előttem író ötlete)

    +1: az autós navi sérülékenyebb...

    Üdv: g.

    [ Szerkesztve ]

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

  • gsc73

    aktív tag

    válasz JoHnni #3864 üzenetére

    Sziasztok!

    Mint írtam korábban, és használtam RUSSA-t autós navin. Szerintem ez a megállapítás kicsit pontatlan, hogy 4-5 km/h fölött frissíti csak a koordinátákat. Amint korábban is elhangzott 1 mp-es a frissítés, és nem függ a sebességtől, legalábbis szerintem nem. Nem vagyok guru, csak a tapasztalatomat írnám le.
    Tehát túristaúton sétálva a RUSSA szépen követi a poziciót, persze lehet hogy nem egy 25 fps-es videó pontosságával, :) de teljesen elfogadható. Valahogy úgy működöt nálam, hogy folyamatos séta közben a nyilacsakából néha fekete pont lett (ez jelzi, ha megállsz) majd újra nyilacska lett belőle. Talán az zavaró, hogy mivel alacsony a sebesség a haladás iránya folyamatosan változik akkor is, ha egyenesen mész, ez ugye a pontosságbból adódik.

    Összefoglalava, szerintem teljesen jól használható a RUSSA az 1 mp-es frissítéssel, általános célokra, tudod hol vagy, merre akarsz menni.....

    Üdv: g.

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

  • gsc73

    aktív tag

    válasz snowdog #3866 üzenetére

    Én teljesen egyetértek minden mondatoddal! (főleg a pontossággal kapcsolatban, de nem akartam, az 1 méteres értéket feszegetőkkel belemenni egy hosszú vitába)

    A lényeg: lehet használni, kompromisszumokkal, aminél a "túloldalon" az ár van. Ha fontos, és megteheti az ember vegyen két (2, azaz kettő GPS-t), és akkor mind a kettő funkció tökéletes lesz. Ha erre nincs keret, akkor utánajárással meg lehet úszni egy készülékkel, ami autóra tökéletes,túrázásnál szerintem kisebb kompromisszumokkal jól használható, és ez az én tapasztalatom, véleményem......(soha sem jutott eszembe hogy piszkáljam a GPS vevőt, jól működött az erdőben is, akkor meg minek)

    Üdv.: g.

    u.i.: éppen most ment tönkre a GPS-em lehet vennem kell egyet, biztosan csak autósat fogok venni, és használom az akku pakkot és a Russa-t. Persze nem geocachelek, és nem is gyártok referencia adatokat a Russa adatbázishoz, csak sétálok az erdőben....

    [ Szerkesztve ]

    kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

Új hozzászólás Aktív témák