Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Evil Snowman #45380 üzenetére

    azért ez így egy kicsit erős. egyrészt ez egy szakmai fórum, ahol az emberek segítséget kérnek, másrészt azért sokszor él az "olvasd el az összefoglalót" odaböffentés a tagok részéről.

    most pl én egy vezeték nélküli egeret akartam, erre az összefoglalóra irányítottak, amiből azon kívül, hogy ne vegyek wireless egeret, semmit nem tudtam meg. oké, kaptam segítséget, de szerinted mégis a kérdezők hány százalékát érdekli a polling rate, a dpi, és az egyéb dolgok? csak egy sima egeret akar az aktuálisan ajánlottak közül, az adott célra.

    az anyucis dolognak meg mi értelme volt?

    [ Szerkesztve ]

  • Vanir

    veterán

    válasz Evil Snowman #45380 üzenetére

    Egyetértek főleg az utolsó résszel. :) Azonban az utolsó előtti kommented tényleg nem annyira idevaló már, akármennyire is toxic ez a topik, noha halkan megjegyzem, hogy abban is elég sok igazság van.

    [ Szerkesztve ]

  • dobragab

    addikt

    válasz Evil Snowman #45380 üzenetére

    Alapjaiban véve igazad van, de kicsit túldimenzionáltad. Tényleg túl sokan vannak, akik elvárják, hogy ha ide beböfögnek valamit, akkor visszaböfögés helyett testre szabott, szakmailag alátámasztott választ vár attól függetlenül, hogy a) benne volt az összefoglalóban, b) senki nem tud rá válaszolni. Azt várja el, hogy 5-10 percet szánjunk a válaszra, amikor ő maga lusta volt 5-10 perc alatt elolvasni az összefoglaló releváns részét.

    Azt tényleg erős túlzás állítani, hogy tizenévesnek kell hozzá lenni. Az meg végképp nem igaz, hogy minden tizenéves ilyen, bár ezt így nem is mondtad. Nézz rám, 19 évesen raktam össze ezt az összefoglalót. Extrém példa, idősebb fórumtárs böfögött ide, majd a visszaböfögésen felháborodott, hogy ugyan már, mi van, ezzel a generációval, nem adják meg a tiszteletet, stb.

    Valóban sok munka van benne, én kb. egy hétig szöszöltem a megfogalmazáson, Fate nem tudom, mennyit... Direkt úgy van megcsinálva, hogy 0. akkora banner van kirakva, hogy a vak is észreveszi, csoda, hogy a modik még nem taroltak le 1. jelzem, hogy nem kell mindent elolvasni 2. azzal kezdődik, hogy beböfögés helyett hogyan kérdezzenek 3. GYIK rész 4. jelzem, meddig tart a kötelező rész...

    Ja és akkor azt is számold bele, hogy ennyi tapasztalat ennyi egérről mennyi pénzbe került. Nem merem kiszámolni, eddig milyen a mérlegem, mennyit költöttem rá.

    A tizenévesek generációja nevében szeretnék felháborodni a túlzott általánosítás miatt.

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Új hozzászólás Aktív témák