Új hozzászólás Aktív témák

  • gg72

    veterán

    válasz flash- #11250 üzenetére

    A 0-as végűek a sima változatok, az 1-es végűek tudják a LightScribe-ot, a 3-as végűek pedig a LabelFlash-t.
    A 724X sorozat a tavalyi széria, a 726X pedig az idei. Írásminőségük gyakorlatilag ugyanolyan, bármelyiket veheted, talán a 7260X mivel újabb, több FW-frissítést kap majd a jövőben.
    Csak a régebbi szériákat kell kerülni, de azok már nem is kaphatóak.

  • biglion-lord

    tag

    Üdv!
    Szeretném segítségeteket kérni, előre köszi.
    1 olyan problémám van a jelenlegi íróval, hogy amit megírok vele többségében DVD filmeket 1x megtudom nézni az asztali DVD-n aztán nem, vagy egyáltalán nem olvassa be az írott lemezt az asztali DVD olvasó és olyan is van, hogy a menü tovább léptetése után indul el, de elsőre lejátszotta meg sok filmnél meg akad majd tovább megy persze nem mindig ott akad meg azon a ponton. Arra gondoltam vennék 1et, de mivel a gép nem mai kiadás így tanácstalan vagyok milyen DVD írót vehetnék és miután olvasgattam és érdeklődtem így a tanácstalanság még nagyobb úrrá lett rajtam. A jelenlegi író Super writemaster sajna soha nem halottam még erről a típusú CD/DVD író illetve olvasóról mivel korábban LG-t használtam és az már írásra nem volt alkalmas így elcseréltem erre a fent említett típusúra mivel az illetőnek meg csak olvasni kellett, de nem voltam/vagyok meg elégedve a jelenlegi íróval, ráadásul sok lemezt dobhatok ki mire szembesültem a hibával/hibákkal. A gép alaplapja vagy 12-13 éves ABIT KD7es sima KT400-as ezen csak IDE csatlakozó van, ha jól emlékszem mivel régen szedtem szét. Tudom már régen megérett a cserérere, de sajnos a keret nem engedi talán 1x az is eljön viszont 1-2 módosítást, hogy elvégeztem meglepetésemre sok mai játékok is jól futnak az öreg harcoson és még mondhatni élénken stabilan mocorog. Kérdésem milyen írót tudnátok ajánlani amely kielégítené a régi és új összeférhetőséget illetve megbízható is DVD filmek írására? Érdeklődésemre 2 lehetőséget ajánlottak IDE csatlakozású ASUS-t vagy, átalakítót vegyek SATA-ra, hogy a SATA-s CD/DVD írót tudjam csatlakoztatni és LG- írót ajánlottak SATA-st, ha átalakítót veszek. Hogy járnék jobban, mivel később új gép vétele is tervben lesz így tudnám használni abban is, ha SATA-s, de jelen esetben fog e működni rendesen az új a régivel? Az ASUS-ról nem olvastam tul sok jót. Kérném tanácsaitokat esetleg linket is, ha lehetséges az íróról és az átalakítóról is. Türelmet és segítséget köszönöm.

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz biglion-lord #11252 üzenetére

    Az asztali lejátszónál is akadhat olyan gond hogy poros lesz az optikai fej, ezáltal nehezen olvassa be, vagy akad, átugrik fejezetet a film lejátszás közben.
    Ha a gépedben lévő író, gond nélkül beolvassa lejátssza az asztali olvasó által már nem lejátszható filmet. Akkor egyértelműen az asztalival lesz mindenképpen gond!
    Másik asztali lejátszóval is ugyan azt csinálja?

    Tehát olvastass be egy lemezt a gépedben levő íróval amit az asztali olvasó már nem játszik le.
    Ha az író sem olvassa be, akkor léphetünk tovább.

    [ Szerkesztve ]

  • biglion-lord

    tag

    válasz kicsirigó7 #11253 üzenetére

    Üdv!
    Az asztali DVD-t már takarítottam a hiba fen áll. Próbáltam azt is, hogy a PC íróban ismét rakva mit produkál, és van amit az sem játszik le viszont van amit igen, de érdekes korábban lejátszotta. Mivel sokat próbálok adni a minőség elérésére íráskor, így odafigyelek az írásra sebesség + írás előtt ellenőriztetem utóbbit mióta észre vettem az írott anyag helytelen működését. Megjegyzem érdekes amióta ellenőriztetem az írást szimulálva nagyobb az esély, hogy hibátlanul működik, de van amit korábban megnéztük elejétől a végéig ellenőrzés végett és hibátlan majd kis idő elteltével ugyan az a kiírt DVD akad vagy éppen a menünél lefagy, menü kihagyás után megy. Már sok lehetőséget próbáltam sajnos hol jó hol nem. Már nem merek írni semmit ezzel az íróval mert sok esetben, ha jónak is tűnik a kiírt anyag lehet 1 hét után nem jó. Állítólag a mostani lemezek nem igazán kompatibilisek a régebbi írókkal. A korábbi LG írómnál tapasztaltam hasonlót amikor az írási tudásának a végét járta, de ott is azt figyeltem meg újkora ellenére is oda kellett figyelni a lemezekre mire írok és az írási folyamatokra. Az LG-nél is volt hogy 3-4 nézés után eltűnt az anyag. Minden esetre sok lemezem bánta és a jelenleginél is vagy 50-80 kuka mire észre vettem e jelenséget mivel ugye minden kiírt anyagot leellenőrzök a PC-n illetve a DVD-ben is. Másik asztali DVD-ben nem tudom ellenőrizni a kiírt anyagokat mert az csak gyári lemezt játszik le, ez a asztali ami mindent lejátszik meg nincs 1 éves. Mivel több alkalommal tapasztaltam már a régi illetve új eszközök házasításainak eredményeit/bosszúságait, és abból kiindulva gondoltam arra, hogy az írót cserélni kell (az új lemezek miatt), ráadásul a jelenlegi író nem 1 nagy durranás szerintem. A jelenlegi író sem olyan régi, akivel cseréltem valami akciós asztali PC konfigot vett és abból cseréltünk mivel neki csak olvasni kellett. Nem írtam vele olyan sokat mire észre vettem a hibát, hogy az író elhasználódására lehessen fogni szerintem gyenge széria és frissítést sem találtam hozzá. Az LG még régen árhoz képest mondhatni jót adott ki, de ma nehéz megmondani mi a jó nem csak LG terén, mivel jobban tömeg gyártás mint minőség és ahogy olvasom is nem igazán adnak ki jót a gyártók és ugye nem minden az aminek látszik ebben a világban. Érdekes, hogy akkor tapasztaltam ezt a romlást amikor kijöttek az új fajta írási lehetőségek. Amikor mentem venni üres lemezt mondták, hogy más típusú lemez van mint amit korábban vettem a korábbról maradt lemezekkel nem volt gond az újakat meg rontotta sok esetben az egyiket a másik után írás közben leállt, de amit kiírt meg úgy tűnt jó(Traxdata,TDK,Bulkpaq amiket használtam illetve használok és mondhatni árukhoz képest jók és beváltak bár a jobb minőségűvel is jártam meg). Aztán csak úgy írtam, hogy előtte ellenőriztettem úgy nem állt le írás közben, de 1 idő után vagy nem indítja vagy akad mikor mi. Az írási sebességet mindig a lehető legkisebbet adom meg úgy zenénél mint filmnél vagy bármit is írok ki a minőség érdekében. Tehát úgy gondolom csere, csak tanácstalan vagyok mit vegyek ami megbízható is meg megy is a régi géppel illetve a fenti lemezekkel, mert nincs tapasztalatom amiket meg olvasgattam nem túl rózsásak amint látom nektek van tapasztalatitok amit szeretnék kikérni. Köszönöm.

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz biglion-lord #11254 üzenetére

    PLEXTOR PX-870A
    ASUS DRW-22B2L
    ASUS DRW-22B2S
    SAMSUNG SH-S222A

    Ezeket tudom ajánlani.
    De mint priviben is írtam, szükséges lenne egy gépcsere is. Mert ahhoz a laphoz kapható max 333Mhz proci is elég kevés XP alatt DVD íráshoz, főleg ha RAM terén is gyengén áll.
    Volt egy P3-as gépem, Pentium 1100Mhz, 256 SD RAM.
    4x írási sebességen felül, már igen csak puffer gondokkal küzdött.

    Tehát az írón felül, ruház be egy kis pénzt egy használt P4-re. Ha most nincs is pénzed egy új konfigurációra.
    Ha szerencséd van akár egy Sata2 csatis ,2,6 -3Ghz DDR2, P4-be is beleakadhatsz 15-20 ezerért.

    [ Szerkesztve ]

  • biglion-lord

    tag

    válasz kicsirigó7 #11255 üzenetére

    Igen nem mai széria másik használtat nem akarok mert ugye belelátni nem lehet és a hiba lehetőségek igen nagyok és nem mindig egyből jelentkeznek akkor jobban járok ha íróra fektetek be gondolataim szerint.

    A jelenlegi konfig:
    Alap lap : ABIT KD7 és 333/400 ig kezel a könyve szerint
    Proci: AMD Athlon XP 2600+ és 2083MHz-en üzemel tuning nélkül
    Memória: 2x1GB Kingmax 400MHz
    VGA kártya: Ati X1950Pro mem512
    Táp: 400W
    Rendszer: XP

    Elvileg ennek elégnek kell lennie szerintem, ha engedi 2x többségében 4x sebességgel szoktam írni CD/DVD ahogy engedi, volt hogy próbáltam nagyobbal is nem volt gond és gyorsan meg írta csak a minőség rovására ment persze amikor működött.
    Erről a PLEXTOR típusúról sok jót olvastam főleg Plextor PX-880SA-ról [link]. Sajnos nem ismerem. Viszont gondolom ebből meg már nincs IDE csatlakozós? Mi a különbség PLEXTOR PX-870A és Plextor PX-880SA között? Melyik a jobb? ASUS-ról sok rosszat olvastam. Sajnos sok lemez bánta már az LG és főleg a jelenlegi Super writemaster-el és, ha 1 mód van akkor jobb minőséget vennék mert többe kerül a leves mint a hús. Ha véletlen van olyan oldal ahol található IDE csatlakozós megköszönném a linket. Lehet, hogy ez az átalakítós módszer marad?

    [ Szerkesztve ]

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz biglion-lord #11256 üzenetére

    Igen ezen simán kellene mennie IDE-s írónak.

    Proci: AMD Athlon XP 2600+ és 2083MHz-en üzemel tuning nélkül
    Memória: 2x1GB Kingmax 400MHz

    [ABIT KD7 Link]

    Supported CPU

    Supports AMD K7 Athlon™/Athlon™ XP Socket A 200/266/333Mhz FSB Processors
    Supports AMD K7 Duron™ Socket A 200MHz FSB Processors

    Tehát 400 Mhz Socket Processzort nem támogatja.

    Amúgy a Plextor PS-880 SA = Lite-on IHAS 324

    [PX-880SA Ár Link] Satás.

    De számodra a[Plextor PX-870A Ár Link] IDE-s a megfelelő.

    Minkét DVD-író rendelkezik LightScribe támogatásokkal, azaz a megfelelő DVD lemezek felületére különböző monokróm ábrákat tudnak felvinni. A támogatott technológiák között a Lossless Linking és Zero Link eljárások is jelen vannak, ezek a buffer túlcsordulási hibákat hivatottak kivédeni. Egyébként 2 MB-nyi gyorsítótárral vannak felszerelve.
    Csatolófelületek tekintetében a PX-880SA esetében SATA, a PX-870A esetében IDE.
    Más tekintetben nincs különbség köztük.

    [ Szerkesztve ]

  • biglion-lord

    tag

    válasz kicsirigó7 #11257 üzenetére

    Igen közben sikerült találnom és elolvasgattam és így nem kell átalakító ezen felül nem találtam róla rossz leírást csak jókat írnak a Plextor típusúról + a gyengébb minőségű CD/DVD-t is megbízhatóan írja nem tűnnek el az írott anyagok. Bár nem értem mitől tűnik el az anyag vagy hibásodik meg, ha 1x tökéletesen ment. De ki tudja lehet nanorobotokat tartalmaz az LG és hasonló kategóriájú írók :DDD és mozgásban vannak. Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Plextor PX-870A ezt a típust fogom megvenni. Ja bocsi előzőleg elfelejtettem írni, hogy olvastam a privátot. Igen az a alaplap és bocsi nem jól írtam a DDR ramot támogatja a 400MHz-et bár ezt is érdekes beállítani, ha azt akarom hogy a 400 ennyin menjen és írjon ki. Jelenleg 333 megy így nem hibázik és jól megy, de ugye nem 1 mai darab és ahogy írtam csodálkozom rajta, hogy sok mai játékot is sikerül indítani rajta igaz sokat szenvedtem az összehangolással, de erről ennyit. A lényeg régen megérett a cserére jövőre talán meg is lesz csak ugye a jelenlegi gond, hogy nincs hely a merev lemezeken és nincs mivel kiírni a jelenlegi íróval nem akarok mérgelődni tovább. Köszönöm még 1x.

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz biglion-lord #11259 üzenetére

    200/266/333Mhz-n, az Atlon processzor támogatja az alaplapodon a DDR Ram-ot.

    Duron processzorral csak 200 Mhz-n

    Tehát pontosan ezért nem ment 400Mhz-val, az Atlon procival.

    Engem a 10-12 éves alaplappal kevertél meg. Mert akkortájt 100-200-400-600Mhz körül működtek még a Procik is.
    Közben találtam meg az alaplapodról a linket :B

    Egyébként azért tűnnek el az optikai lemezről az adatok, mert.
    Nem ismeri az író, az adott lemez belső mid-jét, és csak egy generál stratégiával 4x-en tudja megírni. Ami az általad is leírt hibákhoz vezet.

    DVD írók optikai lézerjének elhasználódása-elkoszolódása.
    Vagy ép már gyári-hibásan kapod meg a boltban az írót.

    Nem megfelelő verziójú, író program használata az adott meghajtónál.
    Ép ma történt meg velem hogy egy Samsung 203C író, egy régebbi ImgBurn progival egymás után rontotta el a +R DVD lemezeket. Miután felraktam a legújabb ImgBurn verziót, hiba nélkül írt minden lemezt.
    Sok fórumon azt tartják hogy régebbi írókhoz a régebbi író progikat kell használni.
    Az újabb írókhoz az újabb író progikat.
    Tehát mindig az adott íróval körülbelül egy időben kiadott íróprogram verziót kell használni.

    Vagy noname márkák használata fake mid kóddal.
    Ami annyit jelent hogy ismert márkák mid kódját teszik valamilyen kisebb gyártó lemezeire. Ezáltal meg tudják írni a meghajtók, de hosszú távon adatvesztés lesz a vége.

    Nem megfelelő tárolás.
    Napfénynek-hőnek-párának-vízszintes tárolásnak következménye hogy eldeformálódik a lemez.
    Vagy épp a belső szerkezet úgynevezett: (belső rohadásnak indul) idejekorán.

  • IRON STORM

    őstag

    válasz biglion-lord #11259 üzenetére

    Plextor 870A is Lite On belsős :Lite-on iHAP 422 8 Mediatek MT1859L

    Csak a TDi!

  • biglion-lord

    tag

    válasz kicsirigó7 #11260 üzenetére

    Ha jól emlékszem elég zűrös volt ez a KD sorozat abban az időben kisérlet stb és annyira túlzottan nem jött ki sok ebből, ha jól emlékszem és vagy 3 alaplapot cseréltem be akkor így lett a KD7 akkor ez volt a legjobb ami elérhető volt, igaz az árát azt nem felejtem el elég húzós volt abban az időben a konfig ma 3 gépet is lehetne belőle venni na de ez van változnak az idők. Az íróra visszatérve én a gyenge minőségnek vélem és a lencse korai vakulásnak köszönhető amiatt az írás módja megváltozik mivel korábban javítottam már asztali DVD-t és PC írót. Amikor nagyobb áramot adtam a fejnek akkor helyre állt a hiba, de megnőtt a melegedés mivel nem arra az értékre optimalizálták és idő után meghal. Csináltam olyat, hogy úgy állítottam be a fej áramellátást hogy a nagyon rossz minőségű lemezt is beolvassa mikor megadta magát akkor szétszedtem a fejet és fedeztem fel a lencse homályosodást. Gondolatom szerint ezért van az, hogy a gyengébb minőségű író korán hibázik mivel íráskor nagyobb a károsító hatás égetés miatt a lencsére mint olvasáskor és itt nagyon minimális eltérés is végzetes lehet olvasáskor. Gondolom a kicsivel drágább írók jobb lencsével szereltek és ehhez párosul a jó program is a jobb eredmény elérésére. Ezek az én tapasztalataim a régen végzett kísérleteim alapján. Ehhez párosul még a gyengébb minőségű lemez ami egyre gyengébb legalábbis az én tapasztalataim alapján főleg mióta bejött a Blu-Ray. A tárolás :F már úgy nyulunk hozzá mint a hímestojáshoz a tárolók puha anyagból vannak, hogy még kvarc se legyen rajtuk nem úgy mint régen a normál CD esetében, de az más kategória. Minden esetre elég szomorú, hogy az ember azt hiszi biztonságban van a féltve őrzött anyag és egyszer csak jön a meglepi. Köszönöm.

    IRON STORM neked is köszönöm segítséged illetve türelmetek.

  • CoDWaW07

    őstag

    Hello mindenkinek
    Egy ismerősömnek most halt meg a DVD írója ,és szeretne egyet venni, max 10K között
    Ti melyikeket ajánlanátok?
    Fontos lenne neki a megbízhatóság elsősorban

    ●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz CoDWaW07 #11263 üzenetére

    Mért nem olvasol vissza pár hsz-t :U

    A megbízhatóság sok mindentől függ. Kifoghatsz akár egy Plextornál is hibás darabot.
    Az írásminőségnél számít az adott író aktuális firmware-ja.
    Számítana az is hogy IDE-s vagy SATA csatolású kell.
    Mert lehet nincs is Sata2 csatlakozás az ismerősödnek az alaplapján.

  • CoDWaW07

    őstag

    válasz kicsirigó7 #11264 üzenetére

    JAh az kihagytam, Sata csatlakozású kéne

    ●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz CoDWaW07 #11265 üzenetére

    Én ezeket ajánlom.

    Sony Optiarc AD- 7240S- 7241S- 7243S
    Sony Optiarc AD-7260S- 7263S
    Lite-on IHAS 524
    Samsung SH S223F

    [ Szerkesztve ]

  • CoDWaW07

    őstag

    válasz kicsirigó7 #11266 üzenetére

    KÖszönöm a segítséget:R

    ●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

  • hogolyo

    csendes tag

    válasz kicsirigó7 #11266 üzenetére

    Sziasztok

    Mi alapján érdemes egyébként ezen írók közül választani? Vannak olyan gép konfigok amikben egyik jobban muzsikál mint másik?
    Sajna lehet olvasni rosszat Plextor írókról is miközben sokan a NEC/LG írókat favorizálják. Nekem viszonylag jó tapasztalatom van az NEC írókkal, de azért a mostanival volt már gondom is (annak ellenére, hogy specifikáció szerint tudja, nekem nem hajlandó kétrétegű -verba- lemezeket írni), illetve LG íróm is volt sokáig ami kitűnően írta a jó minőségű alapanyagot.
    Most tervezek új gépet venni, egyenlőre úgy tűnik Gigabyte H55M-USB3 alaplappal akarom használni. A Plextor íróknak jó híre van, de több helyen is olvastam már rossz véleményt róluk és szinte mindenki azt mondja, hogy nem éri meg azt a többlet pénzt. Gyanítom ezek erősen szubjektív vélemények esetleg 1-1hibás darab után :F
    Itt is olvastam korábban, hogy Asus és Sony írókat dicsértek. Nekem ezek már kb. 6-10 éve (anno CD írók) nem voltak palettán mert rettenet nagy csalódás volt mindkettő. Ezek az új meghajtók tényleg ilyen megbízható, jó vasak? Ha jól értem akkor a Sony Optiarc=NEC igaz?
    Ahol vásárolni tervezek nem lehet Lite on írót kapni és Samuból is csak a C és L-es végű kapható a Samsung sh s223Fhelyett.
    Szóval összegezve megéri a Plextor 880SA a plusz pénzt vagy a Sony Samu Asus is vetekszik minőségben? feleslegesen nem adnék ki +5k pénzt a Plextorért ha a többi is megbízható. :F

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz hogolyo #11268 üzenetére

    Szia!

    Hogy megéri-e Plextort venni? Ezt mindenkinek magának kell eldönteni.
    Azt hogy egy optikai író mennyire válik be, (márkától függően vagy függetlenül). Nehéz megjósolni.
    Amikor a Pio-kat dicsérték nagyon, nálam járt 4 típusa, de egy sem maradt 2 hétnél tovább.Nekem akkor a NEC AD-4550 és az LG H10N volt a befutó.

    A Samsungokat állítólag sokat visznek vissza gariba.Én már a harmadik szériát nyűzöm, de még mind jó. A régebbi íróim már a rokonságom vagy a barátaim gépeiben vannak.
    Az SH-203B, 203D és a SH-223F, a legjobban sikerült íróik eddig.
    DVD+R DL lemezeknél, csak a Verbatim és Ricoh lemezekhez ajánlott.
    Sima DVD-R+R lemezekkel is jól boldogulnak. Van némi firmware hiányosságuk, de csak a régebbi 8x-an írható alapanyagoknál.Mivel 2009-es a legutolsó frissítés, így az azóta kiadott lemezek mid-jével is lehet gond.Bár szerintem, azóta nem is adtak ki ujjat.Vagy ha igen, akkor azok még drága,professzionális nehezen beszerezhető limitált szériák.

    Valakiknek az ASUS írói jönnek be, másvalakiknek meg az LG írói.

    Márt írtam, de írta más is,ha visszanézel pár oldal hsz-t, hogy a Lite-on IHAS 324=Plextor PX-880 SA, de az
    ASUS DRW-24B1ST is detto ugyan az.
    Vagy is, mind a hármat a Lite-on gyártja. Csak a másik kettőnek átírták a nevét bios szinten, így más firmware megy rájuk, és más az előlapjuk. A belsejükben megegyeznek.
    Az nem mindegy, hogy mennyiért jutsz hozzá.
    Azt neked kell eldöntened hogy mely márka névben bízol meg.
    Én csak annyit javaslok hogy a Lite-on általában több firmware frissítést szokott kiadni az
    íróihoz.

    Samsung íróinál az SH- 223F sajnos már kifutó darab. Az újabb L és C széria már nem számít annyira jó vételnek. Valószínűleg már nem MTK chipszettel készülnek. Így nem lehet velük tesztelni. Írásminőségben is alulmaradnak az F szériához képest.
    De, az én saját tapasztalatom szerint, még így is jobbak mint az új LG-k.

    A Sony Optiarc az nem = NEC, Pár évig egyesült a három cég, de már szétváltak.
    Az írókat az Optiarc készíti NEC chipszettel, De csak ennyiben NEC termék.
    Amúgy jó bevált írók, az AD-724X sorozat, nagyon dicsérik őket. Főleg DL írásminőségük miatt.De normál lemeznél is jók.
    Az AD-7260X már az, ez évi kiadás. Még nem sok vélemény van róluk,szerintem nagyon jó író(k).De az idő majd mindent megmutat.
    A firmware frissítés miatt, már az új szériát érdemesebb venni. A kiforrottság alapját a régebbit.

    Vannak olyan gép konfigok amikben egyik jobban muzsikál mint másik?
    Igen vannak, mint ahogy már írta (kali) nekem is a #11193) hsz-ben.
    De a legtöbb esetben ez akkor derül ki, amikor már adott az alaplap és az író.
    Egy újabb lapnál ilyen esetben egy ACHI módra átállítással megoldódik a probléma.+ az operációs rendszer csere.
    Régi lapoknál ahol még SATA1 csatlakozás van, nem érdemes satás írót venni.
    Sajnos a fenti okok miatt, nem fogja egy pc bolt sem visszavenni az írót.
    De ne aggódj általában kicsi az esély arra, hogy egy új író nem fog jó lenni egy új alaplaphoz.
    Ha mégis akkor marad a magán úton eladás.

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz hogolyo #11268 üzenetére

    Annyiban helyesbítem magam, hogy az Lite-on IHAS 324 belseje lehet Sony Optiarc AD-7240S is. Lite-on IHAS 524 ami tuti Lite-on belsős.

    Még kapható pár helyen a [Samsung SH-S223F]

    [ Szerkesztve ]

  • gg72

    veterán

    Én továbbra is ajánlanám az LG GGC-H20LRB DVD-íróját, ami mellesleg Blu-ray és HD-DVD olvasó is, eddigi tapasztalataim alapján kiváló minőségben ír Verbatim és Sony lemezekre, ezekkel hozza azt a minőséget, mint az Optiarc 7203S és a Pioneer 116D íróim. Jelenleg 11-14ezer Ft körül kapható, ami nem sok egy ilyen meghajtóért, ráadásul a megjelenésekor 250 USD volt az ára: [link]

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz gg72 #11271 üzenetére

    Van ott 11.000- 30.000 ig.
    Vajon,ahogy már az LG-től megszokott, van jelentősége a betűsornak?
    LG GGC-H20LRB DVD-írója olcsóbb, ami mellesleg csak Blu-ray-t olvas?
    Amelyik HD-DVD olvasó is, annak a termék gyári kódja: GGC-H20L.AUAR01B
    De ez már 20.000 felett van.
    Érdekes módon az olcsóbbaknál csak a fényképen van HD-DVD jelzés, a leírásban nincsen jelezve, csak a Blu-ray:F
    A fene se bír már kimenni az LG-ből :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • gg72

    veterán

    válasz kicsirigó7 #11272 üzenetére

    Azért ez a nagy árszórás szerintem, mert néhány hete központi akció volt és valószínűleg az olcsóbb helyeken a meglévő készletet árulják.
    A betűjelzések: nem kell aggódni, mindegyik ugyanaz a meghajtó, a H20LRB a dobozos változat, a H20LRBB pedig a bulk. Az össze-vissza jelölések és a HD-DVD lehagyása a leírásból pedig a nagyker hibája, amikor egy hónapja én vettem, akkor eredetileg én bulkot rendeltem, aztán mégis dobozosat kaptam. :) A kisker szerint a nagyker ad meg hibás adatokat, de mondom, belül mindegyik GGC-H20L ugyanaz a meghajtó HD-DVD-képességgel.
    De aki meg biztosra akar menni, hogy dobozosat kap-e, felhívja a kiskert, mondjuk a PC Webshop-ot, ők eléggé megbízhatóak.

    [ Szerkesztve ]

  • hogolyo

    csendes tag

    válasz kicsirigó7 #11269 üzenetére

    A Lite-on íróval az a bajom, hogy nem árulja a IPON és ott szeretném egyenlőre a teljes konfigot megvenni. Sőt máshol is alig lehet kapni. :S
    ASUS-ból:
    ASUS DRW-22B2L ASUS DRW-22B2S kapható ott de nincs az a modell amit te javasolsz. :( Ezek már felejtősek vagy azért ezeket is érdemes megfontolni?
    NECből van 724x/726x kapható, illetve a NEC DRU-870S ami viszont már Sony felirattal fut.
    Samsung akkor kb kiesett, az LG Blue-ray olvasóval kombinált író egyébként nem hangzik rosszul, de sajnos az a típus nem kapható :S
    Plextor 880SA kapható de fenti modellek némelyike fele áron fut és a válaszodból nekem az jön le, hogy Plextor gyakorlatilag semmivel sem jobb, max egy "jobban hangzó" név mint a többi.
    Ha a fenti ASUS meghajtókban nem érdemes gondolkodni akkor vagy az NEC valamelyik modellje marad vagy másik boltba kell mennem külön a DVD meghajtóért.
    Nagyon csípném ha lenne Blue ray olvasó is a gépben, de gyanítom ezt még kicsit korai megvenni. Én azért arra számítok, hogy 1/2-1 éven belül jócskán feleződik az ára ezen meghajtóknak, anno a DVD-vel is kb. így volt.

  • gg72

    veterán

    válasz hogolyo #11274 üzenetére

    Ezeket az Asus-okat felejtsd el. Szerintem az Optiarc 724X/726X szériából válassz, jó írók. Az LG GGC-H20L ára biztosan nem fog már csökkeni, hiszen a jelenlegi ára az eredeti töredéke. Viszont a Blu-ray íróknál még várható csökkenés, az LG BH10LS30 jelenleg 25-30ezer körül kapható, talán megy majd még lejjebb is.

  • cunnir

    tag

    Sziasztok! segítséget kérnék, hogy milyen dvd írót vegyek! mert a mostani: NEC DVD_RW ND-3540A ATA Device egyre ritkában olvassa a dl dvd lemezeket! xbox backupokat szoktam írni vele! eddig kb 20 lemezt írtam, szerintetek vegyek új írót? jah az alap lapom ABIT KN9.
    és milyet vegyek satás-at megéri??? köszönöm a segítséget!!

    Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

  • hogolyo

    csendes tag

    válasz gg72 #11275 üzenetére

    Hát akkor szépen sikerült leszűkíteni a kört :)

    Marad az NEC írója, hacsak a vásárlásig nem jön még vkinek vmi jó ötlete.

  • Oldmobil

    aktív tag

    Sziasztok!
    Próbált már valaki asztali DVD íróból/lejátszóból kiszerelt SATA optikai meghajtót PC-re kötni?

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz cunnir #11276 üzenetére

    Igen, bátran vehetsz satás DVD írót.
    Azon az alaplapon 4db SATA2, 3Gb / s csatlakozó van.

    Olvasni, bármely márkájú DL lemezt tudja, de írni azt már nem mindegyiket.
    Szerintem ezzel van problémád. :)
    De ha az olvasással is problémázik, akkor megérett a cserére.

    A régi ND-3540A firmware frissítése, nem nagyon tartalmazza a mai 8x DL lemezek írási stratégiáit.
    Sőt nem is számíthatsz frissítésre, a legutolsó gyári (104 orig) 2006.02.09
    Legfeljebb a ezeket a belső mid kódos DL lemezeket tudja megírni:
    Verbatim 8x +R DL, MKM 002-000, MKM 003-000,
    Ricoh 8x +R DL, RICOHJPN D01-002,
    Maxel 8x+R DL, RITEK D03-001, RITEK S04-001
    Vagy ezt a 8x DL, CMC MAG D04-000 midet,

    Ha sokáig akarod még használni a játék gépedet, akkor
    vegyél Verbatim vagy Ricoh DVD +R DL lemezeket.
    Még akkor is ha új írót veszel.

    [ Szerkesztve ]

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz gg72 #11273 üzenetére

    Köszi a tájékoztatást, a Blu-ray- ban, HD-DVD-ben, még nem vagyok otthon.
    Egyelőre a sima DVD5 vagy a DVD9 megoldja a kiírni való GB igényeimet.

    De ha venni is fogok, akkor megvárom hogy lemenjenek az RW -k és a Blu-ray írható lemez ára. Egy elfogatható szintre. Mármint hogy megérje váltani.

  • cunnir

    tag

    válasz kicsirigó7 #11279 üzenetére

    köszönöm a segítséget! az írással nincs gond, maxel dl-lemezt használok, de van hogy csak 5-6 próbálkozás után olvassa be a lemezt! de utána ki írja rendesen! sima dvd-böl verbatiomot használok de azt egyből be olvassa! és milyen márkát ajánlasz??

    [ Szerkesztve ]

    Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz cunnir #11281 üzenetére

    Mivel DL-t is akarsz írni, így a Sony Optiarc AD-724X vagy AD-726X széria.
    De verba és ricoh lemeznél jók amiket (hogolyo)-nak(#11269) hsz-ben javasoltam.

    A Lite-on IHAS 524, Samsung SH-S223F, Asus DRW-24B1ST, írókkal, le is tesztelheted az írásminőséget.
    KProbe- Nero CD-DVD speed- Opti.Drive.Control progikkal.
    Ezzel az író hármassal kis eltérés van az írók/ programok közti,írásminőségről készített teszt eredmények között. Lévén mindhárom MTK chipszettes RW.
    De a Lite-on tesztje az elfogadott.

    A Opti.Drive.Control progival már a Sony Optiarc-ok is tesztképesek. De nem adnak teljesen valós képet az írásminőségről. Viszonyítási alapnak jók.

    DL lemezből már írtam hogy Verbatimot és a Ricoh lemezeit használd.
    Drága lesz a fejcsere az xbox-ban, az olcsó Maxel lemeznek köszönhetően. :)

    [ Szerkesztve ]

  • cunnir

    tag

    válasz kicsirigó7 #11282 üzenetére

    köszönöm! megfogadom a tanácsod! és verbát fogok használni!! és akkor veszek optiarc-ot:)

    [ Szerkesztve ]

    Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

  • hogolyo

    csendes tag

    válasz gg72 #11275 üzenetére

    Nem hagy nyugodni a Blu-ray dolog :)
    Mit lehet tudni ezekről a meghajtókról?

    LG BH10LS30 bulk fekete
    27.551 Ft
    LG CH10LS20 Combo
    18.192 Ft (14.553 Ft)
    PLEXTOR PX-B120U
    30.001 Ft (24.000 Ft)
    PLEXTOR PX-B320SA Fekete
    35.209 Ft (28.167 Ft)
    SAMSUNG SH-B083L/BSBP Fekete
    21.933 Ft (17.547 Ft)
    SAMSUNG SH-B083L/RSBP Fekete
    19.312 Ft (15.450 Ft)
    SAMSUNG SH-B123L/BSBP Fekete OEM
    21.829 Ft (17.463 Ft)
    SAMSUNG SH-B123L/RSBP Fekete BOX
    23.608 Ft (18.887 Ft)

    mondjuk ezek többsége írni is tud, nekem meg olvasás elég lenne egyenlőre, de ezeket találtam ipon-nál. Ha írás minőségben jó lenne valamelyik darab akkor lehet meggondolnám a vételt. Pl az az LG CH10LS20 elég hasonló típusszámnak tűnik mint amit te is említettél, felette pedig ott van amit mondtál író. Van vele vmi tapasztalat vagy hagyjam a csudába, és majd inkább később vegyek egy írót ha már esett az áruk :S
    Most elsődlegesen egy jó minőségű dvd írót akarok venni, de 2 meghajtóra semmiképp nem akarok áldozni amíg ilyen "drága a blu-ray olvasó/író.

    Előre is köszi

  • gg72

    veterán

    válasz hogolyo #11284 üzenetére

    Személyes tapasztalatom nekem csak az LG GGC-H20L meghajtóval van, meglepően jó minőségben ír, sőt, Verbatim lemezekre kiválóan, még a jittere is hibátlan Plextorral visszaolvasva. Egyenrangú a Pionner 116D/Plextor 716A/Optiarc 7203S íróimmal.

    A CH10LS20 az újabb széria, immár HD-DVD támogatás nélkül, írásminőségét nem ismerem. A Samsungokról annyit tudok, hogy támogatják a Blu-ray minőségellenőrzést, nekem ezért szimpatikusak.

    A Plextor belül biztosan nem Plextor, szerintem vagy LG, vagy Pioneer lehet.

    Ha számodra a jó írásminőség és a Blu-ray olvasás a fontos, akkor az LG GGC-H20L egyértelműen Best Buy és nem kell az Iponhoz ragaszkodni, ha ott nincs. ;)

  • flash-

    veterán

    mennyivel ír szerintetek jobban a NEC 7261s mint a 7241s ?

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

  • esox

    senior tag

    válasz kicsirigó7 #11050 üzenetére

    Sziasztok,

    az alábbiak közül melyik ajánljátok?

    DVD-RW Asus SATA-24B1LT Fekete + Fehér Előlap
    DVD-RW LG GH-22NS50RBBB OEM SATA Black
    DVD-RW Samsung SH-S223C/RSMS Box SATA Fekete/Ezüst előlap
    DVD-RW Samsung SH-S223L/BEWE OEM LightScribe SATA Fehér
    DVD-RW SONY SATA AD-5260S-0B OEM Fekete
    DVD-RW SONY SATA AD-7263S-0B OEM LabelFlash Fekete

    Esox

    __̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz esox #11288 üzenetére

    SONY SATA AD-7263S-0B

    Asus SATA-24B1LT

    Ha nincs szükséged LabelFlash és RAM írásra.
    SONY SATA AD-5260S-0B

    A másik három felejtős.

  • esox

    senior tag

    válasz kali #11289 üzenetére

    köszi kali

    __̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

  • esox

    senior tag

    válasz kicsirigó7 #11290 üzenetére

    Mivel a LabelFlash-t még nem próbáltam, és pár száz Ft a különbség (3980 - 4480) a két ajánlott Sony között, akkor veszem inkább a LablelFlash-est, hátha jól jön még később.
    Köszi mindekettőtöknek a segeítséget. Egy Plextor PX-750-est fog leváltani az új drive. Cimborámnak csak IDE író jó, nekem meg már ideje beújítani egy SATAs íróra.

    [ Szerkesztve ]

    __̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz flash- #11286 üzenetére

    2,37 %-kal. :O

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • kali

    legenda

    válasz Bogyó bá' #11293 üzenetére

    na, ezt miként állapítottad meg? :)
    milyen firmware verzióval, milyen lemezekkel, milyen írási sebességek mellett, és hányszor tesztelted?

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Bogyó bá' #11293 üzenetére

    Pontosan annyira volt komoly a válaszom, mint a kérdés....

    Mi a fontos egy DVD-írónál? Normális minőségű lemezt ne rontson, és az 2-3-5 év múlva is olvasható maradjon. Ezt meg nem lehet tudni egy új készüléknél, nemigen lehet tesztelni sem, illetve szerintem az éppen használt lemez minősége ezerszer jobban befolyásolja, mint az író konkrét márkája / típusa.

    Szerk.: Mire egy konkrét típusú íróról ténylegesen kiderülne, hogy 2-3 év után olvashatatlanok a lemezei, addigra már régen nem is gyártják az adott modellt, tehát egy esetleges "tartósteszt" eredményével sem mennénk semmire sem.
    Ezért nem egészen értem, hogy hogyan lehet ilyet kérdezni?!

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz Bogyó bá' #11295 üzenetére

    Mindegyik optikai rw gyártó, ha elkészít egy új írót.
    Gyári körülmények között, Optimalizálja az írási stratégiákat az éppen kapható DVD lemezekhez. + hozzá rakják a régebbi lemezekét is.
    Valamelyik márka jobban törődik ezzel, valamelyik nem.Valakinek jobban sikerül már az első is, valamelyiknek csak a 3-ik.
    Valaki csak 1 firmware frissítést ad ki, valamelyik 5-6 frissítést is, az adott írójához.
    De ez mind függ az adott író chipszettjén,hardver elemei minőségén is. Hogy milyen írási minőséget tudnak elérni a lemezeknél.

    Dvd lemezeknél, vannak jobb minőségű (A)grade lemezek, vannak B-C-D grade-k.
    Egy (A) grade-nél, jobban elvárhassa az ember hogy az a lemez, akár 8-10 év múlva is olvasható lesz. Vagy akár még tovább is. (Megfelelő tárolási körülmények között)
    Még ott vannak a Professzionális Archivál grade-k.Melyeknél a gyártók akár 50-100 év garanciát is vállalnak a lemezükre.

    Tehát abban igazad van hogy a lemez minősége jobban számít mint az adott író márkája/típusa.De nem ér semmit a jó minőségű lemez, ha az adott író firmware-ja nem tartalmazza a megfelelő írási stratégiát ahhoz a belső mid-kódú lemezhez.

    DVD lemez megírásakor nem elég az hogy, az adott DVD író ne rontsa el.
    Nagyon sokat számít az adott lemeznél, hogy milyen minőségben van megírva.
    Mert ez már egy jó alap egy megfelelően tárolt DVD lemez, várható élettartamát illetően.
    Na ilyenkor számít a DVD írónk márkája,de legfőképp a pontos típusa.
    Éppen ezért érdemes letesztelni, legalább a számunkra fontos kiírt lemezeket egyből. Ne egy hónap múlva jöjjünk rá hogy a lemez olvashatatlan.

    Egy magas 280 PI- 4 PIF értékek felett megírt lemez, akár már egyszeri olvasásnál beadja a kulcsot egy gyengébb optikájú asztaliban.
    De elég egy erősebb karc bármennyire jól írt optikai lemeznél, és nem ér az egész semmit.

    A legegyszerűbb teszt, amit minden dvd íróval el tudunk végezni az a nero Benchmark olvasási tesztje.
    Ha ezt lefuttatjuk akkor egy szép egyenletesen növekvő olvasási görbét kapunk.
    Ha nagy visszaeséseket tartalmaz, akkor már elkezdhetünk nyugtalankodni.
    Ilyenkor elgondolkozhatunk azon, hogy le kellene futtatnunk egy professzionálisabb PI- PIF- jitter tesztre is alkalmas íróval is a lemezünket. Vagy kiírni még egyszer, más alapanyagra.

  • kali

    legenda

    válasz Bogyó bá' #11295 üzenetére

    előttem már elég részletesen lírták, de a lényeg, hogy igen is elég sok következtetést lehet levonni sok - sok tesztetéssel, ha a megfelelő módon és körülmények között végzed el, szóval nem volt az a kérdés annyira buta... :U

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz kicsirigó7 #11296 üzenetére

    Én már olyan mértékben csalódtam az optikai meghajtókkal történő archiválásban, hogy másfél éve csak harddiszkre mentek minden fontos dolgot.

    Hobbim a fotózás, rengeteg nagy méretű RAW-képet kell elmentenem, a feldolgozott, végleges jpeg-ekkel együtt. Jelenleg azt a "rendszabályt" alkalmazom, hogy az összes képet az én gépemről (külön vinyó van erre a célra benne) átmentem a feleségem gépére (külön partícióra) hálózaton keresztül (van komoly villámvédelem is a lakásban), valamint egy harmadik helyiségben tárolt SAMSUNG hordozható vincsire is kiírom. Ha új fájlok keletkeznek, akkor 2-3 havonta "szinkronizálom" a tárhelyeket. Legrosszabb esetben ennyi munkám veszhet el.

    Régebben "százával" gyűltek a CD-k, majd később tucatjával a DVD-k, mindenből 2 darab, egyik a hátam mögötti polcra, a másik a hálószobai szekrénybe került. Aztán előfordult, hogy egy 5 évvel ezelőtti képet kellett volna előszednem, és mindkét, soha nem használt (!!!), tehát nem sérült lemez olvashatatlan volt. Pedig nem a legolcsóbb, hanem erős középkategóriás lemezekre írtam.

    Olyan is előfordult, hogy egy régebben megírt CD-lemezt (4-5 éves) egy vadiúj DVD-íróban nem tudtam olvasni, de mentőötletként elővettem a már rég kidobásra ítélt, padláson dobozban hányódó ezeréves CD-írót (LG egyébként), amin hajdanán készült, és nyögve-szenvedve ugyan, de meg bírtam menteni a dolgaimat. És mi lett volna, ha a régi vackot kidobtam volna?

    Szóval a saját rossz tapasztalataim alapján az optikai meghajtókat hosszú távú, biztonságos archiválásra én már nem merem használni...

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz Bogyó bá' #11298 üzenetére

    Ha már így elkanyarodtunk az alap témától.
    Akkor most elárulom neked hogy a te módszered sem tökéletesebb adatmentésre, mint ha lemezeken tárolnád őket.
    Sőt a lemezen biztonságosabb. A lentebb írt módszerrel csinálva.

    Ha már merevlemezben bízol inkább meg akkor csinálj RAID tömböt a gépedben.
    Több ismerősöm is van, akinek Raid-5 Vagy Raid-7 módban menti a fontos dolgokat a gépe.Külön tűzfallal védve.
    Mert jelenleg ez az egyik legjobb biztonsági mód.
    Kevés az esélye hogy ennyi HDD-ből egyszerre kettőnél több meghibásodjon.
    Ezen kívül ők is használnak külső keretben lévő HDD-ket.

    Van olyan ismerősöm is. Aki, általában három biztonsági mentést készít az adott anyagról, három különböző márkájú, (letesztelt) DVD lemezre. Egyiket elérhető közelségben, a másik kettőt egy-egy direkte erre a célra gyártott speciális alumínium kofferben. Különböző helyiségekben, vagy akár másik lakásban tárolva.

    Ha azt nézzük hogy a HDD-k folyamatos használat mellett, átlag 2 évet bírnak.
    Ezután előfordul náluk vezérlőpanel hiba, vagy épp a mágnes lemeznél a szektorhibák.
    Amiknek a vége adatvesztés (azon a HDD-n.)
    Viszont egyből menthetőek a még hibátlan többi merevlemezről, egy újra.
    Így mindig lesz egy új HDD amitől az elhasználódásból származó idő, újra indul.
    Csak ép eléggé költséges, HDD RAID módban tárolni a fontos dolgainkat.
    Mert az ajánlott HDD erre a célra a 250GB-osak, az ettől nagyobbak, már sokkal hamarabb szektorhibásak lehetnek. Az adott felépítésből adódóan.( Több lemez több fej= gyengébb sérülékenyebb felépítés.)

    Optikai lemezen tárolva az említett módon, olcsóbb. Hosszabb ideig jelent biztonságos mentést. Viszont ezeket nem árt átlag félévenként újraellenőrizni. Ezáltal időigényesebb.
    Ráadásul idő kell egy adott fájl megkereséséhez.

    De akinek fontosak a dolgai azok mindkét módszert alkalmazzák egyszerre. Pénzt időt nem kímélve. Így nem lehet olyan körülmény, villámcsapás- tűzeset, betörésből származó kár, hogy egy biztonsági mentés meg ne maradjon.

    [ Szerkesztve ]

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz kicsirigó7 #11299 üzenetére

    Igazad van, a RAID-tömb a tuti. Hacsak nem egy villámcsapás, hálózatkimaradás miatti táp-elszállás egyszerre viszi el az egészet.

    A magam részéről a külső merevlemezekben hiszek, hiszen annak az esélye, hogy az alatt a pár perc alatt menjen tönkre a PC tápja, míg csatlakoztatva van, igen csekély.
    Sőt, elhasználódásról sem igen beszélhetünk, ha évi pár órát üzemel. Leejtésre kell csak vigyázni.

    Mondjuk 2 példányban kellene ilyenre is archiválni.....ha lesz rá fölös pénzem, meg is fogom tenni.

    Az optikai eszközökre való archiválásban nem hiszek. Az tuti tönkremegy pár év alatt. (Normál, boltban kapható lemezekben gondolkodva) A félévente újraírás meg fölös pénzkidobás és macera.

    Újraírható DVD-t régebben szoktam használni adatok szállítására, de mióta van 4-8 GB-os pendrive, így nálam már ez sem játszik.

    Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Új hozzászólás Aktív témák