Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Hamarosan szeretnék gépet fejleszteni, és kinéztem magamnak egy Intel Core i7-6700 CPU-t, mellé pedig egy ASUS Sabertooth Z170 Mark 1-es lapot. A memória még kérdéses, remélhetőleg sikerül valami alacsonyabb kialakításút szerezni bele.

    Ehhez a konfigurácihoz milyen hűtőt ajánlotok? Az adatlapomon ott van a többi egység is, a ház elég mély, de a jelenleg használt Thermaltake Frio CLP0564 hűtő már épphogy belefér, ehhez kellene igazítani. Léghűtés érdekelne, vagy olyan zárt rendszerű víz, ami tutira szivárgásbiztos és bírja a félévenkénti teljes portalanítással járó ki-be szerelést. Tuningolva nem lesz a processzor, a lényeg a betonbiztos stabilitás, minél halkabb és hűvösebb működés mellett.

    Köszi előre is. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz jim bcs #73143 üzenetére

    Megtartanám én, ha valóban jó lenne hozzá. Nem a teljesítménnyel van a gond, hanem a kialakítással. A dobozában lévő leírás szerint ugyanis nem támogatja az LGA 1151 foglalatot, csak LGA 1366, LGA 1156, illetve LGA 752 CPU-k hűtésére való. Ezért kell másik.

    A keret nagyjából úgy 10-15K körül lenne jó, de majd később derül ki, mennyi fér még bele, ha a RAM kérdése is tisztázódik, mert perpillanat annak az ára a legnagyobb kérdőjel.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz jim bcs #73143 üzenetére

    Így első ránézésre a be quiet! Pure Rock tűnik jónak, 13K-ért szerintem bele fog férni. Köszi a tippet. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz DiszNóÓl #73146 üzenetére

    Értem. Akkor jó, így legalább megspórolok egy kis pénzt. Egyébként akkor meg a dobozra simán ráírhatták volna, hogy ezekkel is kompatibilis. Nem mindenki ért hozzá annyira, hogy ilyesmit kívülről fújjon. Köszi a felvilágosítást. :)

    Már csak emiatt aggódok: Végzetesen meghajolhatnak az Intel Skylake processzorok egyes hűtők alatt

    Bár a mostani hűtőn nincsenek akkora erővel meghúzva a csavarok, és így is a helyén tartja a súlyt, de a Frio sem egy könnyű darab, remélhetőleg nem lesz vele probléma.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz DiszNóÓl #73150 üzenetére

    Oh. Oké, igazad van, nézzétek el nekem, már nagyon kimerült vagyok agyilag. Holnap megint elkezdődik a meló, a hétvége úgy elszaladt, hogy észre sem vettem, és ettől picit elfelhősödött az agyam... :B :DDD

    Elnézést, de tényleg nem tudtam. Meglátszik, hogy már régen cseréltem gépet. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz jim bcs #73152 üzenetére

    Nem futottam át, pedig kiszúrja a szemem, de tegnap már nagyon hétfői hangulatom volt. :B

    Időközben az is kiderült, hogy a RAM valószínűleg egy G.Skill F4-3000C15D-16GRK Kit lesz. Most már csak az a kérdés, hogy ha meghagyom a Thermaltake Frio CLP0564 hűtőt, akkor el fog-e férni mellette a memória, mert a mostani lapban a négy slot közül csak hármat tudok használni, a negyedik fölé belóg a CPU hűtőn lévő ventilátor.

    Igaz, egyelőre csak két modul lesz benne, de mivel ezt a lapot - és egyúttal a procit és hűtőt is - minimum négy évre tervezem, előfordulhat, hogy később bővíteni kell a RAM-okat, és egyszerűbb lenne egy másik ilyen kitet bepakolni mellé, mint eladni a régit és felárral venni 2x16-ot (Bár optimálisabb lenne, ez tény).

    És ha már itt tartunk - de ezt már tényleg csak szőrszálhasogatásként mondom :DDD , a weboldalon viszont feltüntethették volna a kompatibilitási listán a 1151/1150/1155/1156 támogatást. A dobozon érthető, hogy nincs rajta, de ott lehetett volna frissíteni. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz jim bcs #73156 üzenetére

    Akkor jó, ez megnyugtató.

    A hűtővel kapcsolatban meg tényleg nem tudom, miért nem jutott eszembe megnézni a specifikációkat. :B Mindenesetre köszi, most már nem rontom itt tovább a levegőt. Köszi mindent. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Pár napja cseréltem le a procimat egy AMD Ryzen 7 5800X-re. Jelenleg az a Cooler Master MasterLiquid ML360R AIO van rajta, ami a 3700X-en is volt, de úgy tűnik, hogy az 5800X-nek ez már kevés. A ZEN 3-topikban azt mondták, hogy ez a Cooler Master-féle AIO nem éppen a legjobb minőségű hűtő, és nagyon úgy tűnik, igazuk van. Kizárólag azért vettem ilyet, hogy passzoljon a Cooler Master ARGB-bulidbe, amit tavaly raktam össze.

    A 3700X-hez tökéletes is volt, de az 5800X pillanatok alatt felmegy alatta 80°C-ig, már nem elég neki ez a hűtő. Ezért szeretném cserélni, mert most ECO-módban használom a CPU-t, ekkor durván 20°C-al alacsonyabb a hőfoka, de persze ennek a teljesítmény látja a kárát. Márpedig nem azért vesz az ember ilyen CPU-t, hogy ne használja ki, ami benne van.

    Ehhez kérném a segítségeteket, hogy olyan léghűtéseket ajánljatok, ami megfelelően le tudja hűteni az 5800X-et, és kellően halk is ahhoz, hogy hajnalban ne zavarjam a többieket, ha bekapcsolom a gépet. Köszi előre is. :R

    1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
    - Kerül, amibe kerül, csak le tudja hűteni az 5800X-et ECO-mód nélkül is.

    2.: Milyen házba kerül?
    - Cooler Master Cosmos C700M

    3.: Milyen alaplapra lesz?
    - Gigabyte X570 Aorus Pro

    4.: Processzor típusa?
    - AMD Ryzen 7 5800X

    5.: Ramok típusa?
    - G.SKILL TridentZ Neo 32GB (2x F4-3600C16D-16GTZN)

    6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
    - A lényeg, hogy jól hűtsön, halk legyen, és ha lehet, legalább a ventiken legyen ARGB is, hogy passzoljon a bulidbe.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Ribi #92267 üzenetére

    Nem tudom, annyira nem régi még, hogy kevés legyen benne a víz, durván egy éve vettem. A paszta is vadi új, az sem lehet a gond.

    Egyébként is, csak kíváncsi voltam, hogy milyen egy AIO, kipróbáltam, de amúgy sosem terveztem hosszútávra vízhűtéssel. A léghűtésekkel sokkal kevesebb gond van, ezért is akarom visszacserélni arra.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #92268 üzenetére

    A Cooler Master MasterAir MA620M-ről mi a véleményetek? Sok helyen dícsérik, és nekem tökéletesen passzolna a Cooler Master build-be. :) Plusz tetszik is. :P

    Vagy esetleg a Cooler Master MA610P. Ezek lennének jók a buildbe, de persze kérdés, mennyire jól hűtenek. Valaki próbálta már valamelyiket? :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Ribi #92272 üzenetére

    Mi lenne? Léghűtés lesz rajta víz helyett... :)

    Időközben kicsit beállt amúgy a cucc, ezt írtam már odaát a ZEN 3 topikban is, úgy tűnik, hogy amikor portalanítottam a gépet, picit összekeveredett benne a levegő, és valószínűleg pár "buborék" bennrekedt valahol a hűtőben, azért nem volt megfelelő a hatásfoka. De most már jó, így végre nem kell ECO-módban használni a procit, most olyan 60-70°C körül járkál a hőfoka, ami szerintem már elfogadható.

    De ettől függetlenül le akarom cserélni majd később, mert jobban szeretem a léghűtéseket, viszont ezek a Noctua Chromax NH-D15-féle szörnyetegek annyira nem tetszenek kinézetre, ezért is akarok valami mást, ami passzolna a jelenlegi buildbe. Emiatt érdeklődtem a fenti két Cooler Master hűtő felől, hogy mik velük a tapasztalatok... Vagy nem-e tudtok esetleg hasonlót, ami jól hűt és dizájnosan is néz ki, nem csak egy nagy fekete kocka az egész.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Speed® #92274 üzenetére

    Köszi.

    Mint mondtam, nem most tervezek váltani, viszont azt sem akarom, hogy mire odajutok, addigra tönkremenjen és ne tudjam eladni. Én nem értek az AIO-k karbantartásához, mármint folyadékot tuti nem tudok cserélni benne, vagy ha korrodál és lerakódik a belsején a kosz, nem tudom kipucolni. Kidobni pedig nem szeretném. Úgyhogy lehetőleg addig akarnám eladni, amíg még nincs komolyabb baja, és visszaváltani léghűtésre, mert azzal nem kell ilyesmikkel foglalkozni. Ez most egy teszt volt, hogy milyen, de nem akarok sokáig AIO-t használni.

    A Cooler Master MasterAir MA620M-ről nincs senkinek tapasztalata? Mert az tetszik eddig legjobban, de n

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #92275 üzenetére

    Bocsi, közben elbambultam, és elküldtem befejezetlenül. :B

    Szóval, azt akartam írni, hogy nem tudom, mennyire hatásos egy ventilátorral. Bár a teszteken dícsérik, jó lenne valakitől személyes vélemény.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz RoliHero #92277 üzenetére

    Én 3700X-ről váltottam 5800X-re, és sokkal jobban melegszik, érdemesebb jobb hűtést nézni rá a biztonság kedvéért. Nekem egy Cooler Master MasterLiquid ML360R AIO hűtőm van, amit 3700X mellett gyakorlatilag meg sem hallottam, olyan halkan üzemelt, és a proci sem volt melegebb 50-60°C-nál még erős terhelés mellett sem.

    Most, az 5800X mellett, még így is, hogy közben úgy-ahogy normalizálódott a helyzet, amikor felboostol 5GHz környékére, érezhetően megkínlódik a hűtő, hogy lépést tartson vele. Ilyenkor a pumpának és a ventiknek a hangját is sokkal jobban hallom (nyilván gyorsabban forognak), és a proci 60-70°C között van, sőt, ha valami jobban megisszasztja, néha 75°C-ig is felmegy.

    Szóval én mindenképp ajánlok jobb hűtőt rá, viszont itt nem vagyok szaki, AIO terén meg különösen nem, szóval majd a többiek megmondják a tutit. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Már egy ideje AIO-hűtést használok a procin, amit még a Ryzen 7 3800X-hez vettem és ott elég is volt, ám a Ryzen 7 5800X hirtelen melegedési hullámaival egyre kevésbé bír el, úgyhogy nincs mese, kell egy izmos léghűtő. Egy csendesebb fajta. Ehhez kérném a segítségeteket, hogy melyik hűtő lenne a megfelelő, ami csendes, és jól bírja az 5800X hirtelen melegedéseit.

    1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
    - Úgy 50K körül, de ha van olcsóbban is hasonló hatásfokú, nyilván az jobb lenne.
    2.: Milyen házba kerül?
    - Cooler Master Cosmos C700M (A hivatalos oldal szerint 198 mm-ig támogat hűtőket).
    3.: Milyen alaplapra lesz?
    - ASUS ROG Strix X570-E Gaming WiFi II (Év végén csere Intel LGA 1700-ra, az is ASUS ROG Strix alaplap lesz, de a pontos típusát még nem döntöttem el).
    4.: Processzor típusa?
    - AMD Ryzen 7 5800X (Év végén csere i7-13700K-ra).
    5.: Ramok típusa?
    - G.SKILL TridentZ Neo 32GB DDR4-3600MHz (2x 16GB Kit, 4 modul, 4x8GB).
    6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
    - Fekete kellene, minél halkabb és erősebb, annál jobb, még akkor is, ha túlzásnak tűnik.

    Év végén platformot szeretnék váltani, azaz visszatérnék Intelre, a jelenlegi állás szerint LGA 1700-as foglalatra váltok majd, egy i7-13700K procival, DDR5 RAM-mal, de ezek még tervek, nincsenek kőbe vésve. Mindenesetre jó lenne, ha az LGA 1700-as foglalathoz lenne felfogató a hűtő dobozában.

    Előre is köszönöm. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Rowon #95098 üzenetére

    Szia.

    Köszi szépen, ez a Noctua jónak tűnik, bár az ára határértéken van, de ezt a márkát nagyon dícsérik, úgyhogy valószínűleg ez lesz a befutó. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Rowon #95100 üzenetére

    Rendben, mindenképp jelzek majd, hogy mit sikerült alkotnia az 5800X-szel, majd utána a 13700K-val is. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz MegalodonS #95102 üzenetére

    Feketében sajnos nincs ilyen, ahogy nézem, pedig nekem olyan kellene. Meglátom, attól függ, hogy alakulok később, ha nem lesz pénzem a drágábbra, megnézem ezt. De külföldről nem tudok rendelni, hazai webshopból kellene, árukeresőn pedig nem szerepel ez a típus...

    MOD: De lesz fekete, hála istennek. :R

    Ok, akkor beteszem a lehetséges opciók közé, ha meglátom valamelyik hazai webshopban. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Rowon #95106 üzenetére

    Hát ja. Nem lenne semmi baj, ha egyből át tudnék váltani DDR5-re, mert akkor direkt olyan memóriát vennék, ami elfér alatta. Sajnos egy fél évet még úgy kell használnom, hogy magas RAM-ok vannak a lapban. Mindenképp olyan hűtő kell, ami alatt elférnek. DDR5-ből már mindenképp valami alacsonyabbat nézek, de addig valahogy meg kell oldani.

    Köszönöm mindkettőtöknek, majd még meggondolom. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Rowon #95106 üzenetére

    Eszerint a kép szerint, ha stimmelnek a méretek, akkor elférnek alatta a RAM-ok, mert 51mm magasnak írja az oldalsó részt. Szerintem egyelőre nem lesz nagy baj abból, ha az 5800X használatának időtartama alatt egy kicsit fentebb kell tenni az első ventit. Addig kell csak így lennie, amíg az AMD proci lesz alatta, utána úgyis RAM-csere lesz alacsonyabbra.

    Majd a 13700K-nál lesz fontos a teljesítmény (Bár nem biztos, hogy i7-re váltok, lehet, hogy megelégszem az i5-13600K-val is. Anyagilag kell most egy kis kompromisszum.)

    Ahogy nézem, ez támogatja az LGA 1700-at is, szóval azzal sem lesz gond. Most 50 euróért van Amazonon, csak kérdés, hogyan tudom megrendelni onnan. Nekem nincs megfelelő kártyám, de majd megkérdem havert, ő kint él Németországban, talán tud nekem hozni egyet, ha legközelebb jön haza...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Cifu #95130 üzenetére

    "Nem akarlak eltántorítani, de más opciókat nem akarsz megnézni? Azért a hazai kínálatban is vannak életképes alternatívák."

    Dehogynem, éppen azért kérdeztem meg korábban, hogy mit ajánlotok ehhez a konfighoz, ami majd a következő platformon is használható marad. Nyitott vagyok a javaslatokra, eddig csak ezt a pár típust ajánlottátok, nyugodtan mondhattok még más alternatívákat is, amiket személy szerint jónak találtok. :R

    Ami a lényeg: a megcélzott platform az Intel LGA 1700, valószínűleg egy i5-13600K-val, inkább az alaplapra és a memóriákra költöm azt a különbözetet, amibe az i7-13700K kerülne. Szóval olyan hűtő kell, amiben gyárilag benne van az LGA 1700-as felfogató, mellette pedig fel is készítették a Chiplet-dizájnra (ahol a procinak egy adott része jobban melegszik). Ennyi. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kromatika #95166 üzenetére

    Szia.

    Köszi szépen, mindenképp megfontolás tárgyává teszem. :R

    És a többieknek is köszönöm az ajánlásokat. Végigböngészem a teszteket és majd szólok, ha sikerült döntenem. Mindenképpen váltok léghűtőre, mert az AIO-t egyre nehezebb elviselni. Alapból nem lenne semmi baj vele, nagyon jól tette a dolgát a Ryzen 7 3800X mellett, ráadásul semmi hangja sem volt, egy Dark Rock Pro 4 után érkezett, ez volt az első vízhűtésem, és teljes mértékig elégedett is voltam vele. Majd jött a Ryzen 7 5800X, és minden a feje tetejére állt. Érezhetően nem bírta kezelni a Chiplet dizájnból adódó hirtelen, egy kis pontban történő hőmérséklet-emelkedéseket, amint megnyitottam egy böngésző ablakot, vagy bármit, amihez CPU-erő kellett, a ventik azonnal felpörögtek az AIO-hűtőn, ahogy próbálta kompenzálni a hőt. Ez oda vezetett, hogy folyton csak felpörgött-leállt-felpörgött-leállt, csak akkor nyugodott le, ha teljesen idle volt a gép. A BIOS-ban be kellett kapcsolni az ECO-módot, így már többé-kevésbé elviselhetőek a felpörgések, de még így sem bírja kezelni, látni, hogy nem az új generációkhoz tervezték...

    Nincs mese, váltani kell. Ennyi elég volt AIO-ból, bármilyen jól is nézett ki így a gép belseje, de a ventik pörgése kikészít...

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Cifu #95174 üzenetére

    Nekem most így van belőve, alapból járatom folyamatosan 50%-on, ez már elég nagy hűtést ad ahhoz, hogy ne nagyon menjen 60°C fölé a proci, de ez csak az ECO mód mellett működik, ha kikapcsolom, lazán felugrik 70°C-ra is, amikor felboostol.

    Tudom, hogy nem ez az ideális, de egyelőre így tudom elérni, hogy arra az egy-két hétre, amíg meg tudom venni az új hűtőt, addig még elviselhető valahogy a hangja.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Üdv újra mindenkinek. Szóval, átnéztem a fentebb linkelt teszteket, és még egyszer szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget. :R

    Sajnos közben úgy alakult a dolog, hogy összesen csak 35K-t tudok a hűtőre szánni, szóval az általatok ajánlott típusok közül a

    Deepcool AK620 ZERO DARK

    tetszik, ez most 30K környékén kapható, és ahogy nézem, jó lesz az LGA 1700-ra is.

    Szerintetek ez megfelelő, vagy valaki tud jobbat ajánlani? Magyar webshop (árukereső), és lehetőleg pár napon belül elérhető kell, mert éppen most vitték el hivatalosan az AIO-t, holnap ki kell szerelni és feladni, szóval nem akarok sokáig gép nélkül lenni.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Rowon #95192 üzenetére

    Akkor hasonló az ízlésünk, mert nekem is tetszik ez a letisztult forma. :)

    Meg is rendeltem, keddre ígérik, remélhetőleg meg is érkezik addigra. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok ismét.

    Tegnap este jött meg a hűtő, beszereltem, és bár eddig még nem volt időm bővebben letesztelni, de az már most látszik, hogy sokkal csendesebb, mint az AIO volt. :K

    A CPU hőfoka most idle állapotban: 35-40°C, terhelés alatt: 60-65°C, mindez úgy, hogy végre nincs ECO-módban a proci. :))

    Hétvégén alaposan megnyúzom a Diablo IV-gyel, és majd elmondom, hogyan alakultak a dolgok.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Zamma #95244 üzenetére

    Van azért egy kis hely közötte. :) Egy AMD Ryzen 7 5800X van alatta, elég szépen melegszik, ezért kellett lecserélni a régi hűtőt, mert az már nagyon hangos ventikkel tudta csak kordában tartani.

    Amúgy egy negyedórára lefuttattam most a Diablo IV-et, nemrég értem haza, és azért látszik, hogy ez már jobban megdolgoztatja a procit, mint reggel az a kis videó-kódolás, amivel kipróbáltam. Itt már felnézett 70°C fölé is, ahogy korábban a víznél is ekörül mozgott. Viszont nem mindegy, hogy zúg, mint az állat, vagy csendes. :)

    A VGA hűtőjére viszont nem lehet panasz, a GPU 70°C fölé nem igazán melegszik fel. Ok, most csak negyedórát mértem, holnap majd több időm lesz tovább futtatni.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Rowon #95247 üzenetére

    Igen. Sokkal halkabb, mint a másik volt. Mondjuk közben egy másik oldalon, ahol szintén meséltem erről a problémáról, többen megjegyezték, hogy a Cooler Master AIO, ami volt nekem, az a legalja a konstrukciónak, szóval nem igazán meglepő, hogy lecserélem. Én mondjuk nem ítélem el szegényt, mint mondtam, a Ryzen 7 3700X-el semmi baja nem volt, nem kellett nagyon pörgetnie magát, hogy lehűtse. Az 5800X más tészta, ezt már érezhetően nehezebben bírta, de ettől még nem kell leírni teljesen.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Zamma #95249 üzenetére

    Rendben, köszi, nemsokára úgyis megjön a VGA-támasz, akkor átfordítom a CPU és a hátsó venti irányát.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák