Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #91349 üzenetére

    "Mert a napi 4-6-8 órányi gép előtt üléshez monitor, bill, egér, szék az alap amit egy irodistának össze kell rakatnia. Az alap munkaeszközök ezek is, mint az ács kalapácsa."

    Ez alap, nem vitattam sehol, de nem írhatunk minden egyes PH! usernek privátot, hogy márpedig gondolkodjatok, és menjetek a vonatkozó szakmai topikokba ajánlásért. A legtöbb ember kiborul azon, hogy a jó cuccokat meg kell fizetni, és az árhatár jóval afelett van, mint amit ők elképzeltek. Manapság meg aztán pláne.

    "Erre írtam, hogy okés, megoldom, 3D nyomtatok amúgy meg lézervágok. De érezzük már kicsit, hogy ez atomgáz."

    Meg kell beszélni a gyártókkal. 90 százalékban találok az igényeimnek megfelelőt (de az is lehet, hogy eléggé sok modellem van/járt nálam hosszabb-rövidebb ideig az utóbbi 15 évben, így elég jól ismerem a piacot ahhoz, hogy nem várok csodát, szóval megeshet, hogy ez is közrejátszik benne).

    Én azt tartom például atomgáznak, hogy a Logitech nem képes végre csinálni egy 50-53 grammos G305 Superlightot az új hibrid kapcsolóival, pedig a technológia meglenne rá, és 101 százalék, hogy vinnék, mint a cukrot. Ez elég siralom.

    Vagy az, hogy az ASUS levédette a gyorscserés kapcsolófoglalatokat, vagy mondjuk azt, hogy elenyésző azon egerek száma, amin dedikált szervizfuratok találhatók, értsd a csavarok nem tappancsok vagy valami matrica alatt vannak.

    "Ahhoz képest, hogy 5 oldalnyi anyag van arról mekkora tartós és milyen atomvillantás az optikai kapcsoló a Razer alatt is, well, lehet van otthon olyan golyós egerem amire egy 10-es mintavételből 7 rávágja, hogy az jobb"

    Költői túlzás, de nyilván létezik jobb kapcsoló implementáció. A klikkelési érzet több paramétertől is függ, nem csak attól, hogy milyen switch.

    "Ahhoz képest, hogy 5 oldalnyi anyag van arról mekkora tartós és milyen atomvillantás az optikai kapcsoló a Razer alatt is, well, lehet van otthon olyan golyós egerem amire egy 10-es mintavételből 7 rávágja, hogy az jobb"

    Hajrá. Szinte kizártnak tartom, hogy találsz olyat, amit a topiklakóknak ismernie kellene.

    "Dupla klikk. Ami miatt a Logik is kb. tiltólistásak a topikban.""

    Na, erről sem hallottam még, pedig elég nagy Pulsar/G-Wolves b*zi vagyok. Arról már igen, hogy elkezd dupla klikkelni, mert nagyon alacsonyra veszik a debouncing time-ot, de az nem kapcsolóhiba, és ha kicsit feljebb állítod, akkor már nem dupla klikkel.

    A Logi teljesen más, ott alulfeszelik/alulfeszelték a mikrokapcsolókat.

    "Erre jött ajánlásba max a Pro Click és cső. Az nem sok."

    Voltak egyéb paramétereid is. Amúgy meg fentebb írtam dönthető görgős opciót még (Basilisk V2, V3, V3 Pro), de egyébként ez sem divat a szegmensben, és joggal. Játékban használhatatlan, ha magát a görgőkereket is használod valamire, és az encoder cseréje sem egy egyszerű, 800 forintos történet. A sok oldalgombnál meg ott a Razer Naga X mondjuk.

    "Van aki új autót is szétkap azonnal. Merész."

    Nagyot nem bukok vele, van szaki ismerős, bár most már itt is van páka, csak nem sok időm volt még foglalkozni vele. Ha meg behal a mókolás miatt, bár ilyen még sosem volt, akkor ez van. Van mihez nyúlni a polcon, problémáim is bőséggel akadnak jóval magasabb hatványokon, szóval nem borulok ki ilyesmin, és yolo.

    "8k-ért újonnan belefér"

    Az milyen Viper, meg honnan? A Mini még reális ennyiért, esetleg valamelyik vezetékes használtan.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 20k + FOXPOST, Akko Silver kapcsolókkal 24k, komplett Epomaker Sailing (Cherry) doubleshot ABS kupakszettel 32k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák