Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • telya

    aktív tag

    válasz Synthwave #8873 üzenetére

    ez azert eleg nagy hulyeseg. evekig hasznaltam az mx518-at is, es a g500-at is hasznalom evek ota. technikailag azert joval elorebbmutato a g500, ahogy az el is varhato, mivel joval ujabb. a szenzora sokkal nagyobb teljesitmenyu, es mivel lezeres, egerpadnak is tobbmindent elfogad, gyarilag tud 500, vagy maximum 1000 hz-et, amihez az mx518-nal a geped egesz usb rendszeredet (az epseget kockaztatva tobb mas eszkoznek) szet kell hackelni. a gorgoje is joval jobb, a sima uzemmod pedig nagyon jol tud jonni (elsosorban nem gamer celokra, hosszu gorgetesekre inkabb) . a led kijelzo is nagyon jol jon, mx518-nal pl ujrainditas utan csomoszor nem tudtam h epp melyik fokozaton all a dolog. a beepitett memoria meg makrok, amiket be lehet allitani barmelyik gombra pedig baromira jol tudnak jonni jatekokhoz. a sulyokat sosem hasznaltam, de lehetosegnek az is ott van, hatranynak semmikepp nem hatrany. a zsinorja is joval jobb.

    talan ket dolog van, amiben az mx518 jobban tetszett: a felulete hosszabbtavon kenyelmesebb volt (ilyen gumiszeru volt, g500 meg erdes - mondjuk elvileg pont azert h ne csusszon meg a kez rajta izzadas kozben), illetve az elore-hatra gomb is valahogy kenyelmesebb volt ott.

    szoval osszefoglalva: boven hozza az mx518 szinvonalat, es ahhoz hozzaad nem keves, tenyleg hasznalhato extrat, kb sztem pont annyival tud tobbet, amennyivel dragabb, ennyi.
    attol, hogy te csoro vagy, ne eroltesd ra a velemenyed masokra :U

    [ Szerkesztve ]

  • telya

    aktív tag

    válasz iamthesonar #8920 üzenetére

    ha minden egyes plusz funkciojara az mx518hoz kepest azt mondod a g500-nak, hogy 100%-osan felesleges (ami azert kulonosen furcsa lenne pl annak a fenyeben, hogy az mx518 egy 125 hz-es eger, nincs egy nagy gemer valaszideje :) ), akkor is aruld mar el, hogy mi az, amitol az mx518 "sokkal jobb" volna? zavar rajta a piros led? zavar az aljan a luk amibe sulyt lehetne rakni? zavar a hasznalhato gorgoje, vagy a nem tapado madzaga? zavar a tudat, hogy tudnal rajta makrokat is beallitani? komolyan, aruld mar el, hogy mitol SOKKAL JOBB egy mx518 egy g500-nal. en is irtam par dolgot amiben jobban tetszett, de ilyen hulyeseget eszembe se jutna kijelenteni.

    [ Szerkesztve ]

  • telya

    aktív tag

    válasz Synthwave #8924 üzenetére

    az furcsa, mert a szenzora hatarozottan jobb, minden letezo szempontbol :U

  • telya

    aktív tag

    válasz nyunyu #8927 üzenetére

    az oke, azt meg tudom erteni, ha valaki alacsony dpi-n hasznalja az egeret. de az mitol lesz hatrany ha egy eger tobbet is tud? alacsonyra allitva pontatlanabb lenne, mint barmelyik masik ugyanolyan dpi-n? nem hiszem..

  • telya

    aktív tag

    válasz iamthesonar #8931 üzenetére

    mx518: 106 gramm, g500: 116 gramm. ne mond mar, hogy majd pont az a 10 gramm fog szamitani. ha pedig tenyleg annyit szamit az a 10 gramm, akkor pont neked van a legnagyobb szukseged sulyozhato egerre. a gombok mint ahogy te is irtad, szubjektiv dolog, en is mondtam, hogy bizonyos szempontbol az mx518 itt jobban tetszik, bizonyos dologban viszont a g500 van elorebb (gorgo, plusz gombok, nekem a dpi allitas helye is jobban kezreall ott).

    az egerbeallitgatos ritualet nem igazan ertem, foleg azt a reszet, hogy megis miert allitanal be kulon erteket x es y-ra, ill. azt sem vagom, hogy miert szorakoznal a windows egerbeallitasokkal, amikor a g500-nal be lehet allitani, hogy ne is az os beallitasait hasznalja, hanem a sajatjait. sokkal lenyegesebb, hogy peldaul fent van-e a legfrissebb fw az egeren (1.1), es hogy minden jol be van-e allitva hozza a driverben.

    hogy abban a >10 eves jatekban mi ugrik at es mi nem, az nem hiszem, hogy tul mervado lenne, 1000+1 oka lehet, hogy miert eppen az tortenik, ami, aminek az eger josagahoz nem feltetlenul van barmi koze. bunny jump ugyanez, joisten se tudja, hogy hogy van megirva ennek a mukodese abban a 10+ eves jatekban. siman lehet az is, hogy pl egyszeruen nincs felkeszitve az ilyen sok hz-es egerekre a cucc es ezert viselkedik mashogy. szintetikus tesztek szerint es az ennel jellemzoen ujabb jatekokkal jatszok tapasztalatai szerint is teljesen jo a szenzora a cuccnak, az egyik (ha nem a) legjobb az egesz piacon. viszont az, hogy azt mondod, hogy idonkent kisebb mozgasoknal 1-1 teljes masodpercre megall, arra enged kovetkeztetni, hogy ott valami baromira nincs rendben. vagy valami furcsa beallitas kavar be, vagy szimplan hibas peldanyt fogtal ki, vagy valami egyeb hiba van (kosz ment a szenzorba, hibas a jatek/gep, 1000 dolog lehet ez is). baromira nem szabadna megallnia 1-1 masodpercre, nekem soha nem csinalt meg ilyet, pedig majdnem 2 eve hasznalom. olyan mar volt nehanyszor, hogy hirtelen nagyon erdekesen kezdett mozogni, de ezeket mindig valami kosz okozta a szenzor alatt, es egy belefujas utan tokeles volt ismet minden esetben.

    [oWn]f4te: mit ertesz az alatt, hogy "nem bírja azt a "sebességtartományt""? hogy birtad ki akasztani az erzekelojet? akarmilyen eszetlen allat mondjara probaltam rangatni az egeret, egy pillanatra sem tunt ugy meg soha, hogy "ki akarna akadni", mindig precizen lekovet minden mozgast.

    fogalmam nincs, hogy mennyi ideig teszteltetek az egeret, es milyen korulmenyek kozott, de mivel en mind2 egeret kb 2 evig hasznaltam, sztem tobb tapasztalatom van rola a temaban. nekem szimplan ugy tunik, hogy nem is adtatok eselyt neki, es sikerult magatoknak bebeszelni, hogy egy szar, mikozben majdnem mindenben jobb. ha nagyon keres az ember, mindenben tud hibat talalni.

    [ Szerkesztve ]

  • telya

    aktív tag

    válasz iamthesonar #8958 üzenetére

    soha nem irtam, hogy nem szamit a suly. csak azt, hogy az a 10 gramm nem szamit semmit. sztem ha a ket kezedbe adnanak ket ennyivel eltero cuccot, becsukott szemmel joesellyel meg sem tudnad mondani, hogy melyik melyik.

    az pedig amit az oprendszerekrol meg egerek kezeleserol mondasz, az mind nagyon szep, es jo, de mind tudtam is, nem mondtal ujdonsagot. az biztosan nem mindegy, hogy az oprendszer masodpercente 100 vagy 1000 egeresemenyt kuld a programnak. ha latszolag teljesen rendben reagal az eger (marpedig ennek kell lennie a helyzetnek), akkor ha egy adott programban megis mas tortenik, az nagyon valoszinutlen, hogy pont az eger hibaja. semmivel nem tudod alatamasztani, hogy barmivel rosszabb lenne barhol az eger, csak annyit tudsz mondani, hogy egy konkret oskovulet jatekban (amit mellesleg 2003-ban frissitettek utoljara, amikor meg kvazi nem is letezett mas, nagyobb frekvencian mukodo eger) az egyikkel valami altalaban sikerul, a masikkal meg nem, ez edeskeves, hogy barmifele objektiv kovetkeztetest le tudj vonni. ha ki tudod mutatni, hogy tenyleg pontatlan az eger vagy idonkent megall, akkor lenne oke, de ilyet nem fogsz tudni kimutatni, hacsak nem selejtes a peldanyod. legalabbis a szintetikus tesztek szerint teljesen preciz a pontossaga, es nekem 2 ev alatt egyszer sem allt meg, pedig napi szinten orakat hasznalom.
    dpi allito gomb pedig mx518-on is van, szoval ez egy enyhe ongolnak tunik. illetve mivel mind2n at lehet allitani a gombokat, igy kb tokmind1 is az egesz.
    fogalmam nincs, hogy hogy csinaltad, hogy mind a 4-5 szarnak tunt, de en a helyedben a windows egerbeallitasokhoz hozza sem nyulnek, megbizonyosodnek rola, hogy ez egeren fent van az 1.1-es fw, a driverben beallitanam, hogy ne az os egerbeallitasait hasznalja, gyorsulas kikapcs, dpi ertekek es gombok beallitasa es ennyi. azon se csodalkoznek, ha pont azert mukodne szarul nalad, mert ennyire elvarialod a beallitasokat.
    ha pedig azt akarod, hogy ugyanugy mukodjon a ket eger, akkor hz-re miert allitanal be kulonbozo ertekeket:
    " mx518: 250hz g500: 400hz"? mellesleg remelem elirtad es 500 hz-re gondoltal g500-on, 400 hz-re ugyanis tudtommal hivatalosan nem is lehet beallitani es a letjogosultsaga is alaposan megkerdojelezheto lenne...

  • telya

    aktív tag

    válasz iamthesonar #8980 üzenetére

    soha nem allitottam, hogy a vilag legjobb cucca, csak azt a teveszmet probaltam elhesegetni, miszerint az mx518 joval jobb lenne. fogalmam nincs, hogy milyen logikaval jutottal arra a kovetkeztetesre, amit irtal, de igy tenyleg nincs ertelme ezt tovabb boncolgatni.

  • telya

    aktív tag

    nemtom, h jo topicban teszem-e a fel a kerdest, de pillanatnyilag ennel megfelelobbet nem talaltam neki.
    szoval:

    van egy g500-am, aminek a gorgojet olyan uzemmodba lehet allitani (mechanikusan), hogy ne "kattogjon" gorgeteskor, hanem fokozatmentesen, szabadon porogjon a cucc, igy pl hosszu weboldalakat egy mozdulattal at lehet porgetni. viszont attol fuggetlenul, hogy mechanikusan nincsenek fokozatok, igazabol vannak, tehat kis gorgetestol meg sem mozdul a pl a bongeszomon az oldal aztan idonkent ha mar eleget gorgettem ugrik nehany sort. tehat teljesen ugy mukodik, mint egy hagyomanyos gorgo, csak fokozatok nelkul. eddig legalabbis ebben a tudatban eltem, most viszont megpillantottam egy erdekes kis progit, ami smooth scrolling-ot iger IE8/9-el Win7-en:
    [link]

    kiprobaltam, es csodak csodajara fokozatmentes modban a legfinomabb scrollozaskor is gorget akar pixeleket is az oldalon. :C azt hittem eddig h az eger fizikailag "gorgokattogasonkent" kuld csak egy gorgetes esemenyt es ezert nem lehetett finomabban scrollozni mashol, de ez azt bizonyitja, h nagyon is erzekeli az "egysegnyi" gorgetesnel joval kissebb gorgeteseket is, csak eddig egyik masik program sem kezelte ezt amit eddig hasznaltam.

    tud errol valaki bovebb infot h hogy is mukodik ez? a fent emlitett cucc csak IE8/9 bongeszovel megy, en pedig joval jobban orulnek egy chrome/ff tamogatasnak (ugyanis ezeket hasznalom), ugy tunik, hogy csak szoftveres kerdes a dolog, csak nemtom van-e ra megoldas.
    elore is thx minden segitseget.

    [ Szerkesztve ]

  • telya

    aktív tag

    válasz nyunyu #10473 üzenetére

    a felreertesek elkerulese vegett: itt most nem azt akarom atallitani h egy "egysegnyi" gorgetesre hany sort ugorjon, hanem hogy sokkal finomabb gorgetesekre is reagaljon a cucc, hogy kisebb egysegekben lehessen gorgetni tehat ha epphogycsak megmozditom a gorgot akkor is ugorjon nehany pixelnyit.. ilyet is be lehet allitani? g500-ra valami 6.30 van hasonlo verzioszamu setpoint az aktualis es elegge mashogy nez ki..

  • telya

    aktív tag

    válasz F34R #10477 üzenetére

    az az erzesem h meg mindig vannak felreertesek, vagy nalam nem oke valami. szoval "smooth scroll" alatt itt most nem arra kell gondolni, hogy a gorgetes animacioja folyamatosnak nez-e ki vagy azonnal ugrik-e x sort, es nem is arra, hogy hany sort ugorjon egy "klikknyi" gorgetesre. a windows-ban engedelyezve van nalam is a smooth scroll ott ahol mutattad, megis mindenhol csak "kattogasonkent" scrolloz a cucc, annal finomabban nem, kiveve persze ezzel az uj cuccal amit irtam, csak IE9-ben. es ha az emlitett smooth scroll cuccot kikapcsolom a windowsban, akkor sem tapasztalok semmi valtozast, IE-ben tovabbra is gyonyoruen gorgeti hajszalpontosan a gorgo legkisebb megmozdulasait is, mashol pedig ugyanugy nem..

  • telya

    aktív tag

    válasz F34R #10507 üzenetére

    fent van nalam az opera es ott sem ugy viselkedik. folyamatos a gorgesanimacio ha a smooth scroll be van lassulva, de csak minden klikkelesre gorget annyi sort amennyit kell, kis mozgatasokra meg sem moccan..

Új hozzászólás Aktív témák