Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shiki

    csendes tag

    Szeretnék egy GPS készüléket vásárolni szülőknek.
    iGO-t használtak Wayteq-en (mint oly sok magyar ember). Minden okés volt, de a Wayteq eszköz bedöglött. Meg, mittudomén, vagy 10 éve volt rajta az iGO frissítve. (persze új térkép futott rajta)

    Mit vegyek?
    Tomtom? Garmin?

    - Magyar nyelv és utasítás bemondás (tehát ahogy felolvas) muszáj, feltétel!
    - Magyarország, Európa térkép ami fontos.
    - Wayteq újabban csak ilyen 5e forintos kínai noname tableteket árul, saját márkával felcímkézve. Nem igen bízok benne, illetve az Androidos iGO is elég csapnivalóan néz ki. Utánanéztem, de ezeket a tabletokat mókulni se nagyon egyszerű - tehát mondjuk az, hogy felfrissítem, rakok rá valami más szoftvert.. nem igen játszik. Meg, egy csapnivaló belső van bennük, tehát kb minden laggol/akad.

    Ár nem annyira tényező, persze azért nem akarok mondjuk 200e-s Garmint- venni. :D
    Válaszokat előre is köszi!

  • shiki

    csendes tag

    válasz #91166208 #11018 üzenetére

    Engem ez rémiszt meg a Wayteq-nél...

    - Android 4.4 KitKat (lol, jó hogy nem MS DOS fut rajta)
    - 1 GB RAM (te jó ég... mikor egy számológépnek is több kell... de Androidon, mikor anno is kevés volt az 1GB?! 2019-ben mikor egy kínai occófonban van vagy 6?!)
    - 8 GB tárhely (... szintúgy. jézus krisztus segíts meg minket..)
    - "nagy felbontású IPS" 1024x600 .... hahahahahahah ohohohohoho huhuhuhuhu

    Nem mondom...
    Én tudom, hogy ez CSAK GPS-nek "való", és ez oké is. De ezt hogy a Wayteq miért értette úgy, hogy fog egy épp-hogy működőképes kínai leselejtezett tabletet, majd árusítja azt GPS-ként?! Egyszerűen felfoghatatlan.

    Kamionosoknak amúgy nem tartom rossz választásnak az iGO-t még mindig. Felcsapsz egy Samsung, vagy Huawei 7" tabletet és mehet a buli. De, ott van is hely egy 7" tabletnak. Kocsiban ezt sajnos majdnemhogy lehetetlen kivitelezni.

    Röviden és tömören, szerintem a Wayteq egy lenyúlás. Lehet csak 30, de maga a termék egy elektronikai hulladék amiből indiában gödröket töltenek fel.

    Ne érts félre, a komment Wayteq-nek szól és egyáltalán nem feléd szánom. Mindössze képtelen vagyok felháborodás nélkül írni a förmedvényükről amit összehoztak. Szégyen, mivé lett a Wayteq.

    Nu, visszatérve a kérdéshez.
    Tomtom vagy Garmin? Esetleg valami más márka? :U

  • shiki

    csendes tag

    válasz pjen #11020 üzenetére

    Az iGO-s az 35-40e forint a boltokban úgy láttam. :D

    Én nekem semmi bajom azzal, hogy egy sima Android fut rajta. De ilyen occsón' ... 4-6-8gb ramos, 64-128gb tárhelyes tableteket lehet kapni kínából. S még azokon is új Android fut. Legalább futna rajta új Android, meg egy filléres kínai tabletet ütne meg a színvonal, és akkor futhatna rajta HERE, Maps, Sygic, Waze, meg amit akar a jóember. De nem. Wayteq barátunknak muszáj 1000%-os profittal üzemelni, másképp nem lesz meg az a zsíros év végi prémium.

    Nu, tehát, ami engem kiborít, az az, hogy milyen rövidtávra tervezték ezt a kütyüt, és milyen elvault. A KitKat már 2013 októberi rendszer. 6 éves. HAT. Egy idő után, az újabb iGO vagy más programok már nem fognak futni, mert mikor kiadják/tervezik/írják őket, meg kell határozni, mennyi ideig visszamenőleg szeretnéd támogatni az eszközöket. A 4.4 (KitKat) pedig már ősidők óta elavult, a kutya nem emlékszik rá. (Csak a Wayteq és kínai beszállítója, az E-junk Imports Ltd.)

    Eh.

    Ui.: Bocsánat a durrogásért, tényleg nem a hozzászólóknak szól, és köszönet a tippért / ajánlásért.

  • shiki

    csendes tag

    válasz pjen #11022 üzenetére

    Én személyesen az aktuális telefont használom, ezzel a CD olvasós lyukba kapaszkodó iOttie tartóval... de öregeknek a telefon egyszerűen túl kicsi, hogy lássanak is rajta bármit. Főleg útközben. Ezért akarok valami dedikált GPS-t keresni.

    Nem volt úgy gond a régivel, de nagyon eljárt már felette az idő. Mint írtam, azon is WinCE futott, valami ezeréves iGO-val amit még ük-ük-ősapáink meg az Aradi vértanúk fejlesztettek kőtáblákon.

    Telefon + GPS téma:
    Régen én is kímélgettem a telefont, jaj nehogy akkor túl sokat használjam a kijelzőt, jaj nehogy beégjen a kép. Aztán 2-3 év után a telefonjaim karc mentesen, majdnem tökéletes akkuval kerültek eladásra. De minek? Ígyis-úgyis elöregszenek, és ígyis-úgyis csak annyit fizetnek érte, mint amennyit adnának egy leharcolt, más készülékért. Azóta nem babusgatom, használom.

    Egy dologgal amúgy vigyázni kell telefon GPS esetén.
    Telefonokban használt GPS nagyon de nagyon változó tud lenni.
    Értsd: Van amelyik pontosabb/jobb, van amelyik csapnivaló.

    Pl. Huawei Mate 20 Pro, Pixel 3a (+ XL), Samsung Note 9 / S10 S10+, Samsung A70, mind nagyon jó GPS-el rendelkezik. iPhone XS, iPhone XR, Zenfone 6, stb, csapnivaló GPS-el rendelkeznek (főleg árukhoz képest).

    Miként tudhatod, hogy jó-e a GPS vétel rajtuk?
    - Notebookcheck review-ban van GPS rész.
    - Érdemes felrakni a "GPS Test" és "GPSTest" appokat egy kiszemelt telefonon, majd megnézni, milyen jelerősségük van.
    - Az, hogy valami drága, nem jelenti, hogy jó is. (prémium készülék is van rossz vétellel)
    - Új telefonok mint Mi9, vagy Snapdragon 855-el szerelt (pl Zenfone 6), tudnak Dual-Band GPS-t. De, ezek közül is van ami ugyanúgy rossz pontosságú.

    Miért rossz a rossz vétel?
    - Elveszti a Maps simán az útvonalat útközben. Csak a Google segít a wifi/bluetooth/torony segítségével, de a GPS modulnak ötlete sincs, hol a fészkes fenébe vagy.
    - Átrak másik útra a Maps. Mivel vagy 20M-es pontossága van csak, nem tudja melyik úton mész. Sok sikert, mikor a jó útra szeretnél kanyarodni...
    - Városban használhatatlan egy rossz vételű telefon. Sikerült már sok extra KM-t mennem idegen városban, mert képtelen volt pontos GPS-t venni a telefon.

    [ Szerkesztve ]

  • shiki

    csendes tag

    válasz pjen #11024 üzenetére

    Haha, nekünk is M7 volt ez előtt (céges), szerettük, de akkut kellett volna cserélni benne. Megpróbáltuk, egyszer szétszedtük - mint kiderült rossz volt az OEM akku amit HTC-től vettünk - újra szétkaptuk - és akkor már nem indult el. Javíthatóság szempontjából borzalmas telefonok - de használni jó őket.

    CD olvasós: A Ford Fiesta féle "hajlított" fejegységbe nem megy bele, de a Mondeo fejegységbe tökéletes.

Új hozzászólás Aktív témák