Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    Sziasztok, keresek billentyűzetet az otthoni gépemhez is, és BT-t hordozhatónak.

    1.Mekkora összeget szánsz rá? amennyibe kerül, ha tetszik és jó.
    2.Használt szóba jöhet? igen
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Logitech K310 / nem világít
    4.Mire használnád a billentyűzetet? gépelni, sosem játszom
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) nem gumiharangos, a többi ok. legyen csendes, határozott, amin jó gépelni
    6.Van konkrét modell ami tetszik? nincs
    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) csak magyar
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) teljes méret, num paddal
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) világítás (fehér), vízhatlanság és kábeles

    1.Mekkora összeget szánsz rá? amennyibe kerül 30-ig új, ha a fölötti, keresek használtban
    2.Használt szóba jöhet? igen
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? semmilyet
    4.Mire használnád a billentyűzetet? laptopp mellé, teljes kiosztásúnak (num paddal), második monitor alá (hogy ne kelljen oldalra fordulva gépelni), ill. tablethez
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) nem gumiharangos, a többi ok. legyen csendes, határozott
    6.Van konkrét modell ami tetszik? iClever BK10, de csak német nyelvű van.
    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) magyar
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) teljes méret, num paddal, de a lehető leg laposabb, kiálló részek nélkül, a hordozhatóság miatt,
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) legyen BT, előny ha BT5, de nem feltétel. ha lehet világítson is, de BT+LED ritka (inkább BT, mit LED)

    Ahogy láttam, a BT+LED +OLCSÓ közül általában 2 szokott teljesülni

    Tehát az egyiknél a világítás + vízhatlanság kombinávió, a fontos, a másiknál a hordozhatóság (BT +lapos), és a magyar nyelv megléte. Nem nagyon találok ilyet. :(

    Köszi az ajánlásokat!

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz fuximaxi #87224 üzenetére

    Utólag belátom, felelőtlenség volt, két KÜLÖN billentyűzetet EGY kérdésben feltenni, mindig fennáll a veszélye, hogy összegyúrják, és lesz egy világítós-vízhatlan-bluetoothos- magyaros billentyűzet belőle. :D

    A BT-nál úgy látom el kell engedni a világítást. Vettem a laptophoz egy 16" Uperfect hordozható monitort, és ha néha kitelepülök, 50+20 ezret nem ér, hogy világít. Ez a Logi MX Keys tényleg szép, de ennyire nem.
    Akkor marad opciónak a Microsoft Bluetooth HU (QSZ-00025), ami 12 ezertől van és 19mm vastag (egyenletesen), vagy egy iClever BK10 + magyar matrica 10-ért. Azt gondoltam, talán lesz egy titkos favorit, de úgy látszik nincsenek csodák, még Karácsonykor sem.

    Az asztalira nekem bevált a K310, de már néhány billentyű kezd befeszülni, csak akkor reagál, ha pont függőlegesen nyomom, gondoltam cserélem, és ha már, akkor legyen világítós. De semmi esetre sem kell színejátszós, szivárványos (RGB). Ahogy írtam is, fehér, hogy sötétben is lássam a betűket. Itt viszont fontos a vízhatlanság. De nem fontos a súly, a vastagság és nem kell BT, asztaliban vezetékest szeretnék. De ahogy guglizok, egyáltalán nincsenek már vízhatlan billentyűzetek. Hiába, ez a fejlődés, meg kell tanulnom, hogy az én érdekemben történik... :W

    Ha el kell engednem a vízhatlanságot is, kinéztem a Genius (GWINGS) GW470KB klaviatúrát. Legfeljebb letakarítás helyett gyakrabban cserélgetem. Az milyennek számít tapasztalatból? Van esetleg ami jobban ajánlott büdzsé megoldás? (világít, magyar és gépelésre jó)?

    @(#87226) Ispy Igen, én is így látom, a vezeték nélküliben ritka a LED, az is csak eszik az aksit, gondolom ezért is nem opció. Amúgy igen, a Logitech K310 teljesen vízhatlan, Ma már nagyon koszos, csak beáztatom a kádba, kis suvickolás, forró zuhannyal lecsapatom és teszem vissza a helyére. Mintha új lenne. Elég praktikus. Egye egy régibe belefolyt a víz, szétszedtem, szárítgattam, de soha többé nem lett jó. Akkor kerestem vízhatlant és nagyon bevált.

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #87233 üzenetére

    És laptopban is csak vízhatlan billentyűzetest használok, forever Thinkpad :R

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Dr. Akula #87234 üzenetére

    Igen, ezt már 10-15 éve is láttam, a Tescoban árulták, feltekerhető gumi billentyűzet, akkor 900 Ft volt, ha jól emlékszem. A strandon biztosan jó, meg közbeszerzésre is, másra nem hinném.

    De itt van még néhány belépő szintű opció, aki először hall a vízhatlan billentyűzetről, jobb, talán jobb, ha előbb kipróbálja. ;]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz PROTRON #87236 üzenetére

    Valóban mindig fenn áll a veszély, hogy ha felteszel egy kérdést és nem figyelmesen olvasod a válaszokat, akkor félreérted a válaszokat.

    Ahogy láttam, a BT+LED +OLCSÓ közül általában 2 szokott teljesülni
    Plusz Te ezt a kombót még megfűszerezed magyar felirattal és vízhatlansággal.

    Szerintem ezt elég figyelmesen olvastam :K

    De igazad van, a kérdésben kimaxoltam a lehetőségeket, ideális kombóra mentem rá, hátha van olyan, csak nem találtam meg a gugliban. De ezek szerint ilyen nincs. A hordozhatóban gyorsan el tudtam engedni a világítást, nem feltétel, írtam, is, csak gondoltam hátha létezik. Vagyis létezik, de annyit meg nem ér. A magyar nyelvben viszont nem szívesen kötök kompromisszumot. Ha világít, még matricázni se érdemes. A laptopomhoz is az volt az első, hogy 17-ér magyar billentyűzet került bele.

    A vízhatlanság, ahogy később írtam, egy rossz tapasztalat miatt volt. Vagy 20 éves sztori, de akkor nagyon rosszkor szállt el a klaviatura és nem volt másik. Azóta mindig van pár tartalék, de valahogy bevésődött, hogy a vízhatlan biztonsága nagy érték. Akkor a Logitech K310 telitalálat volt, jobb is volt mint az addig használt és strapabíróbb is. Sokszor, ha egyedül vagyok, a gép előtt szoktam enni is :B , vagy ha barkácsolok forrasztok, csak arrébb tolom, szóval időnként ráfér a takarítás. Ahogy látom azt is el kell engedni, ahogy írtad is, takarítási trükkökkel, meg több tartalékkal, gyakoribb cserélgetéssel ez is áthidalható.

    A világítással igazad van, én alapvetően gyűlölőm a ledeket, hogy már egy ventilátort is külön meg kell nézni, hogy ne világítson, de vannak helyek, ahol hasznos. (egyszer vettem az alin egy 3-as USB töltőt és az is világított... :Y szét kellett szednem, fekete zsugorcsövet húzni a ledekre, hogy tudjak tőle aludni, :W ) Igen, abból indultam ki, hogy az RGB folyton színejátszós, és drágább is, de ha így van, ahogy írod, ez valóban jó megoldásnak tűnik :R

    Amit mindenképp veszek, anyámékhoz, vidékre egy, mert itt egy nagyon sz@r bill van (Genis GK 0700001), ide veszek egy Genius GW470KB-t, ide nem szánok többet 10-nél. Innen jött az ötlet, mire lenne érdemes lecserélni az otthonit is. Meg mit lenne érdemes venni hordozhatónak. Egyik sem létkérdés még, nincs konkrét büdzsé se rá, ha találok valami jót, és nagyon megtetszik, és ésszerűen megéri, azt veszem meg.

    Köszi a tippeket!

    @(#87239) Synthwave

    Komolyan a takarítás miatt kell vízálló? Nemá. :DDD

    Komolyan mondom, nem tudnék más benefitet felhozni mellette. Ugye a fürdőkádban, medencében nem gépezik az ember, esőben az utcán szintén nem, max tablet vagy telefon (az mindkettő IP68). Búvárok is ritkán használják, használják, ráadásul nem is búvárkodom. Én csak ezt az egyet tudom. :F

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Sziaszok, vettem egy Keychron K10 Pro billentyűzetet (brown).

    Azelőtt nem sok figyelmet fordítottam a klaviatúrára, legyen vízhatlan, hogy csap alatt elmoshassam és ne folyjon bele a kakaó (sajnos ment már tönkre billentyűzetem, épp a legrosszabbkor, hogy elázott, és sajna sosem szárad ki teljesen), de megtetszett az a vallásos misztérium, ami körüllengi a mechanikus billentyűzeteket, így gondoltam kipróbálom. Nem bántam meg, azóta meg akarok tanulni gyorsírni, hogy még többet gépelhessek.

    Pro:
    1. álom hangja és leütés érzete van
    2. nehéz, jól tapad nem csúszkál el
    3. nagyon jó vele írni (ja, ez volt már)

    Kontra
    és ami miatt írok is, van két dizájn hibája,

    1: a dizájn oltárán feláldozták a funkcionalitást, a szürke alapon filigrán és apró fehér betűk, a kis méret és kis kontraszt miatt nagyon rosszul olvashatók. Szemüvegben (olvasó) is alig látni őket, míg másik billentyűzetekkel szemüveg nélkül sincs gond. Ezen nem segít a háttérvilágítás sem, mivel még úgy is pöttömök a betűk és a fény is alig hatol át rajtuk. Azt gondolom, hosszú távon érdemes lesz cserélnem, vagy felmatricáznom.

    2: A másik, ami csak rontja az olvashatóságot, hogy a billentyűk közt rengeteg fény szivárog át, sokkal erősebben mint maguk a megvilágított betűk, így ez meglehetősen vakít (kb 45 fokos szögből nézve). A másik géphez vett OXON Conquertor, bár kopog és nem túl kellemes a hangja, ebből a két szempontból messze megelőzi.

    Kérdéseim: lehet-e kapni, ezzel kompatibilis, magyar nyelvű gombokat, ahol nagyobbak és határozottabbak a betűk, vagy marad a matrica?

    A szóródó fényt már tűntette el valaki? Festékpötty, ragasztó szalag, van esetleg bevált megoldás?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Throme #88793 üzenetére

    Csak gyári kupakszett megy rá a Keychronra? Olyan, amit (#88786) Molydeus linkelt?
    Mert őszintén megmondom, kiadtam 5x ezer Ft-ot egy tökéletesnek tűnő billentyűre (ami mechanikailag az is), és nem szeretnék még 20-t költeni ergonómiára. Akkor inkább felmatricázom, van elég hely az aprócska betűk mellett. Fehér alapon nagy fekete betűk lesznek, hogy monitor mellett is olvasható legyen, ne kelljen extra lámpa.
    Dizájnra szép, visszafogott ez a filigrtán halvány szürke font egy sötétebb szürke mezőben (a szürke két árnyalata kapásból), csak nem gyakorlatias. És hozzá jönnek még a vakító ledek, amik kivilágítank a gombok közül... :F (Azokat meg egy ragasztó szalaggal, fogom semlegesíteni).

    Lehet, hogy a LED-ek leragasztása már önmagában sokat dob rajta, ha nem vakítanak a legalább kétszer olyan erős fények, akkor már olvashatóbb lesz.

    Az esetleg tudja valaki, hogyan lehet elérni, hogy csak fehér háttérvilágítás legyen, max fényerőn, a többi diszkófényt meg törölni? (esetleg piros meg zöld opció estére). Zavaró, ha véletlen mellé ütök, és vad villogásba kezd klaviatúrám. :W
    Amit gyárilag találtam benne egy közepes fényerős fix piros háttérvény, az össze többi tarkabarka karácsonyi futófény meg villogás. Sokat dob az ergonómiát... ;] El nem tudom képzelni, hogy valaki ezt a hendikepet tényleg használja :F

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Synthwave #89147 üzenetére

    Én használnék világítást, mert akkor nem kelle extra lámpa este a billentyű miatt.

    Ok, akkor hogyan tudnék fehér háttérvilágítást szaturációval kikeverni? Esetleg átkeverni zöldre? Vagy pirosra? És minden más effektet törölni?
    Ez a weboldal valahogy megoldja...? :U :F Esetleg nincs valami tutorial hozzá?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #89152 üzenetére

    Sziasztok,

    Keyhron k10-en szeretném a fény fehérre állítani és a maximumra felvenni.
    Ezt a weboldalt ajánlották (https://usevia.app/), itt megnyomtam mind a 4 gombot, de egyikre se csinált semmit. (Általában elboldogulok programokkal weboldalakkal, de itt a 4 gombon kívül semmit nem találok)

    Tud ehhez valaki valami egyszerű tutorialt?
    Köszi!

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz dqdb #91590 üzenetére

    Köszi, megoldódott.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák