Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz tikshow #59095 üzenetére

    Ez most egyre nehezebb kérdés, mert kifuttatták a gyártók a kedvező árú (200-300e) vázakat és amit még árulnak kissé koros, vagy szerintem túlárazott, valamint a profibb&drágább vázak maradtak. m4/3 vonalon vagyok, abból újonnan a GX9, G90, vagy Olympus EM10mk4 az alap, low budget a GX880, de annál talán jobb vásár a GX80. Tárgyfotóra meg lehet próbálni a kit objektíveket, de szerintem egy portré obi jobb erre a célra, Oly 45/1.8 vagy Lumix 42.5/1.7. Én mindenből használtat vennék, úgy sokkal kedvezőbb 50-70e ért és profi vázakhoz is hozzá lehet jutni 200e körül, pl GH5/G9, EM1mk2. Tárgyfotónál m4/3 előnye a nagyobbnak adódó mélységélesség, ehhez van egy felkapott újdonság (bár ez is több éves) a highres mód, ez csak az EM5 mk2 váztól van az Olympusokban, ekkor több fotóból készít egy nagyfelbontású képet, állvánnyal működik.
    Sonyból a legolcsóbb 4k-s aszem az A6300 ami szintén nem mai darab. Vlogolásra népszerű a ZV-E10, bár annál némi panasz van a túlmelegedésre. Dummy akksira mindenképp szükséged lesz, hogy állandóan mehessen a kamera még tárgyfotónál is praktikus. Sonyval általánosságban gyorsabb a fókuszálás, jó a követő módjuk és van kb 1fé zaj előnye.
    Annak nézz utána melyikkel lehet 30 percet meghaladóan videózni. Vlognál van még egy aprócska probléma, a legtöbb fényképező FHD-ban meglepően gyenge minőségű (valszeg alacson felbontásból méretez feljebb), nagy a szórás, (egy kis segítség) ezért érdemes 4k-ban nyomni és abból méretezni, ehhez ajánlott egy hdmi capture eszköz. Ennek van némi hátránya is, jobban melegszik a hardver és általában 30fps a max. Külön tudomány hogyan lehet jó képminőségben élőzni.

Új hozzászólás Aktív témák