Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv minden ezt az üzit olvasónak!

    Nyár óta állandóan fejlesztgetem a gépem, alig van összerakva, most is épp cucc-csere előtt állok. Egy Thermalright Ultra Extreme-em van, amit lappoltam (políroztam a talpát), mert gyárilag mint a teáskanál alja, olyan domorú és egyenetlen volt. És kapott egy leszorítóerőt növelő alátétet is. Egy 1500RPM-es xigmatek venti csücsül rajta.
    2 kérdésem lenne hozzátok!
    Az egyik, hogy szerintetek meddig lehet használható a hűtő a jövőben megjelenő platfromokon azok hőtermelését nézve, nem tekintve a lefogatóbeli inkompatibilitást? Valamint, ha esetleg mégsem kompatibilitást és teljesítményt tekintve döntenék, hanem ár-érték arányban, akkor melyik hűtőt/hűtőket ajánljátok? Jelenleg csak 775 foglalattal való kompatibilitás ami szükséges, ha másra is jó, nem baj, de nem létszükség. Egy 4magost bírjon el 1,16V körüli feszen (3,8GHz). Toronyhűtőt szeretnék, valamint 9 centi alá ventiméretben ne menjünk, ami lehet mellékelt, vagy külön megvásárlandó is, az "integrált" megoldás csak nagyon olcsón jöhet, vagy nagyon jó vélemények alapján. Lehet használtan jó árú és újonnan best buy is, csak jelezzétek meik kategóriába tartozik amiről beszéltek. Tudom, eléggé leszűkítettem, de még így is nagy a lista és tanácstalan vagyok.
    A válaszokat előre is köszönöm,
    Dávid.

    Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

  • válasz proci985 #22685 üzenetére

    Először is köszi a választ!
    Másodszor pedig azért akarom cserélni a true-t, mert szeretnék minél több pénzt visszanyerni a gépből és a true sok nekem. A procin kívül semmit sem adtam még el, de már siratok mindent és előre megbántam. Szóval tudom, hogy jól nem járhatok, de az autómra szeretnék most költeni egy kisebb összeget, amihez hozzátenne a gépből befolyó pénzösszeg is.
    Azért egy Szandi 2600K 5,2G-n termeli a hőt rendesen 32nm ide, vagy oda. Vagy nincs igazam?
    A fentiek tudatában milyen hűtőket ajánlasz? (mintha nem is tudnád, hogy van egy truem, most akarok venni frissen egy hűtőt) Jöhet mindenféle, ami befér a kritériumaim határán belül. Olyan infokkal se kíméljetek, mint pl.: akkor jön meg az ereje, ha 80+cfm venti van rajta, vagy passzívan a legjobb, vagy lefogatómodtól éled fel, 3,5GHz fölött elfogy, 1,2V fölött forr, de alatta 20fok IBT, satöbbi.
    :R

    Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

  • Sziasztok!
    Egyelőre q9550, aztán i5 2500k hűtésére keresek vmi szörnyet. Ár és méret nem számítanak, de vmiért az 1 hűtőblokkos bordákat jobban szeretem. Most egy hr-02-m van alapállapotban, előtte egy true lappolt-am volt. Mit ajánlotok helyette? Esetleg ha lappolnám a hr-t is, az dobna vmit? Elég gagyis a talp kialakítása, full domború... De jöhet más is, csak léghűtő legyen és lehetőség szerint 1 tömbös.
    Előre is kösz, Dávid.

    Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

  • válasz proci985 #25842 üzenetére

    Ventim már van. Narancs ledes Xigmatek 12-es. 1részt olyan van mögötte a ház végében is, másrészt tetszik. Akárki akármit mond, nálam számított a vételnél a design. És bár csak 12-es, motorzaja nagy, az rpm-légszállítás aránya közepes alatti, én mégis szeretem.
    Hogy az Istenbe férne be 2db TY140, mikor ígyis majdnem hozzáér a hátsó venti a bordához? :DD Nade, eléggé megnyugtattatok, hogy nincs gáz, marad a kicsike.
    Köszönöm a segítséget mindannyiótoknak! :R

    Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

  • válasz proci985 #25847 üzenetére

    Na, benéztem akkor a léghűtés topikba, azóta is ugyanolyan csúnyának találom azokat a ventiket, remélem nálad beváltak azért... :D
    De most újabb kérdéssel érkezem az urakhoz. Nem write-only üzemmódban vagyok, órákig böngésztem guglit tesztek után és hasonlítgattam össze eredményeket, de olyan kérdésem van mégis, hogy a lappolt true és alap ninja3 páros közül melyik a jobb teljesítményű passzívan, halk -olyan 5-800rpm-es- ventivel, valamint valami ultrabrutál de azért még 24/7 ventivel (talán vmi 2000pm-es csodával) felszerelve. Csak a teljesítmény a lényeg, hogy melyik a jobb vétel, az nem számít. Ja és hogy mire menne? Az is 2oldalú. Vagy szolidan húzott és feszelt E8400, vagy 4,2-re cibált i7 920. Szóval a kérdés elég kombinált választ igényel, ezért már most bocsi.
    Előre is köszi minden építő jellegű kommentet.
    D.

    [ Szerkesztve ]

    Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

Új hozzászólás Aktív témák