Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Domonkos

    Ármester

    válasz dqdb #83690 üzenetére

    >fejben nem érzem magam késznek az elmúlt 4 évben csiszolt kiosztásom és beidegződés leváltására.

    :D En pont most vittem at a sweep-es kiosztasomat normal 5+ soros staggeered billentyuzetekre:
    A home-row egy sorral feljebb kerult: qwer t es u iop[ - igy nyertem egy oszlopot is a ket fel kozt.
    Pluszban az uj also soron lett egy csomo huvelykujji billentyum. - az eredeti also-also sort nem hasznalom.

    Egyetlen problemat a kombok hasznalata tud okozni, mert nem minden kombinacio viheto be random 2KRO, vagy laptop billentyuzeteken.
    Mondjuk annyibol nem szornyu, hogy a kulonbozo oszlopokon levo billentyuk egy kicsit kevesbe ghosting-olnak egymassal, mint mas, 3 egymassal "derekszogben levo" billentyu, de azert akadnak kivetelek.

    Amugy erdekes, mert az egy sorral feljebb tolt home-row szerintem meglepoen kellemes, foleg a jobb keznek. A fel billentyuvel elcsusztatott felso sor (az eredeti szamsor) szimmetrikussa teszi a ket oldalt, es hogyha beleveszem, hogy a kezek altal bezart szog is jobban elter a parhuzamostol, akkor ez egy szuper addicio.
    Az R-rol az 5-re sokkal konnyebb felnyulni, mint az F-rol az R-re...
    A jobb kez also sora is jobb lett az 1/4 U-val valo elcsusztatastol; egyedul csak a bal oldal uj also sora kerult rossz helyre - ami szerintem meg mindig egy picit jobb, mint a fix fel billentyuvel valo eltolas az eredetin...

    Amugy a legjobb, ami a staggered kiosztasbol kihozhato, az az, ha fogsz egy sima 60%-os billentyuzetet es azt 180 fokkal elforgatva hasznalod! (Space a monitor fele, szamsor a felhasznalo fele).
    A billentyupoziciok ugyanolyon jok maradnak, mint a qwertyuiop home-row-os kiosztason, raadasul nem kell a space folott atnyulkalni, es a labbakkal vegre nem pozitiv, hanem negativ dolest erhetsz el! Csak a kabelt kell valahogy jobban elvezetni. Bar laptopon nincs kabel, ott mas miatt nem idealis. :D

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Új hozzászólás Aktív témák