Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HookR

    addikt

    Futólag bele-bele olvasgattam tesztekbe, így első körben már van 2 jelöltem:
    - Logitech Prodigy G203
    - DreamMachines DM1 Pro S (Így, hogy beesett az ára 10e Ft alá. Nem tudom mennyire buktató, hogy felbontott termékként jelölik.)

    Tudnátok-e még másikat is javasolni szemrevételezésre? A válaszokat előre is köszönöm.

    1. Mennyi a keret? ~10e Ft-nál nem szívesebben költenék többet egérre (csak jól indokolt esetben).
    2. Használtpiac, és / vagy eBay? Nem. #elsopukijoga
    3. Mire használnád az egeret? Többnyire általános használat; olykor CAD és PS; néha casual gaming.
    4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? Fingertip, ~18,5cm. Az egeret jellemzően rövid úton, az ujjaim közt mozgatom (jelenleg egy aprónak és könnyűnek talán nem nevezhető Wireless Trust MI-7770C-t, ami megérett a cserére).
    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 1600 CPI
    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Legalább 5 gomb. Ha több, az se baj, de nem létszükséglet. Legalább 2 év garancia.

    U.I.: Porosodik a szekrényben egy Microsoft IntelliMouse Optical 1.1A is, nem tudom érdemes-e azt felújítani. Anno, aktív gamer időszakban jó szolgálatot tett, de a gombjainak minőségérzetétől manapság már nem vagyok elájulva.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz TeebyKay #69825 üzenetére

    Köszönöm.
    Nézegettem teszteket és azt hiszem maradok a Logitech-nél a jobb szoftveres beállítási lehetőségek miatt. Például az RGB LED színét a DPI értéktől függetlenül lehet állítani. Illetve ami még fontosabb, ki is lehet kapcsolni. Nem úgy a DM1 Pro S esetében.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz ribizly #69827 üzenetére

    Nézegettem G102 néven is, de nem úgy tűnik, hogy a hazai boltokban érdemben olcsóbb lenne: G102 vs G203

    Felvettem a listámra a Rival 110-et is, köszönöm.

    (#69837) SP!T: Igen. Közben rájöttem, hogy a bontatlant linkeltem, és csak hivatkozás van ott a bontottra, ami megtévesztett. :B

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz vlevi #69848 üzenetére

    Én is elzarándokoltam a MM-ba és kézrátétellel hasonlókat sikerült megállapítani, valahogy nem az igazi.

    (#69849) ribizly: "Szóval volt itt igen jó áron. ;)"
    A hangsúly a múlt időn van, de fentiek miatt annyira nem vagyok elszontyolodva.
    Holnap meglesek egy Rival 110-et. Ha az sem meggyőző, lehet indokolttá válik magasabb árfekvésben nézelődni.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz vlevi #69855 üzenetére

    Steelseries Rival 110 első benyomások:
    Ránézésre minőségibbnek tűnik a G203-nál. A főbb gombok nyomásérzete, görgő működése is alapvetően rendben van, egyedül a CPI választó lötyögősebb, olcsóbb hatású.
    Az egér fogása és anyaghasználata kapcsán már árnyaltabb a kép. A forma két oldalon előrefelé szűkülő és a rücskös rész csak műanyag, nem gumírozott (utólagos orvoslásra szorul). Számomra a fingertip fogás a beidegződött, letámasztott csuklóval az ujjaim közt mozgatva az egeret, amihez úgy 4-5mm-rel hátrébb fognám meg, mint ami a formából és az oldalsó gombok elhelyezkedéséből adódna. A hüvelykujjam így pont az erősebben szűkülő részre esik és számottevő izzadság nélkül is előbb-utóbb csúszik előre.
    Ha a formához és az oldalsó gombokhoz igazodom, akkor az palm fogást eredményez, de minimum a palm-hoz közeli hibridet.
    Kap néhány hét próbaidőt, elválik hogy csak megszokás kérdése-e.

    Korábban írtam, hogy a Trust Wireless Laser Mouse - Carbon Edition-t (MI-7770C) 1600 CPI-n használtam. Most, hogy a telepítő szoftver kikapcsoltatta a Windows-os rásegítést, a 3200-as CPI közelíti legjobban a korábban megszokott érzékenységet, egy picit még elmarad tőle.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák