Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #77893 üzenetére

    Megvettem a "Cooler Master MM531"-et, de egyelőre nem érzem 100%-ban kényelmesnek.

    Közben rájöttem, hogy én nem "átlagos palm" fogással markolom az egeret. Pedig nagy kezem van, kifejezetten hosszú ujjakkal.

    - A tenyerem felfekszik, az ujjaim is majdnem teljes hosszában, de egy kis "rés" van a középső 3 ujj alatt. A bal és jobb egérgombokat nem az egész ujjat "felfektetve" nyomom le, hanem csak az utolsó ujjpercek ujjbegyével. És gyakran felemelem az egeret mozgatás közben.

    Tehát ez amolyan "80% palm - 20% claw" fogás.

    A hüvelykujjam és a kisujjam viszont az egér oldalai felé néz, az ujjvégekkel szorítok rá, emelem fel... Tehát az abszolút "karmos" fogás.

    És emiatt ezen az egéren diszkomfort érzésem van. Zsibbad a kisujjam, nehéznek érzem, amikor elemelem az egérpadról, pedig ez nem egy kifejezetten súlyos darab. (92 gramm a gyári adatlap szerint.)

    - Véleményetek szerint érdemesebb inkább egy olyan egérre váltani, ami nem "palm only", hanem "plam & claw" fogásra is ajánlott, és kisebb/könnyebb?

    Mondjuk egy "Steelseries Rival 110" (bár ez szimmetrikus, nem jobbkezes), vagy "Zowie EC2-A"?

    Tudtok mondani olyan típusokat, ami megfelelő lehet? Vagy használjam még az MM531-et, hátha "összebarátkozunk"?

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák