Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZozzHUN

    addikt

    válasz Ranger^41 #12959 üzenetére

    Szétszeded, jól kitakarítod, mert a görgőnek gondolom csak zsíros problémái vannak (ujjadról belement a zsír, amire piszok ragadt és nem megy rendesen a görgő, az izmozástól meg gondolom elgörbült a kis drót, ha a tiedben az van)

    Mikrókapcsolónál én azt csináltam, hogy egy fülpálcikával felszívattam egy kis Axe Excite arcszesz-t, amiből belecsöpögtettem egy kicsit a mikrokapcsolóba és lenyomva megdörzsölgettem a tetejét. Nagyon fontos, hogy ilyen alkoholt használj és dörzsöld, mert a kis szexuális behatása által visszanyeri fiatalságát az a kapcsoló pikk-pakk.

  • nyunyu

    félisten

    válasz Ranger^41 #12959 üzenetére

    Adott egy mx1000 patkány, és a helyzet az, hogy kezdenek megpusztulni a mikrokapcsolói. Bal gomb néha duplaklikknek vesz sima kattintást, néha drag&dropnál elejti a dolgokat, de ez nagyon szeszélyes, néh ateljesen jó, néha teljesen bolond.

    MX1000-nek eleg komplikalt az elektronikaja, _jo_ paka es biztos forrasztani tudas nelkul hazilag nem igazan lehet benne mikrokapcsolot cserelni benne. :(

    Legalabbis nekem elegge meggyult a bajom vele, es sikerult szetegetni az elektronika 2 felenek a csatlakozasat a szetszedeskor, igy kapcsolo csere utan nem mukodtek az eger tetejen+oldalan levo gombok :W
    Valoszinu, hogy ha nem evente ketszer fognam kezbe a 40W-os Wellert, akkor sikerrel rajtam volna, szoval nem a pakan mulott.

    MX Revo elektronikaja ilyen szempontbol joval egyszerubb, azon tenyleg eleg a kapcsolo 3 labarol leolvasztani a cint, aztan uj kapcsolo berak+ujracinez.
    Mondjuk abban meg a hatalmas gorgo meg az akkutarto van utban, de azok szerencsere csavarozva vannak.
    Plusz eger szetnyitasakor nem letepni a felso gomboknak a szalagkabelet, aminek a csatijat az akkutarto ala tette a tervezo :DD

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Ranger^41 #12986 üzenetére

    Szétszedés, tisztítás gond nélkül ment, de a görgő mikrokapcsolója az alsó nyákon van, amihez hozzá se lehet férni, ráadásul nem ez az általános téglalap alakú omron, hanem valami 5*5mmes platformon lévő kis kerek gomb.

    Azokat a feluletszerelt gombokat plane nem lehet sima pakaval forrasztani, kelloen hegyes vegu forrasztoallomas kell hozza, plusz megfelelo csipesz+extra sok SMD forrasztasi gyakorlat.

    (Villanymernok haver szerint az en Weller WHS-40-em mar alkalmas lenne ilyen finom forrasztasra, csak a sima forrasztashoz is bena vagyok, nem hogy az SMD-hez. :( )

    Ráadásul ki se tudtam operálni a nyákot a testből.

    Oda van forrasztva az eger hasan levo toltocsati ket elektrodajahoz.
    Felmelegited az eger elekronikajan atlogo ket tusket a pakaval, majd onszippantoval eltunteted a sok ont a lyukbol, utana mar szet tudod valasztani az eger hasat kepezo muanyagot, meg az elektronikat.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák